Skocz do zawartości
andr1962

Pompy cyrkulacyjne Jebao (WP10, WP25, WP40, WP60...)

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie sterownik od WP-25 przesłał ogarniać programy, zauważyłem to tydzień temu, będę reklamował.

Działa niby ze stałymi obrotami ale jakoś słabo bo zbiera mi się film na powierzchni, wcześniej robiło za falownik


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja WP-25 ma podobnie. Czasem myli programy, ale jak rozlacze i zalacze ponownie jest na jakis czas ok. Zauwazylem tez ze traci moc. Musze ja wtedy wyjac z akwa wymyc ile sie da i odzywa na nastepne 3-4 tygodnie


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje właśnie też wyczyściłem i śmigają pięknie ale jeden ze sterowników nadaje tylko stałą prędkość S1 i program w ogóle się nie świeci. Co dziwne mogę przytrzymując locka zatrzymać pompkę na 10 min na karmienie.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoje właśnie też wyczyściłem i śmigają pięknie ale jeden ze sterowników nadaje tylko stałą prędkość S1 i program w ogóle się nie świeci. Co dziwne mogę przytrzymując locka zatrzymać pompkę na 10 min na karmienie.

Mam dokładnie to samo z jednym sterownikiem chodzi na full stałe obroty, a na karmienie dział.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Chinach dwie WP 25 ze sterownikiem. działają dopiero od tygodnia raczej bezgłośnie, jak będzie dalej zobaczę.

A kupowałem w Chinach bo cena o połowę niższa;-))

Edytowane przez duszakm (wyświetl historię edycji)

a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na aliexpress.com

ale trzeba trochę poczekać bo ceny poszły im w górę no i dolar też jakieś 20% droższy ja kupowałem na początku grudnia i za komplet zapłaciłem 99 USD oczywiście z przesyłką

ale gdyby zebrać parę osób tak przynajmniej z 5 to można się z Chińczykiem targować.


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po chyba 10 miesiącach wp-10 zakupiona na alliexpress dziś przestała działać , sterownik O.K .Można gdzieś dokupić sam cyrkulator ?


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się źlę wyrazić,i rozumiem że kilka złoty robi różnice,ale czy warto aż tak oszczędzać...i zostać z palcem w nocniku teraz i bez pompy...która nie ma gwarancji...?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober o co ci chodzi ?

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to że gdyby pompa była kupiona w PL to miał byś gwarancje i prawo do skorzystania z niej,a tak to d*p.... .i 10 miesięczna pompką idzie do kosza,a Ty musisz się kopsnąć po nową,


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już tłumaczę pompa a jakże ma gwarancję ale w Chinach , zakupiona była na przełomie listopad -grudzień 2013 był to czas kiedy na rynek rodzimy dopiero wchodziły te pompy a o wp-10 z magnesem to w naszym kraju można było zapomnieć .Tak więc nie o 50 zł chodziło i żeby nie było , miesiąc temu kupiłem RW-15 u naszego dystrybutora poinformowałem tylko ewentualnych nowych nabywców że awarie się zdarzają przy tych pompach i to w dodatku w okresie gwarancyjnym co w dzisiejszych czasach jest mało spotykane bo przeważnie wszystko siada dzień po gwarancji :)Może jak by mi padła miesiąc wcześniej to bym nawet nie kupił tej RW-15 u naszego dystrybutora , kto wie.

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy sterownik od wp 25 padł po 9 misiącach przysłali mi drugi i padł po 3 miesiącach więc nigdy więcej Jebao


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy sterownik od wp 25 padł po 9 misiącach przysłali mi drugi i padł po 3 miesiącach więc nigdy więcej Jebao

No właśnie,miałem kupić RW-4 lub RW-8 (choć sam nie wiem który) i jak czytam coraz częściej o awariach ,nie mówiąc już o konieczności częstego czyszczenia,już prawie na 100% zdecydowałem się na TUNZE 6040 :secret:.Mam TUNZE 6015 i AQUAEL 2600,bardziej fioletowe od alg,niż czarne,nie czyszczone prawie od 2 lat :guitar: . Fakt,że jakoś szczególnie się nie spinam (w Reefmaxie tylko miękkie i LPS),ale też jakoś bardzo spadku wydajności nie widzę.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Jebało odpuściło na jakości i zlecili produkcję innym Chińczykom? :D


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Jebało odpuściło na jakości i zlecili produkcję innym Chińczykom? :D

Raczej nie sądzę,sprzęt jest o tyle krótko na rynku,że wcześniej nie można było mówić o skali awaryjności,a ta,jak sądzę po opiniach,jest raczej spora. A o spadku wydajności i konieczności częstego czyszczenia słyszy się już od dawna. Ciekawe tylko,jak pod tym względem prezentują się bardziej rasowe ich odpowiedniki,czyli produkty BLAU?

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie RW-15 od kilku miesięcy. Na niskich obrotach średnio słychać, na najwyższych lekko głośno ale za to podmuch konkretny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to policzmy ile awarii było od początku założenia tematu...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem poprzedni model dużo lepszy,

seria WP niczym nie ustępuje tunze mam dwie sztuki jedna od ponad roku

ciche, za***iste wykonanie ,grube kable ,kopia tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to policzmy ile awarii było od początku założenia tematu...

Wiesz co bober? Strasznie Cie lubię,za tą 'niespokojność natury" (choć przyznając niektórym rację - potrafisz być denerwujący), ale Twoja arytmetyka pt. "No to policzmy ile awarii było od początku założenia tematu..." ma się tak do rzeczywistości(z punktu widzenia statystyki), jak hasło: policzmy ile jest na forum baniaków > 4k.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku mam jebao i tez tunze i tunze była juz dwa razy w reklamacji a jebao wcale,i teraz dokupilem jeszcze jedno.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej WP-25 po 5 miesiącach wysiadł sterownik, niestety gwarancji nie ma bo kupiona na fishsream ,nie wspomne już że nonstop muszę ją czystościć bo spada jej wydajność.

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez lukisc (wyświetl historię edycji)

375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chodzą. Ale wydajność faktycznie spada. Może usunięcie co drugiej kratki pomoże,co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.