Skocz do zawartości
sivczenko

Podwójna kuracja chemicleanem nie pomogła!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i od razu proszę o pomoc !!!! Mam duży problem z cyjano ponieważ jestem już po dwóch z rzędu kuracjach chemiclenem i nic nie pomogło a dlaczego?? czy taki już stan bardzo zaawansowany tego cyjano?? czy co bo już tego nie ogarniam i trochę mnie już to ma :((((( ja z tym cholerstwem mogę jeszcze powalczyć ??? Wiem że dużo było tematów ale co czytam że wszystkim pomogł chemiclean i sprawa rozwiązana, a jeżeli nie to co ????

Edytowane przez sivczenko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może daj jakąś fotkę i jak stosowałes ten preparat ile jak długo itp.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mogę dac ale wieczorkiem :( a jak stosowałem?? tak jak jest w zaleceniach ,tzn tyle miarek ile potrzeba do mojego litrażu no i czekałem jedne 48 godzin a potem powtórka no i minęły kolejne 48 i nie ma szału :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z odpieniaczem?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z odpieniaczem zrobiłem tak ze sciągnąłem kubek żeby było dodatkowe natlenienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do twojego litrażu powinieneś użyć około 10 miarek i po pierwszej kuracji czyli 48 godzin powinieneś podmienić 20% wody i ewentualnie powtórzyć kurację jeśli nie pomogło ale trzeba też pamiętać aby odessać po kuracji co się da odessać


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde TOMT mi powiedział ze to na 100% cyjano a on jest dużo bardziej doświadczonym morszczakiem tak wiec zaufałem :-) a jeżeli chodzi to po pierwszej kuracji nie podmieniałem wody tylko zastosowałem drugą i teraz planuje podmienić ! no i nie odciągnąłem tego :( a to ma duże znaczenie ?? a zdjęcia wkleje wieczorkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże znaczenie, nie zastosowałeś się do instrukcji i dlatego nie ma efektów. Do tego, brak podmiany po 1 kuracji może grozić jakimś przytruciem, to silny preparat.

Chemiclean nie rozpuszcza do końca cyjano tylko osłabia, trzeba odessać.

Polecam podczas kuracji całkowicie na 2 dni zaciemnić zbiornik. Pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tera zpytanie moje czy mogę zastosować terasz trzecią kurację i po niej czyli 48 h podmienić wodę i odessać to wszystko??? no i całkiem wyłączyć swiatło ?? czy już nie powinienem robić trzeci raz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz podmienić wodę odessac co się da i ja bym poczekał ze 2 dni niech odpieniacz wywali co mu się uda i ewentualnie zastosowat kolejną ale nie wiem czy to nie za dużo w tak krótkim czasie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zadam niezręczne pytanie... ile czasu ma ten baniak że tak go chemią faszerujesz?


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam baniak od lutego, ale miałem przeprowadzkę ,a na starym mieszkaniu nie miałem cyjano to też na pewno w dupe dostało to po przeprowadzce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile miarek Chemicleanu użyłeś?jedna miarka na 38L masz 500 w obiegu 13/14 miarek jak nic 48 h i podmiana ok 20% kubek z odpieniacza lub jakieś dodatkowe natlenianie światło może być na maxa jesli nie pomoże to nie cyjano a dino. a najlepiej zapodać foto.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile miarek Chemicleanu użyłeś?jedna miarka na 38L masz 500 w obiegu 13/14 miarek jak nic 48 h i podmiana ok 20% kubek z odpieniacza lub jakieś dodatkowe natlenianie światło może być na maxa jesli nie pomoże to nie cyjano a dino. a najlepiej zapodać foto.

wszystko wyżej już było napisane i jeśli 500 w obiegu to jeszcze minus skała,piach itp

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dałem 13 miarek i dzisiaj mija 48 godzin po kuracji drugiej i zaraz zabieram się za podmiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie bujalem kilkakrotnie z cyjano chemicleanem, nie robilem podmian pomiedzy 2 dawkami, zeby bylo tego ciut wiecej, Dzialalo ale na krotka metę. NIestety to wraca. Ale mam pewne podejzenia ktore chce zweryfikowac w praktyce. Powiedz ile masz skały w baniaku? ile karmisz, i jakie masz poziomy PO4 i NO3? jaki masz odpieniacz?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek wybacz nie doczytałem :unworthy:


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skały mam 30 kg karmie raz dziennie czasami dwa dając suchy pokarm. Deltec apf600 ale ostatnio miałem z nim kłopot ale chyba już ogarnąłem problem z odpienkiem no a parametry to różnie bo zauważyłem ze NO3 miałem koło 50 a PO w normie myśle że te NO 3 to właśnie wynik złej pracy tego odpieniacza ale teraz jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i skały na 500l to za mało minimum 50 kg


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi sie wierzyć że to cyjano i nie zeszło po chemicleanie chociaż 1/2 nawet jak byś dał 6 miarek i dobre natlenienie to myśle że by pomogło w jakimś stopniu. Z niecierpliwością czekam na foto


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie mi ze 2 h i wkleje foto na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen, tez myslalem ze duzo skaly to koniecznosc, ale zobacz tu, http://nano-reef.pl/topic/33959-400l-czas-na-rafe-2-lata/

Kolega ma malo skaly i wszystko ladnie sie kreci. Wiec to wszystko nie jest takie proste :(


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen, tez myslalem ze duzo skaly to koniecznosc, ale zobacz tu, http://nano-reef.pl/...na-rafe-2-lata/

Kolega ma malo skaly i wszystko ladnie sie kreci. Wiec to wszystko nie jest takie proste :(

czytając pobieżnie autor też narzeka na cyjano które ma co 3-4 miesiące itp.

ja jestem tego zdania ze jeśli w systemie jest wystarczająca ilość skały nie za mało to jak coś jest nie tak to wtedy raczej w większości przypadków można wykluczyć problem skały a nie wtedy gdybać ze może za mało jej jest


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto te zdjęcia :

CO WY NA TO ???

6yu6.jpgo7tp.jpg9atj.jpgrby3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.