Skocz do zawartości
rekin

Vertex Omega 150

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak będzie z wydajnością 130 w porównaniu do 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy omega 150 zmieści się do komory 22x40 cm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy omega 150 zmieści się do komory 22x40 cm ?

Nie, takie minimum minimum moim zdaniem to 27x33 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoka widzę ze jesteś oblatany w Vertexach. Mógłbyś mi powiedzieć realny poziom wody i wielkość komory dla Alphy 170? Słyszałem tez ze są z nimi jakieś problemy czy coś ci o tym wiadomo? Z góry dzięki i pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoka widzę ze jesteś oblatany w Vertexach. Mógłbyś mi powiedzieć realny poziom wody i wielkość komory dla Alphy 170? Słyszałem tez ze są z nimi jakieś problemy czy coś ci o tym wiadomo? Z góry dzięki i pozdrawiam

Taki realny wymiar komory to 27x40 cm wysokość poziomu wody najlepiej mędzy 22 a 25cm, niższy poziom może powodować zasysanie powietrza (taki wirek przy wlocie do odpieniacza) co powoduje pewne turbulencje w pracy wirnika, nie jest groźne dla pompy ale odpieniacz nie działa wtedy stabilnie.

Wyższy poziom też może być ale tracimy na wydajności.

30cm to maksymalne zanurzenie, powyżej 30cm praktycznie nie da się odpieniacza wyregulować.

O jakich problemach piszesz? mnie nikt nie zgłaszał problemów z 170tką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The only issues with the Alpha was the first batch of 170's that were shipped over. The inlet and outlet were too large, and the impeller was sized wrong in the pump head. This has been rectified, and there are no issues with it now. I have one running in front me that performs flawlessly!

Chyba jednak rozwiązane:)

Myślisz ze da radę w 460l z obsada głownie sps i paroma rybkami ( napewno 2 pokolce)?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The only issues with the Alpha was the first batch of 170's that were shipped over. The inlet and outlet were too large, and the impeller was sized wrong in the pump head. This has been rectified, and there are no issues with it now. I have one running in front me that performs flawlessly!

Chyba jednak rozwiązane:)

Myślisz ze da radę w 460l z obsada głownie sps i paroma rybkami ( napewno 2 pokolce)?

a jak będzie reszta filtracji? jeśli planujesz tylko odpieniacz to będzie na styk z zerowym zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie myślałem o LR + bakteriach + vodka method. Dlatego wziolem większy odpieniek. Ale teraz mam wątpliwości czy podoła. W sumie na początek powinien starczyć najwyżej pózniej rozejrze sie za czymś mocniejszym. Ewentualnie mam jeszcze filtr przeplywowy wiec zawsze można zapakować tam jakiś absorber.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to właśnie mi chodziło, jeśli chcesz stosować bakterie i vodke czy VSV (ktore bardziej polecam) to wszystko powinno byc ok. a prawda jak już ci się akwarium rozbuja to pomyślisz nad 200'tką - będziesz miał na to czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak z tego czytania coś wynioslem;) ogólnie to wydaje mi sie ze Vodka + mocny odpieniek to chyba najprostszy sposób filtracji choć niekoniecznie najtańszy bo ceny odpieniaczy to czasami jakiś absurd:/

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety takie hobby :/, ja zamiast vodki poszedł bym w biopellety z ZEObak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ewentualnie będzie on wstanie realnie pociągnąć 500 l system??? nie chciał bym później kupować nowego.

Z tymi 500 l obiegu to wydaje mi się, że trochę Panowie pojechaliście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.