Skocz do zawartości
messaya

NAT GEO WILD "Specjaliści od megaakwariów"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Ciekawe czy jakaś Polska firma obojętnie jaka, Dostaje zlecenie na 14 zbiorników biotopowych morskich i słodkowodnych ale wszystko na naturalnych składnikach i ma na ich wykonanie 2 Miesiące, bez żadnych poślizgów coś czuję że wszystkie by się wyłożyły, Albo połowa żywych twardzieli by tego nie przetrwała, ogólnie jak na Jesienną porę dobrze się ogląda :) a to co się w środku znajduje to już każdego sprawa ale Fransis i Hose wymiatają szczególnie jak się kłócą :)

Tylko nie zapominajcie o 1 może niweilkim ale bardzo istotnym drobiazgu:

Polska powierzchnia - 312 679 km², USA - 9 373 967 km²

Liczba ludności - 38 544 513, USA- 316 797 580

PKB na osobę - 12 709, USA - 51 704

To tylko niektóre dane statystyczne. A jak woadomo statystyka straszliwie przeklamuje i nie oddaje penłego obrazu sytuacji. Wic dlaczego upacie porównujecie nasz kraj do USA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliście ze oni akwaria na yachtach zakładają?

myślę że właściciele takich wehikułów wybierają najlepszych zawodowców

swoja droga niezła musi być stabilizacja na takim jachcie[chociaż widziałem też jacuzzi w biznes jet ,wiec technika może teraz prawie wszystko tylko trzeba sie na tym znać] a widać ze oni znają sie na swoim fachu

a oto w tym wątku chyba chodzi a nie czy się podobają gumowe korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

widzieliście ze oni akwaria na yachtach zakładają?

myślę że właściciele takich wehikułów wybierają najlepszych zawodowców

swoja droga niezła musi być stabilizacja na takim jachcie[chociaż widziałem też jacuzzi w biznes jet ,wiec technika może teraz prawie wszystko tylko trzeba sie na tym znać] a widać ze oni znają sie na swoim fachu

a oto w tym wątku chyba chodzi a nie czy się podobają gumowe korale

Jak dla mnie to coś głebszego. Chodzi o to czy mozna nazwać prawdziwym akwarystą lub osobą do tego miana aspirujacą kogoś kto ma"coś takiego" u siebie ? Jaki jest sens posiadania czegoś takiego, poza dekoracyjnym, ale to dla prawdziwych akwarystów chyba trochę za mało ? Czyli pytam o cel i sens posiadana akwarium. Nie trzeba być akwarystą by akwarium posiadać. Wiele firm urządzi dowolne akwarium/terrarium/paludarium i inne osobom lub firmom calkowicie bez pojecia o zwierzętach i zapewni fachową opiekę. Oczywiscie za odpowiednią oplatą. To wolny kraj wolnych ludzi. Każdy ma prawo robić co chce, tylko uzycie do kogoś takiego wyrazu akwarysta, terrarysta czy innych jest obelgą dla prawdziwych pasjonatów i milośników tych zwierząt. Komercja jest ok każdy ma prawo zarabiac na czym chce i niech mu sie wiedzie jaknajlepiej. Niech daje innym prace i godziwe zarobki i niech płaci podatki. Ale nazywajmy rzeczy po imieniu.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiesteta myślę że sie mylisz

to nie sa akwaryści to są SPECJALISCI od megaakwariów i udowadniaja że nimi są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny ich ten magazyn z gumowymi koralami :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny ich ten magazyn z gumowymi koralami :)

chcialbys miec taka wiedze na temat np. ryb morskich jak oni , uwierz :) w wielu odcinkach mowia ze stosuja sztuczne korale dla ochrony zywych raf koralowych , nie podoba sie nie kupujesz , idziesz do firmy gdzie zbuduja ci akwa z zywymi koralami , z innej strony przedstaw mi firme w Pl ktora podejmie sie tak duzych projektow , pomijajac tutaj kwestie "korali" ?

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbys miec taka wiedze na temat np. ryb morskich jak oni , uwierz :) w wielu odcinkach mowia ze stosuja sztuczne korale dla ochrony zywych raf koralowych , nie podoba sie nie kupujesz , idziesz do firmy gdzie zbuduja ci akwa z zywymi koralami , z innej strony przedstaw mi firme w Pl ktora podejmie sie tak duzych projektow , pomijajac tutaj kwestie "korali" ?

Nie, dziękuje za ich wiedzę :)

Wiedzę to chyba mają jak zrobić gumową acre, pomalować na ładny fiolecik i przytwierdzić na wkręty do sztucznej skały. Myślę, że nie chciałbyś przebywać z manekinami, a ryby z gumowymi acrami :) Ale każdy lubi co innego.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dziękuje za ich wiedzę :)

Wiedzę to chyba mają jak zrobić gumową acre, pomalować na ładny fiolecik i przytwierdzić na wkręty do sztucznej skały. Myślę, że nie chciałbyś przebywać z manekinami, a ryby z gumowymi acrami :) Ale każdy lubi co innego.

ok , ale jak napisalem powyzej , pominmy ocene korali bo sam jak widze "swiecaco" zolto jaskrawe akcry to az oczy bola , ale wiedze o rybach maja i to duza , to co widzimy na ekranie to tylko serial , a zobacz na ich zaplecze do kwarantanny ryb , itp , oczywiscie ile ludzi tyle opinii :) ja nigdy nie kupilbym baniaka z gumowymi koralami , ale jesli chodzilo by np o dobranie obsady do baniaka to jak najbardziej ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę mają sporą, ostatnio był odcinek, jak gościowi aranżowali akwarium, w którym musiały pływać różne drapieżniki i się nie pozjadać.

Jak dobierali rozdymi, mureny, skrzydlice i takie tam i omawiali strefy zamieszkiwania, przyzwyczajenia ryb itp kwestie.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To co nam się "wydaje" i to co jest często reklamowane w "ekologicznych" mediach często ma bardzo mały związek z rzeczywistością. Papierowe torby są jednym z przykładów. Okazuje się, że papier dużo bardziej niszczy środowisko naturalne niż polietylen, spieniony polistyren i inne polimerowe materiały opakowaniowe powszechnie uważne za szkodliwe dla środowiska...

To co oni mówią o ekologii jest w 100% wyssane z palca. Prawda jest taka, że tak jest im łatwiej i w ten sposób mogą zarobić wiecej kasy. Mają tez mniej reklamacji. Ale nie ma to nic wspólnego z ekologią. Jest to tylko reklama - kłamstwo reklamowe, które wpisuje sie w modę na bycie eko.

Wytwarzanie korali z surowców ropopochodnych [np gumowych korali] przyczyna się do niszczenia raf koralowych. Przez 1000 lat połowów do celów akwarystycznych nie zniszczono by takiej ilości raf koralowych jakie zostały zniszczone w wyniku działań jednego z koncernów naftowych w zatoce meksykańskiej...

Zresztą w amerykańskich akwakulturach hoduje się setki tysięcy ryb i krewetek rocznie. Podobnie sprawa się ma z koralowcami które są hodowane na ogromną skalę w naturalnie lub sztucznie oświetlonych akwakulturach.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co wszyscy sądzą o tej firmie ja chciałbym posiadać jeden z takich systemów filtracyjnych jakie można zobaczyć na ich stronie www.....Czyli potężne filtry piaskowe,skimer Rk etc.:)

http://www.livingcolor.com/aquariums/life-support-systems/


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Żadna sensacja. Filtry piaskowe to technologia mówiąc delikatnie przestarzała - energochłonna, podatna na awarie mało wydajna... Odpieniacz nie jest natomiast urządzeniem skomplikowanym. Większy odpieniacz - większa pompa, większa rura, większy kubek - żadna filozofia. Ja jeśli by nawet mieli mi oddać za friko ten ich niby wspaniały system filtracyjny to bym im ładnie podziękował. Ta firma potrafi się tylko wozić. Inne duże firmy akwarystyczne, które zajmują się morską akwakulturą [np TMC albo FAF] robią rzeczy, o których wiele osób nawet nie słyszało i które powszechnie są uważane za nie możliwe do zrobienia.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Tak jakoś najgłośniej szczekają Ci co nigdy nawet zbiornika na przyzwoitym poziomie się nie dochowali. Ale przyłoży komuś i skrytykowa zawsze jest przyjemnie. Jakoś kompleksy trzeba sobie leczyc?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...przestarzała mało wydajna ? To niby dlaczego jest ciągle stosowana z powodzeniem w potężnych hurtowniach właśnie w stanach lub na farmach gdzieś na Filipinach,Sri lance czy Indonezji.

Trudno mówić o nie energochłonnych urządzeniach mających do obsłużenia dziesiątki tysięcy galonów wody bo to chyba logiczne że nie opędzą tej ilości wody pompami pobierającymi znikomą ilość prądu.

Ciekawe czym Ty byś rozwiązał aspekt filtracji w zbiornikach o łącznej pojemności ponad 400 tysięcy litrów? :)

Edytowane przez rufio (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczor - "Ta firma potrafi się tylko wozić"

To napisz to w końcu tym debilom z tych wszystkich zoo, oceanariów i Disneylandów. Chyba Tomasz ma rację, nanokaczorowi tu chodzi chyba o to, że ci wszyscy debile z zoo i oceanariów jeszcze do tego nie doszli, do czego nanokaczor doszedł sam dawno temu.

Obiecałem sobie, iż nic już w tym temacie więcej nie napiszę, i tak długo wytrzymałem :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.