Skocz do zawartości
mareko1

Żywica - mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W dniu dzisiejszym wymieniłem na nową żywicę w puszce Di i po puszczeniu wody przez kilka minut leciała mętna/mleczna woda ( potem się wyklarowała), która po zmierzeniu TDS pokazywał 030. Po spuszczeniu ok. 5 litrów TDS pokazuje 001. Czy mieliście taką sytuację, bo mi osobiście przytrafiła się pierwszy raz.? Jak może być przyczyna mętnej wody - stara żywica czy może coś innego. Dodam, że po RO TDS pokazuje 015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos sie musialo wyplukac ? Jeszcze tak nie mialem.

Czy filtr DI nie jest jakis malutki i woda go za szybko opuszcza, stad 001 ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z ostatnia porcją żywicy - może woda nie była jakś mętna (albo nie zwróciłem uwagi) ale TDS pokazywał kosmiczny wynik i trzeba było ją naprawdę długo płukać żeby zejść do 000. Poza tym optycznie żywica była dużo jaśniejsza niż ta której jeszcze trochę zostało mi w woreczku z poprzednich zakupów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zapakowana nowa żywica i za cholerę nie mogę jej dopłukać.

Ja mierzę przewodnościmierzem jak staneło na 1,20 us/cm tak nie może zejść niżej jeszcze teraz przepłukałem w wodzie zdemi i zobaczę co się będzie działo .Potwierdzam u mnie też jest koloru jaśniejszego niż poprzednie.

Pozdrawia Robert.

Edytowane przez robert2678 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert a możesz podać gdzie kupiłeś tą żywicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie coś im się lipna dostawa przytrafiła chyba bo ja swoją też kupowałem w erybce ok miesiąc temu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, jasna żywica z erybki. Po godzinie używania wylądowała w koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem w erybce i też jest jakaś jaśniejsza od poprzedniej. Czyli mieli lipna dostawę a przez to ja nam lipę bo nie mam wody na dolewke. :(

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

EDIT: Po przelaniu ok. 15 l TDS zaczął pokazywać 000, co nie zmienia faktu, że żywica moim skromnym zdaniem jest do .....

Edytowane przez mareko1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.