Skocz do zawartości
matrix82

[96] Moje pierwsze posolone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A więc stało się, marzenia się realizuje :)

Po bardzo długim dniu, przyjechała wyczekiwana paczka zawierająca żywą skałę.

1.JPG

Zamawiałem 12kg skały ale pewnie jest jej więcej. (myślałem że będzie mniej)

2.JPG

Po chwili skała wędruje do zalanego od czterech dni zbiornika. :) Trochę ślimaków, rozgwiazd, rurówek.

3.JPG

4.JPG

Całość komponuje się tak:

5.JPG

Ułożenie może troszkę płaskie ale mi się tak podoba zmieniał nie będę.

Trochę techniki:

Zbiornik 96l 60x40x40

Oświetlenie

PL 36w 1/2 10 000k 1/2 Aktyniczna

PL 36w Aktyniczna

T5 24w 15 000k

Cyrkulacja JVP 101 (jakoś nagle cicho się zrobiło)

Sól Aquaforest FSSS

Zasolenie ok. 1,024

Temp 25,5*C

Grzałka 100w Hydor

Filtr kaskadowy HBL, zainstalowany aby ściągał film z tafli, na razie dobrze mu to idzie :)

Wlane bakterie BioDigest oraz pożywka BioTrace

Start 10.09.2013


7701_7913.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sie zapowiada :) wiem co to za uczucie bo jeszcze rok tenu było tez dla mnie marzenie nie do spełnienia a tu już mi się kręci prawie rok solanka :) pozdrowienia i cierpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poczatek spoko:-) czekamy na dalcze wieści:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbsup: gratulacje :) Ułożenie skałki mi się bardzo podoba :) będziesz miał problem z czyszczeniem lewejj szyby, może uda ci się ją troche zsunąć do środka, byłoby później mniej dłubania wokoło :) jak by nie było, bardzo mi się podoba :) powodzonka! Edytowane przez Carolin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejesz Prodibio Bio Trace,toż to jest do akwarium słodkowodnego,do morskiego jest Bioptim.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będziesz miał problem z czyszczeniem lewejj szyby, może uda ci się ją troche zsunąć do środka, byłoby później mniej dłubania wokoło

tak jak mówi Carolin pomyśl może o większej przestrzeni dookoła co by łatwiej czyścić było, może trochę w górę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki za komentarze. Co do życia, na pewno ze dwa Błazenki, ślimaki Turbo, pustelnik ( Calcinus elegans ), ukwiał quadricolor (czerwony) natomiast na temat koral hmm jakieś zoa na pewno, ricordea, ogólnie ciężko mi jest określić bo nie wiem czy są jakieś sklepy z koralami w mojej okolicy, do Krakowa mam 50km ale tam ceny kosmos... a wysyłkę korali marnie widzę.

Natomiast jeżeli chodzi o ułożenie skały, to tak już zostaje :) nie martwię się tą lewą stroną, "żyletka na kiju" wszędzie dotrze,


7701_7913.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie korale kupowałem wysyłkowo i wszystko było ok. Chyba, że kiepsko u Ciebie z połączeniami PKP/PKS. Poczytaj sobie sobie o tym pustelniku, podobno potrafi porozrabiać.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do elegansa, to racja :D strasznie przestawia korale, wszystko trzeba kleić i pilnować żeby nie wlazł na świeżo klejone :) np. wczoraj przykleiłam grzybka, to ten już musiał na niego wleźć nim dobrze zastygło i grzybek znowu na dnie... Poza tym uwielbia łażenie po koralach... Dużo spokojniejszy jest ten drugi co mam Paguristes cadenati. Ten grzecznie sobie je glony, łazikuje tylko po skałce i tylko po tych płaskich, w przeciwieństwie do elegansa wspinaczek nie uprawia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się ma ta wersja JVP do wersji z magnesem, ale przyssawka trzyma bardzo bardzo mocno. No i nie przenosi chyba tyle drgań na szybę co magnes.

Mam niestety ten feler że mam możliwość tylko odebrania przesyłki kurierskiej (lub poczty), żadne PKS/PKP. Za tydzień/dwa pojeżdżę po sklepach i porozglądam się co mają. A temat niebieskiego pustelnika jeszcze dobrze przemyślę :D

Na skałce pojawiły się trzy główki ZOA i bardzo fajnie z dnia na dzień się rozwijają. :)


7701_7913.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

Wczoraj wybrałem się do sklepów (właściwie do jednego bo w drugim nic nie mieli), i przyjechało ze mną kilku lokatorów.

Calcinus elegans

2b.JPG

3b.JPG

Amphiprion ocellaris

4b.JPG

5b.JPG

Oraz ukwiał, niestety nie wiem co to za ukwiał jest, na razie mały, świeci na różowo. :) Przyjechał na muszli poniżej.

6b.JPG


7701_7913.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak mądry po szkodzie.. nauczy sie !


7689_7899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta stopka ni jak się ma do wyglądu akwa...wszystkie parametry zerowe ,a akwa sobie w najlepsze kwitnie.Ale nie wygląda to najgorzej chodź mogłeś tą skałę trochę inaczej ustawić


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo okłamywać :) to już przecież bym wolał w ogóle nie podawać parametrów. Chyba że to mnie okłamują testy saliferta (data waznosci 2015r). Jutro lub dziś jeszcze będę robił ponownie.

Co do skały, każdy sobie układa jak się komu podoba, świadomie ułożyłem skałę przy szybach, i świadomie nie chciałem jej wysoko układać.


7701_7913.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry możesz mieć zerowe bo gloniska wyciągają wszystko z wody.

Jeśli jednak rzeczywiście twoje akwarium już się ustabilizowało to przy tych parametrach glony powinny szybko znikać. Możesz to wspomóc poprzez ręczne usuwanie i wpuszczenie jakiegoś mocnego glonożercę. U mnie krab percnon i dwa Tectusy wyczyściły wszystko w dwa tygodnie.

Jeśli jednak glony nie będą znikać to prawdopodobni jest jak napisałem na początku. I uważaj na to PH, zadaj sobie pytanie dlaczego jest takie niskie?

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cos wyrosło z przybysza ze zdjęcia 6B (ukwiał?) kupiles go, czy wpadl w "gratisie" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie korale kupowałem wysyłkowo i wszystko było ok. Chyba, że kiepsko u Ciebie z połączeniami PKP/PKS. Poczytaj sobie sobie o tym pustelniku, podobno potrafi porozrabiać.

U mnie wszystkie szczepki porujnował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cos wyrosło z przybysza ze zdjęcia 6B (ukwiał?) kupiles go, czy wpadl w "gratisie" ?

Nic nie wyrosło, żyje sobie taki jaki był, kupiłem go ale za bardzo małe pieniądze. Zobaczymy czy coś z niego wyrośnie.

U mnie wszystkie szczepki porujnował...

No właśnie, jak go kupiłem był w takiej małej muszelce jak na zdjęciach, ale przeszedł wylinkę i widać było że już się biedak ledwo mieści w tej muszelce. Wrzuciłem mu taką długą muszę z 7-8cm (jedynie taką miałem) oczywiście przeszedł do niej, ledwo ją dźwiga, ale za to niestety przestawia mi szczepki....


7701_7913.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno dawno tu nie pisałem. :) Pora troszkę zaktualizować chodź nie ma co, tak na prawdę to chciał bym się doradzić. Za jakieś 7 dni minie pół roku od zalania, a zbiornik jest cały... zielony....

Na razie wszytko ładnie rośnie, niektóre się rozmnaża, Discosoma było jedno, już jest 5 o zoa nie wspomnę.

Ryb brak, jedynie krab sobie chodzi. Udało mi się wyleczyć euphylie z Brown Jelly.

Chciał bym się dopytać jakiego "gada" kupić na te zielone paskudztwa ?

Parametry z 13.01.2014

pH 7.7

KH 9.9-10

NH4 0.0

NO2 0.0

NO3 0.0

PO4 0.0

Foto z dziś.

image001.jpg

image002.jpg

image003.jpg

image004.jpg

image005.jpg

image006.jpg


7701_7913.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.