Jump to content

Miklosz

Klubowicz
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bochnia (okolice)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niestety, kiedy wpisuje w wyszukiwarkę nazwę zestawu, wyskakuje tylko mój post
 2. Po długiej przerwie nadszedł czas na małą solniczkę. Szukam czegoś kompaktowego. Łatwego do przeniesienia. Najlepiej gotowy zestaw. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/combo-reef-opti-36-46-36-cm-kompletnie-wyposazony-i7144514097.html Zestaw ten ma chyba najlepszą lampę w tego typu "rafkach". Chciałbym zapytać czy ktoś, może miał do czynienia z tym zestawem? Za wszelkie opinie z góry dziekuję.
 3. Kilka dni temu zaginęła mi gdzieś szczepaka grzybka. I oto winowajca
 4. Proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu nie mogę wysłać prywatnej wiadomości, ani do mnie nikt nie może napisać. Nie wiem w czym rzecz, bo nie bawiłem się specjalnie w ustawieniach, ani tez nie dostałem żadnych info od administratora np. o zablokowaniu. Zaznaczam że na początku po zarejestrowaniu na forum było. A potem mamba zjadła... Pozdrawiam i liczę na koleżeńska pomoc.
 5. U mnie jak falownik wciągnął ukwiał to woda zrobiła się jak mleko, od razu podmieniłem ile mogłem. Jesteś pewien czy parametry wody nie poleciały? Odpieniacz dał radę? A co do ukwiała, to przeżył i dość szybko wrócił do siebie.
 6. Dzięki, jest to o tyle ciekawe że kiedyś miałem możliwość wysyłania priv, a od kilku miesięcy nie . Sprawdzę w ustawieniach.
 7. ThOma niestety nie potrafię wysłać prywatnej wiadomości i nie wiem czemu . A jestem ofertą zainteresowany.
 8. Wczoraj w nocy coś wywaliło bezpieczniki. Rano nie było prądu, ale po włączeniu wszyto było ok. Akwarium pracowało bez zastrzeżeń, jakie było moje zdziwienie kiedy po godzinie wywaliło znowu, włączenie i wszystko ok, ale tym razem kilkadziesiąt minut i to samo. Tym razem w całym budynku (mieszkają trzy rodziny). Zaczęło się dochodzenie (miałem nawet ręce w wodzie przez chwilę ). Po ponownym włączeniu prądu nie wystartował odpieniacz. Kiedy próbowałem poruszać wtyczką w sumpie zaiskrzyło i znowu nie było prądu. Po dokładnych oględzinach okazało się że przetarł się kabel zasilający i to przy samym wejściu do silnika pompy . Co ciekawe nic nie ruszałem, odpieniek chodził od kilku miesięcy, tylko wylewałem kubek. Przestrzegam użytkowników, aby sprawdzili u siebie to miejsce, być może to tylko pojedynczy przypadek, ale myślę że zdrowia i życia nie warto narażać. W związku z zaistniałą sytuacją poszukuje pilnie jakiegoś jakiegoś odpieniacza (w przyzwoitej cenie) do 200 litrów w obiegu lub ewentualnie pompy OTP-1000 lub pasującego zamiennika.
 9. kurde, a ja z glonami walczę już kilka miesięcy
 10. to chyba bym jeszcze poczekał z mieszkańcami. Aczkolwiek jakąś ekipę czyszczącą powoli....
 11. Tak spodziewam się, że napiszecie iż ten temat był wielokrotnie przerabiany, Czytałem wiele postów ale nie wszystko znalazłem i stąd moje pytania. Po nierównej walce z różnymi plagami, glony, cyjano, dino. Pomimo dobrych parametrów wody (akwa ustabilizowane 1,5 roku). Przeczytałem że wódka pomaga w utrzymaniu akwa we względnej czystości. 1. Kiedy stosujemy te metodę czy dokonuje się regularnych podmian wody ? 2. Co z mediami filtracyjnymi typu Chemi Pur i bakteriami czy stosujemy je równocześnie? 3. Metoda ta "wyjaławia wodę" czy dodajemy jakieś uzdatniacze, typu Gro Tech ? Dzięki z góry za odpowiedź.
 12. Miklosz

  Prośba o pomoc

  Po mojemu to kawał ładnego glona. Poczytaj trochę na forum jest kilka ciekawych tematów. Ale walka nie jest łatwa.
 13. Rzeczywiście dziwne. Mojego ukwiała wciągnęło w falownik. Praktycznie był poszatkowany. Woda w akwarium zmętniała bo wypuścił taki płyn. Ale po kilku dniach odżył i wrócił do pełni sił.
 14. Czy ja dobrze widzę? To nie pomyłka? 21 tys kelwinów? Największe w sklepie internetowym widziałem 20 tys
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.