Skocz do zawartości
Tom_Killer

Algi suche a pokolce

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie za 2 punkty :)

Kupiłem algi z "metra" i klips na przyssawkę.

Teraz pytanie jak przycinacie te algi - bo moje pokolce skubią je przy samym klipsie i potem takim większym kawałkiem bawią się po zbiorniku jakby sobie nim grały.

Przycinacie małe kawałki ? wąskie paskie ?

Przynam że trochę wkurza mnie to jak się przyklei do falownika itp.

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży płat przecinam sobie na cztery części i podaję jednorazowo tylko jeden taki płatek,z tym,że go składam na cztery i do klipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcięty kawałek algi możesz ponacinać coś na kształt grzebienia, tak aby poza klips wystawały tylko wąskie paski.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kawałek roboczej skałki do której mocuję algi recepturką. Dość solidnie je obwiążę, pokolce, ślimaki i kraby i tak wyczyszczą do zera.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych odpowiedzi połączyłem propozycje i zrobiłem tak - poskładałem jak pisał Marek, ponacinałem jak pisał Mirek i do klipsa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 60 pokolcow bedzie malo ;)

.. dla jakiej obsady ?

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, jasne :). Juz podaje obsadę: 3 pokolce około 5cm-10cm + 10 innych drobnych rybek (chromisy, błazenki, garbiki, ) +2 krewetki czyszczące. Daje im co kilka dni nori, częściej dostają szczyptę spiruliny forte. Do tego dawaje 3x3 kostki sekstetu, teraz daje 3x2 kostki i szczypte granulek raz dziennie. Właśnie karmienie w morskim jest moją największą bolączką - nie wiem czy dobrze karmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie 3 kostki?? Uwazam ze przekarmiasz. Ja dla 2 pokolcow+20 mniejszych ryb+6 krewetek podaje 1kostke dziennie. Algi 5x5 cm (2 szt) co drugi dzien. Zwroc uwage czy nie sa zbyt opasle ryby, czy nie pogarsza Ci sie jakosc wody.

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla 10 ryb w tym 2 pokolców i 3 krewetek daje około kostke dziennie, teraz z racji walki z dino nawet mniej, ryby nie wyglądaja na głodzone. Myślę ,że 9 czy 6 kostek to sporo za dużo.

Algi daje 2 -3 razy w tygodniu (5x5cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o suche, to osobiscie najpierw urywam platek i wrzucam do kieliszka z ro (mocze okolo 10 min) , nastepnie do akwa i jedza jak szalone - nic nie trafia na dno.

Edytowane przez Cergoth (wyświetl historię edycji)

PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczyłem już karmienie, ale jedną kostkę dziennie to chyba przesada @Niejeden z nas. Czym te ryby maja się najeść? :) Czy jeszcze czymś dokarmiasz (płatki, granulki) ?

U mnie jak wleje zupę z rozpuszczonych kostek to wszystko znika w ciągu kilku minut, ryby według moich obserwacji maja płaskie brzuszki, pomiędzy karmieniami zeskubują glony ze skał. Na pewno nie wyglądają na przekarmione.

Co innego parametry wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może cyrkulacja wywala większość pokarmu do komina?

może wyłącz na czas karmienia cyrkulację i daj rybom pojeść po trochu


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję jeszcze szczyptę spiruliny codziennie. A co mają jeść pokolce, to chyba najlepiej podglądnąć naturę: Pokolce żerują cały czas, skubią głównie algi i wodorosty. Plankton sporadycznie. Zauważ, że jak dasz im pokarm roślinny to nigdy go nie zjedzą od razu, tylko co jakiś czas podpływają i podskubują. Natomiast plankton zeżrą ile widzą.

Ja wnioskuję więc, że dla pokolcy głównym i najbardziej naturalnym pokarmem jest pokarm roślinny i ten powinien być do ich dyspozycji cały czas.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko przelewowe malutko wyciąga pokarmu z toni. Cyrkulacja jest tak ustawiona że większość wrzuconego pokarmu wiruje w toni na środku zbiornika. Wydaje mi sie że ryby zjadają wszystko co wrzucę i nie są przejedzone. Są też różne wielkości kostek, ja mam na myśli małe kostki firmy Tropical.

Zmniejszyłem karmienie z uwagi na pogarszające się parametry wody, ale wydaje mi się że przez to będe głodził ryby :). Na pewno będe od teraz dodawał szczypte spiruliny codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.