Skocz do zawartości
Roman.P

Babki

Rekomendowane odpowiedzi

Valenciennea sexguttata

Dobrze kopią czy raczej nygusy?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bo muszę uzupełnić obsadę.

Moje poprzednie odpłynęły


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tamte wysoko piach dźwigają - sam kiedyś miałem

polecam - Valenciennea puellaris :thumbup: ładnie kopią i nie pod naszą do góry

Jak zachowania ryb bywają różne ,ale mowa o

http://pl.reeflex.net/tiere/1601_Valenciennea_sexguttata.htm


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valenciennea sexguttata

Dobrze kopią czy raczej nygusy?

U mnie potrafi stoki narciarskie ze skał robić ... z jednej strony fajnie ale z drugiej momentami mam gołą szybę w rogach baniaka :)

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat troche za ogolny...

Co masz na myśli?

Pullearisy miałem i świetnie kopały.

Głównie chodzi mi o wydajność i nie posypywanie korali z lotu.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od tygodnia sexgyttate i jestem zadowolony. Wcześnie była puellaris ale nic nie jadła, a z piachu nie wyżyła.

Seguttata u mnie nie podnosi piasku, ale te drobniejsze ziarenka pływają po baniaku. Ponoć ma to przejść z czasem, jak wszystko, co drobne wpadnie do sumpa.

Piasek czyściutki.

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa lata miałem Valenciennea puellaris i piasek zawsze był bieluśki, a do tego nie sypała w ogóle. Po prostu posadziła swoje brzuszysko na piachu i jak kopara przesiewała piach. Teraz od dwóch dni mam parkę Cryptocentrus cinctus które siedzą w malej grocie i tylko łepki wystawiają jak zaczynam karmienie. A piasek nadal brudny i żałuje że jednak nie kupiłem ponownie puellaris :(


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa lata miałem Valenciennea puellaris i piasek zawsze był bieluśki, a do tego nie sypała w ogóle. Po prostu posadziła swoje brzuszysko na piachu i jak kopara przesiewała piach. Teraz od dwóch dni mam parkę Cryptocentrus cinctus które siedzą w malej grocie i tylko łepki wystawiają jak zaczynam karmienie. A piasek nadal brudny i żałuje że jednak nie kupiłem ponownie puellaris :(

U mnie to samo, cinctus nie kopie w ogóle i praktycznie niewidoczna, tez tylko łeb spod skały wystawi jak pora karmienia. Amblygobius rainfordi za to ładnie przesiewa piaseczek i jest widoczna i fajnie ubarwiona, do tego nie robi bałaganu.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam Amblygobius phalaena piasek przesypuje nawet po jedzeniu i nie dźwiga go do góry i bardzo ładnie ubarwiona


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman- chodzilo mi o to, ze temat ogolny, a pytasz o konkretna rybe..

Mniejsza o to ;)

Co do cinctusow, to nie kopia wcale, bo robi to za nie krewetka pistoletowa, ktora zyje z nimi w symbiozie. Kopie ladnie, ale tylko tam, gdzie "mieszka".

Pzdr


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.