Skocz do zawartości
Świrek

Trzy kanistry i pięć wiader Świrka

Rekomendowane odpowiedzi

Z wielką radością i przyjemnością piszę ten temat, bo od czterech dni moje zwierzaki mieszkają w nowym, większym baniaku. Jak sami wiecie, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jedenaście miesięcy temu zaczynałem moją przygodę z morszczyzną. Od tego czasu trochę się nauczyłem. Właściwie głównie tego, jak mało wiem o akwarystyce ;)

Ale do rzeczy. Plan powiększenia powstał kilka miesięcy temu, na początku myślałem o kostce 45x45x45, potem zrobiło się z tego 50x50x50, w końcu stanęło na 60x60x45. W maju odkupiłem taki baniak wraz z sumpem od kolegi z forum Emlera. Od tego czasu oszczędzałem, by móc kupić trochę sprzętu i po wakacjach ruszyć z nowym baniakiem.

Po powrocie z urlopu zacząłem przygotowania. Wygospodarowałem trochę miejsca, żeby postawić szafkę. W miejscu starego biurka, zrobiłem z teściem nowe węższe biurko, oraz szafkę pod akwarium. Wszystko własnoręcznie, według mojego projektu:

miejsce_zpsff11cb9c.jpg

robienieszafki_zps7e05833d.jpg

zalane_zpse58e3911.jpg

Dzięki Yarciowi, który z anielskim spokojem odpowiadał na moje kolejne pytania, dobrałem graty.

W akwarium działa obiegówka Tunze Silence 1073.02, którą oprócz Yarcia polecił mi cYg, odpieniacz DIY produkcji forumowego kolegi Erniego, na meshu na pompie Aquael 2000, obiegówka Tunze 6015, lampa led ze strego akwarium i 2x24W T5.

maszynownia_zps6a06499f.jpg

Cała woda w akwarium pochodzi od dobrych ludzi z Zabrzańskiej eRybki. Przewoziłem ją dwa dni. Trzy baniaki 30l i pięć wiader, tak jak w temacie :) Do akwarium trafiło życie ze starego, a dodakowo w sumpie jeszcze 5kg gruzu koralowego, z którego z biegiem czasu planuję zrobić konstrukcję dla nowych szczepek. Nie planuję wkładać dużej ilości skały, bo wolę lżejsze akwaria, ale pewnie dorzucę trochę Siporaxu.

noweakwa_zps275e4151.jpg

antekpaku15B0_zps0150f960.jpg

Jeszcze raz dziękuję Akwarystce, Yarciowi, cYgowi, Erniemu, eRybce Zabrze i teściowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że Antek Pakuś szczęśliwy :) Skały to ja bym już nie dokładał,tylko jakoś korale uporządkuj żeby wyglądało i miały miejsca dla siebie.

Coś mi się tak wydaje że przydałaby się jeszcze jedna Tunze


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Michał....Będziesz ledy wspomagał t5-tką ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za nowy baniaczek ;) i czekamy na kolejne aktualizacje z życia baniaczka.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś ,,obiegówka Tunze 6015" to raczej cyrkulacja :secret:.

Osobiście też się rozglądam za podobnym wymiarami bardzo fajne, 3mam kciuki za dalsze postępy :thumbup:


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. To jest kolejny dowód na to, że jeśli ktoś pyta czy warto startować z piko rafką to nie można go zniechęcać. To dobry start do większego szkiełka. Stabilności życzę :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian dobrze prawi

:D sam jestem w trakcie przesiadki z 64l na 140+50 panel. Powodzenia życzę ;)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś ,,obiegówka Tunze 6015" to raczej cyrkulacja :secret:.

Oj pokręciłem ;) Oczywiście, chodzi o cyrkulację.

Widać że Antek Pakuś szczęśliwy :) Skały to ja bym już nie dokładał,tylko jakoś korale uporządkuj żeby wyglądało i miały miejsca dla siebie.

Coś mi się tak wydaje że przydałaby się jeszcze jedna Tunze

Skały poukładam, jak się trochę zwierzaki przyzwyczają do większego baniaka... no i jak wymyślę, jak chcę mieć poukładane ;)

Cyrkulatorów mam ja Ci pod dostatkiem. Ale w tej chwili obiegówka i ta malutka Tunze robią spory ruch wody, bez martwych stref.

Gratulacje Michał....Będziesz ledy wspomagał t5-tką ???

Tak, właśnie tak jest. Jedno i drugie światło jest inne i razem dają całkiem przyjemny efekt. Ale w przyszłości dołożę chyba niebieskich ledów.

@Akwarystka @Przemek78 @cYg @ni3miec

Apetyt rośnie, ale w tej chwili mam już z nim spokój. Już nic większego nie włożę. Ale zaczynanie od pikorafki uważam za dobry pomysł. Trochę się człowiek nauczy a błędy nie kosztują aż tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no no.... gratuluje...

ja jeszcze min. miesiąc... bo remontu nie ma końca :( a baniak się kurzy w garażu :)

a jak rozwiązałeś dolewkę?

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem że w nowym ledy +T5 mi się spodoba ale szybko zatesknilem za plastikowym RoyalBlue i zmieniłem no nowa dużą ledowa :-)

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MojeSumienie - dolewka biologiczna "Michał z dzbankiem" ;)

@Zielony Mintaj - zapraszam.

@cYg - Gdyby kasa pozwoliła, pewnie wisiałaby jakaś wypasiona lampa ledowa. Ale takie mieszane światło też ma swoje plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, polecam Ci dział DIY jest tam temat "automatyczna dolewka za 40 zł". Może nie jest doskonała, ma pewne wady- ale u mnie działa super. A dolewanie ręczne prędzej czy później doprowadzi do zaniedbań i jest upier....liwe ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEE tam. Ja lubię dolewać wody, karmić, czyścić szyby i wszystko, co mnie zbliża do akwarium ;)

Mam nową rybkę, Ecsenius Bicolor, ale od wczoraj jej nie widziałem. Wariat nie ryba. No i zdjęcie trochę świeższe, już po nowym ustawieniu skały.

akkua_zpsa9b17d16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nową rybkę ... i co z tego że masz jak możesz jej prawie więcej nie widzieć ! ale... powodzenia.Moja kiedyć 5 miesięcy siedziała gdzieś w skałach a potem zwariowała chyba bo raptem pływała po całym akwarium.

ps. komin tak zostanie ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kominie już z boków rośnie Briareum, za kilka miesięcy pewnie z przodu też będzie. No i przed kominem planuję jeszcze zrobić strzelistą wierzę z LR. Bicolorek był widoczny, potem zaczął się kłaść na kominie przy grzebieniu i wpływał do wyłączonej pompy. Teraz go nie widać, ale mam nadzieję, że siedzi w gdzieś w skale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin był oklejony spienionym pcv. Jeszcze jak było bez wody dokleiłem kropelką taki półeczki z nadzieją, że kiedyś obrosną i nie będą tak wyglądały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium żyje i ma się coraz lepiej. NO3=30 więc nie jest źle. To zapewne zasługa bakterii i pożywki, które leję, no i kilku podmian... No bo zrobiłem głupotkę :) Kupiłem żywą skałę, którą to wystawiłem na balkon bez wody. Po kilku dniach wrzuciłem do sumpa i byłem przekonany że jest okej. No ale Caulastree zaczęły lecieć, a z testów wyszło... chyba ponad 100ppm. Na szczęście już jest coraz lepiej. W baniaku pływa oprócz Błazenka, Brzydal, Valeciennea Muralis, Ecsenius Bicolor, który jak się okazało przez 10 dni chował się w skale i dwie Chrysiptery Hemicyaneje. No i jeszcze jeden zwierzak Tripneustes Gratilla Van Gogh... Co widać na kominie.

akwa_zpsa93d43cd.jpg?t=1382376295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie Michał możesz z obsadą bardziej poszaleć..

Jak tam mandaryn ?,Pytam bo chcialbym sobie do mojej skromnej obsady dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne wzorki slimak zrobil na kominie:)

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Nie ślimak, tylko jeżowiec.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.