Skocz do zawartości
Świrek

Trzy kanistry i pięć wiader Świrka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ślimak, tylko jeżowiec.

True story Bro!

Coś mi obgryza Stylopory. Właściwie to już prawie zjadło. Część wyniosłem do Kośmida i zostawiłem sobie tylko małe kawałki. Bicolorka dałem do sumpa, a polipy dalej znikały. Więc cóż, chyba nie pisane mi są SPSy, a szkoda, bo odkąd leję CoralB, pojawiły się kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jeżu sobie radzi z makroglonami?

Niby fajnie. Zaczął od wapiennych, potem poszły Caulerpa z Halimedą. Tylko chcę, by jeszcze wyjadł kępki czegoś.... sam nie wiem czego... Ale jest tego trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, można wiedzieć jaką masz obecnie cyrkulację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może fotki? :)

Nieeee... ;) Może za kilka dni, ale nie teraz ;)

Witam, można wiedzieć jaką masz obecnie cyrkulację?

Jasne :) A więc... Tunze 6015, Wavemaker 2000, JVP 101 oraz obrotowy dyfuzor Hydor Flo, na wylocie z pompy obiegowej Tunze 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, dlaczego nie teraz ? Wszyscy powstawiali fotki na święta, a ty dlaczego nie ?

Przecież nie masz co się wstydzić - masz ładne akwa.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, dlaczego nie teraz ? Wszyscy powstawiali fotki na święta, a ty dlaczego nie ?

Przecież nie masz co się wstydzić - masz ładne akwa.

Eeeee tam. W porównaniu do forumowych akwariów, moje jest tylko pojemnikiem na rybcie :)

No nie daj się prosić...

No ale nie dam się prosić ;)

IMG_0081_zpsbf58d3e1.jpg

IMG_0080_zps1d5386b6.jpg

IMG_0077_zpsb945aca7.jpg

IMG_0074_zpse20618b6.jpg

IMG_0069_zpsefb8b184.jpg

IMG_0066_zps63e55385.jpg

IMG_0065_zps6e9e4163.jpg

Sorry, ale robienie zdjęć mi jednak nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie :) Ale co z SPSem? I chyba skały miałeś więcej?

Niestety po przenosinach poleciały mi SPSy. Może kiedyś jeszcze zagoszczą, ale teraz wystarczą mi miękkie. A skały nie miałem więcej, tylko była trochę inaczej ułożona. Ale będę musiał uśmiechnąć się do Ciebie w sprawie gorgonii. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak; kupiłem Ecseniusa bicolora, żeby skubał tego glona, nie skubał. Kupiłem jeżowca Tripneustes gratilla, żeby wyjadł wszystkie glony, zjadł caulerpę, tego zostawił. Kupiłem Dolabellę, chodzi po szybach a glona nie chce jeść. Jakaś masakra :| A z dobrych wieści, dolewka dostana od @BAUa działa świetnie, buduję nową lampę, jak poprawię parametry kupuję hepatusa. Akwarystyka morska jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak poprawię parametry kupuję hepatusa.

serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam Hepatus,może odrazu takiego stwora-

http://pl.gdefon.com/download/morze_woda_krowa-morska/423839/1680x1050

ten to Ci napewno wyjje wszystkie glony.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Debora, @Penek, co Wy chcecie od hepatusa. To przeca piykno rybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka pinkna,ale nie do twojego akwarium,minimalny zbiornik dla niej to 500l,a optymalny 1000l.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek, no bez przesady :) W tym zbiorniku u poprzedniego właściciela pływał już Hepcio. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jak podrośnie to będzie musiał się przenieść do większego. Natomiast puki będzie wielkości błazenka to miejsca mu wystarczy. Tym bardziej, że w akwarium mam malutko skały i dużo przestrzeni. No ale na razie walczę z gloniskiem, którego nic nie chce jeść. Po południu wkleję fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sratatatata,a ja se kupie małego słonika do domu,bo przeciez jest jeszcze taki malutki,a jak podrosnie to wymienie na mniejszego,co za brednie.

A nie mozesz kupic sobie rybki z gatunku ctenochaetus,sa to o połowe mniejsze pokolce od hepatusa który rosnie wielki i szybko?

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, skąd biorą się te "minima" Wg. różnych źródeł dla Hepatusa od 200l do ponad 1000l. Ale dla ryb morskich nawet 10000l to mało i żadna nie powinna być trzymana w akwarium, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego zmierzasz?

A wymiary biorą się z wieloletniego doswiadczenia setek akwartystów ktorzy hodowali dany gatunek,a nie z tego że tak komuś sie przyśniło.

No ale Ty wiesz lepiej.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, skąd biorą się te "minima" Wg. różnych źródeł dla Hepatusa od 200l do ponad 1000l. Ale dla ryb morskich nawet 10000l to mało i żadna nie powinna być trzymana w akwarium, prawda?

Michał.

To są zupełnie niepotrzebne dyskusje a @Peniek też niepotrzebnie się unosi.

Każde akwarium to więzienie dla zwierzaków.

Moim zdaniem odnośnie hepcia to jeszcze raz oglądnij film pt "Gdzie jest Nemo"

W tej wspaniałej kreskówce pokazany jest charakter tej rybki. Jest zwariowana jak w filmie.

Lubi sobie popływać. Tak samo jak białobrody. Są pokolce które pływają powoli i takie którym palma odbija.

Chyba właśnie charakter rybki powinien być kryterium doboru obsady. Ale każdy ma prawo wyboru.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.