Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odpalam nowy projekt 180 x 70 x 70 z kominem zewnętrznym . Chcialbym w kominie zamontowac otwór pod pompę wawebox . Doradżcie jaką tam najlepszą pompę zamontowac by rozbujało to akwarium i jaki otwór powinienem zrobic .Czy wogóle zrezygnowac z pompy w kominie i dac coś na milticontlorerze mam 3 x6100

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze Nano Wavebox pompa 6208.200 do Waveboxa musisz mieć pompę z Waveboxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x 6105

u skiby kupisz oringi i podkład gąbkowy pod pompy

skrzynka

Skrzynka do waveboxa powinna mieć wymiary 125x113x300mm

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynkę mam zamiar skleic w kominie tylko właśnie nie wiem jaki otwór zrobic w szybie i jaką pompe zakupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie ma sklepu skiby podobno

jest ale mogę tylko na priv, bo nie jest sponsorem forum

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zamontowac jedną pompę na środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x6105 bujną taki zbiornik bez żadnych kombinacji w kominie fala na powierzchni będzie mała ale korale ładnie chodzą. Skiba ma śrubunki do 6055 większych nie ma, a wavebox w kominie z cyklicznie włączaną pompą jak będziesz miał szczęście to rok pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x6105 bujną taki zbiornik bez żadnych kombinacji w kominie fala na powierzchni będzie mała ale korale ładnie chodzą. Skiba ma śrubunki do 6055 większych nie ma, a wavebox w kominie z cyklicznie włączaną pompą jak będziesz miał szczęście to rok pochodzi.

to co radzisz by z tego waweboxa jednak zrezygnowac??? Ma z poprzedniego akwarium 3x6100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sklejony odpowiednio balkonik na waweboxa czy oryginalne pudełko to chyba nie ma różnicy,u mnie to chodzi półtora roku.Pytanie,czy bawiłbym się w to drugi raz ? Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Marek temu zaczołem ten temat bo zamówienie poszło ale mogę jeszcze z tego boxa zrezygnowac i teraz nie wiem czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wymiarach proponuje pompę z Waveboxa Tunze 6215.

Mam otwór wycięty idealnie pod tą pompę i włożoną na styk bez jakich kol wiek uszczelek. Nie słychać żadnych wibracji ani hałasu . Ważną sprawą jest również wysokość pomiędzy dnem a otworem z racji gąbki, która znajduję się pod pompą i ją podtrzymuje.

Jak będziesz zainteresowany tym modelem to daj znać to wymierzę otwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycięty otwór też na wymiar i na wysokości odpowiadającej oryginałowi.Bujać się korale bujają i to na najmniejszej mocy bo wyższą nikt nie ścierpi,ale czy warto wydawać 2000zł ? Kwestia gustu.Moją pompę mogę oddać za 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycięty otwór też na wymiar i na wysokości odpowiadającej oryginałowi.Bujać się korale bujają i to na najmniejszej mocy bo wyższą nikt nie ścierpi,ale czy warto wydawać 2000zł ? Kwestia gustu.Moją pompę mogę oddać za 1500zł.

Maro widzisz człowiek się zastanawia konbinuje,..Jednak sobie to daruję wykorzystam tą kasę na coś innego bardziej przydatnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zamiar wsadzić Jebao WP25 do zbiornika 160 cm dł. - dziś podczas testów na kranówie bujało aż miło! Pompa ma swój sterownik z trybem wawebox - nawet jak po roku by się miała spalić to tylko 300 ł :) a nie 2000 zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z waveboxa zrezygnowalem w swoim akwa i wcale nie placze z tego powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.