Skocz do zawartości
psyco

Jaka pompa do odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie ten odpieniacz ????????????????


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten odpieniacz ????????????????

Robert no nie wiesz?przecież pytanie jest tak konkretnie sprecyzowane ze aż dziw że nikt się nie wypowiedział...no i jeszcze ten fajny text w poprzednim wątku...

E:

KUR*** ponad 100 wyświetleń a żaden nawet nie piśnie w piz****


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poważnie ? nie widzicie gdzie ten odpieniacz ? Txt no cóż... no obrócę to w żart niecierpliwy jestem i porywczy, notomiast z waszych postów do tematu i meritum oprócz tego że mało zrozumiała treść/potrzeby/intencje autora to nie wnosicie nic. Zawsze można zapytać autoa projektu o co chodzi? Rozumiem że nie wszyscy podzielają tą wizjię :D

A odpieniacz jest w tej prawej komorze gdzie ma dmuchać pompa, ale nie pokazałem strzałek.. moja wina :really: :wallbash:

E II:

no a teraz sory możecie mnie sku... ale chyba nie o to chodzi, Przejrzałem tyle tematów "na tym forum" i nie tylko że "1 rzut oka" na projekt i odpowiedź na np. 7 pytanie jest odrazu..... jak masz doświadczenie w budowie tego typu urządzeń nic Cie to nie kosztuje.... a takich osób jest wiele. Z tego co widzę, w końcu to polska dlatego też taki a nie inny język, jeżeli nie ma reakcji ;)

Edytowane przez psyco (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja Ci napiszę... z Twojego projektu nic nie wynika. Wygląda to jak zwykła kaskada do słodkowodnego.

W odpieniaczu istotna jest pompa ale baaardzo ważnym elementem jest komora reakcyjna i kubek gdzie zbierałyby się odpienione resztki.

Zapewne też nikt nie wie co to jest za kółko nad tą kaskadą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne też nikt nie wie co to jest za kółko nad tą kaskadą ?

jajo.. tak wynika z opisu w poprzednim temacie autora.

Ile litrów będzie miało to akwa?


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc zrobiłem troche lepszy rysunek.

Zasada jest prosta woda z akwarium zostaje zassana przez rurkę do pompy który pompuje wode w drugim pojemniku, który podzielony jest na 2 komory A i B. Pompa pompuje wodę do komory B, do pomy podłączony jest wężyk napowietrzający. W komorze B zbierają się bulki i woda. Komora B jest zamknięta u góry szybką w której wycięty jest otwór fi (nie wiem ile?) na np. strzykawkę, która wchodzi do np. słoika lub kubeczka po śmietanie (nie wiem czy to musi być zamknięte?- kubek). Bulki lecą więc do góry przez strzykawkę do "kubka" a woda ucieka komorą A i po spływie trafia do akwarium. Tak to sobie wyobrażam...

Podstawa HoB`a ma mieć 10x20 z wysokością moge polecieć do 50 cm. Pozostaje mi podzielić komory, w którym miejscu zamontować przwegrodę, tak aby komora B działała optymalnie.

Nic mi więcej nie przychodzi do głowy proszę o pytania albo odpowiedzi :D

post-20128-0-88355700-1379761578_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zrób tego typu projekt jak np. ja w programie sketchUp.

b0175d8dbf8c1b3bmed.jpg

Prawie przejrzysty, ale nie do końca.

Pierwsze co mi się nasuwa to to że strzykawka będzie za wąska, po drugie strasznie to wszystko przekombinowane. Nadal nie opisałeś zbiornika i sposobu instalacji tego ustrojstwa.

Opisz najpierw cały setup tanka a dopiero później pomożemy rozważyć kwestię odpieniacza.

Swoją drogą tą konstrukcję zrobioną ze spienionego PCV i pleksi mam do "oddania" :) bez pompy.

pienił jak głupi....

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę :) zapomniałem jedynie zrobić miejsce na gąbke pod pompą na przepływ wody

jeśli chodzi o setup to wszystko będzie składane po koleji, odpieniacz jako pierwszy bo uważam że jest to serce zbiornika (60x30x36)

post-20128-0-33409300-1379788097_thumb.jpg

post-20128-0-20324500-1379788100_thumb.jpg

Edytowane przez psyco (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Z tego co widać na tym rysunku nie będzie regulacji odpieniacza .Jak będzie zasysana woda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erni super że akurat ty zajrzałeś do tematu. Co do twoich pytań to proszę sprecyzuj :) Bo jest to moje pierwsze tego typu użądzenie :)

Regulacja odpieniacza ? - No myślę że poprzez moc pompy ? Czy ewentualnie potrzebne będą dodatkowe otwory w komorze B ? lub kubku, na ujście powietrza?

Zasysyanie wody-

Cyt.

Zasada jest prosta woda z akwarium zostaje zassana przez rurkę do pompy który pompuje wode w drugim pojemniku, który podzielony jest na 2 komory A i B. Pompa pompuje wodę do komory B, do pomy podłączony jest wężyk napowietrzający. W komorze B zbierają się bulki i woda. Komora B jest zamknięta u góry szybką w której wycięty jest otwór fi (nie wiem ile?) na np. obcientom strzykawkę, która wchodzi do np. słoika lub kubeczka po śmietanie (nie wiem czy to musi być zamknięte?- kubek). Bulki lecą więc do góry przez strzykawkę do "kubka" a woda ucieka komorą A i po spływie trafia do akwarium. Tak to sobie wyobrażam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Nie do końca tak to jest.Regulację odpieniacza nie robi się przez moc pompy.Pompa musi być dobrana do wielkości komory odpieniacza.

Nie może być za słaba lub za mocna bo nic z tego nie będzie.Komora będzie słabo zapieniona lub będzie przelewał.

W odpieniaczu musisz mieć możliwość regulowania poziomem mieszanki by ustawić pianę na mokro lub na sucho.Można to zrobić za pomocą zaworu (zazwyczaj jest to trójnik z ściętą rurką) lub jak w tym przypadku odpieniacza zewnętrznego gdzie poziom jest stały za pomocą ruchomego kubka , którego można opuszczać i podnosić.Tak jak np.tu;LX-1000HOB-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można to rozwiązać w inny sposób - wielkość kubka :)

i upload rysunku ALE KOZACI PROGRAM :D

i coś więcej na temat: trójnik z ściętą rurką ? OCB ?

post-20128-0-16946100-1379796350_thumb.jpg

Edytowane przez psyco (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody, wydajność pompy w przepływie l/h jak i wysokość poziomu wody w komorze reakcyjnej można regulować za pomocą prostego zaworu na rurce z powietrzem :)

Do tego ustrojstwa spokojnie wystarczy pompa nawet taka jaką ja miałem u siebie AQ1200


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ograniczysz dopływ powietrza za pomocą zaworka to poziom wody się podniesie oraz wzrośnie wydajność w l/h


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pytanie co się stanie z bulkami ? Skoro ograniczę dostęp powietrza to piany będzie mniej ... ale podniesie się woda ? :) No logiczne, ciekawe jak to wyjdzie w praktyce, wtedy chyba miałbym tą piane suchą i mokrą? Tylko dalej czy ta piana mi wybije powyżej moje rurki ? Czy o to akurat to sie nie mam co bać? Raczejw drugą strone, że przeleje ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Jeśli ograniczysz ilość powietrza na zaworze to poziom się podniesie ale kosztem zmniejszenia ilości piany w komorze , dlatego lepszym rozwiązaniem jest regulować wysokością mieszanki za pomocą zaworu lub opuszczanego kubka :) .Z resztą oryginalnych odpieniaczach tego typu też tak się reguluje.

psyco - prosty zawór to trójnik a do środka wchodzi ścięta rurka , kręcąc nią zamykasz lub otwierasz wylot.Nie obraż się ale jeszcze musisz sporo poczytać , bo na razie nie wiesz za bardzo o co chodzi .To tylko tak prosto wygląda ale zrobienie odpieniacza który będzie dobrze działał nie jest już takie proste.Jeszcze sporo przeróbek wyjdzie przy użytkowaniu zanim dojdziesz do zadawalającego efektu.

Ale fakt co swoje wykonanie to cieszy :D .

znalazłem w google , tak to wygląda;

89-zrzut_wody.jpg

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erni a ten trujnik montowny na wlocie wody do pompu czy wylocie z pompy ? czy już coś pokiełbasiłem :)

Jeśli chodzi o zawór rurki powietrza to nie problem, już się coś kołacze po głowie :)

A co do uwag sugesti i wogule bardzo dziękuje caly czas :)

I jeszcze erni piszeż: "dlatego lepszym rozwiązaniem jest regulować wysokością mieszanki za pomocą zaworu" - Zawór już wiem jaki teraz kombinuje gdzie on ma być :D:whistle:

Pomysł z przesuwanym kubkiem też jest bardzo ciekawy, może coś wymyślę np. teleskopowa rurka łącząca kubek z komorą :)

http://rozrzutnik.com.pl/photos/przewod-rurka-teleskopowa-plastik-siewnik-rolmasz-2293122746_orginal.jpg

Edytowane przez psyco (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, w odpieniaczu AqaMedic Turboflotor Blue 1000 jak skręci się powietrze, to pompa lepiej rozbija je z wodą, dzięki temu bąbelki są drobniejsze i jest ich wizualnie więcej w komorze reakcyjnej.

A zawór który erni Ci pokazał jest banalny do wykonania i zamontowania. Tylko problem polega na tym że Ty na to nie będziesz miał miejsca... chyba że zrobisz to na rurach 16mm


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz nawet pomyślałem że ja nie muszę podłączać rurki pod pompę żeby zasysała mi wodę z akwarium. Mogę tą połączyć na zasadzie naczyń połączonych, tym sposobem zostaje mi tylko 1 rurka w środku komory A z napowietrzaczem, zawór do regulacji zapowietrzacza planuje powyżejpoziomu wody. I dalej nei wiem gdzie ten zawór "erniego" ma się znajdować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Hej to nie jest "mój zawór" , ten patent jest prawie we wszystkich odpieniaczach. Wystarczyło oglądnąć w necie lub w którymś z sklepów jak są zbudowane odpieniacze i wiedział byś że zawór jest zawsze na wylocie wody z odpieniacza.Zamykając odpływ wody podnosi się nam w komorze odpieniacza, odkręcając obniża się i w taki sposób regulujesz pianę mokrą i suchą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psycho tutaj masz ciekawą lekturę która w temacie wydajności i samego działania odpieniaczy w morskim akwarium powinna Cie zainteresować i dobrze żebyś to przeczytał.

http://mojarafa.pl/_content/art/odpieniacz.html


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli trzeba zabudować całkowicie komora A zrobić dziure wsadzić rurke z zaworkiem :) i zrezygnować ze spływu... i nigdy więcej nie włożyć rączek do środa ... :wallbash: FAIL

Z tego co rozumiem chodzi o to żeby za pomocą ciśnienia regulować poziom piana/woda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Szczerze to lepiej kup jakiś używany odpieniacz , zaoszczędzisz kasy i nerwów.Nie tędzy droga.A tak przy okazji zrobiłem ostatnio dla kolegi z forum odpieniacz wewntrzny wieszany i do każdej części jest dostęp, odpieniacz jest całkowicie rozbieralny więc nie wiem o co chodzi z tym co piszesz.

9eaefc4f1c022111.jpg

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.