Skocz do zawartości
darbo

Podejrzenie: Okrzemki - RowaPhos wystarczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Nalotu z szyb możesz się stopniowo pozbywać, a z piasku , weź kawałek patyka jak masz z tworzywa i przegrzebuj , nie masz babki narazie to musisz za nią czarna robote odwalić.

Paradoksalnie u mnie okrzemki ustąpiły po tym jak przestałem grzebać w piachu . Może to zbieg okoliczności . U mnie okrzemki utrzymywały się przez prawie 2 miesiące .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na wszystko przychodzi czas. Okrzemki zjedzą glony,po czym wezmą się za resztę badziewia ze zbiornika, po czym zaczną zdychać z braku pożywienia .Ewentualnie jakieś ślimaczki na glony Ne pchajcie na siłę życia i chemii w zbiornik bo to nie tędy droga. Moje motto,zasłyszane tu na forum to,, więcej biologi a mniej technologi. Tak więc dajcie naturze zrobić swoje. Cierpliwości życzę :coffee: i lektury.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dniach zaciemnienia okrzemki zniknęły, ale czy wrócą?? Obawiam się że tak.

Na razie żadnej chemii pchać do zbiornika nie będę. Ma on w końcu 2 miesiące (na suchej skale).

Czekam aż przyjdą testy to wtedy je porobię i może coś więcej mi powiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z moimi okrzemkami byłem długo cierpliwy,od kilku miesięcy miałem śladowe ilości w różnych miejscach,ale teraz od 2-3 tygodni mam tego naprawdę sporo a do tego doszły małe ogniska cyjana.Cyrkulacja na pewno u mnie jest wystarczająca,rozgwiazd piaskowych chyba z 5-6.Rowa miała wyciągać krzemiany i mam jej z powodu fosforanów około 1500 ml,ale nie u mnie.Wody testami na Si nie była badana bo podobno dostępne testy są lipne więc nie kupuję.PO4-0,06 a NO3-2.Świecę T5 12h a ledami 6h.Miałem kiedyś wkład Sery na Si,ale nie powiem do czego on był bo to niecenzuralne słowo.Tak dziś siedzę,czytam i zastanawiam się co dalej z tym robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od ponad miesiąca, dino albo okrzemki i cyjano. Wymieniłem membrane, prefiltry, żywice. Wkłady sery i nic nie działa. Wręcz przeciwnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pokazało się więcej krzemianow. Może na wiosnę konserwujące czymś wodociągi...? No nic, samo przyszło, samo pójdzie...

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z okrzemkami, praktycznie od początku zalania obecnego zbiornika (czyli jakieś 4-5 miesięcy). Wystartowałem bez piasku to wystarczyło przedmuchiwanie, od dwóch miesięcy mam żwirek i wystarczy dwa dni i nalot powraca. Co dwa dni mieszam cały piach ale jestem już tym zmęczony. Wisi absorber, prefiltry wymieniam regularnie. Jak sobie z tym poradziliście? Zostawić? Nie podmieniać wody?

Mam trudne SPSy i nie chciałbym przekombinować.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.