Skocz do zawartości
kosiarek84

Aquaforest skala syntetyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Skała AF ma bardzo dużą powierzchnię filtracyjną ,jest podobnej budowy jak siporax ,dodawanie do sumpów np siporaxu zwiększa powierzchnię filtracyjną w zbiorniku po to, aby było jej mniej w akwarium . Są zbiorniki gdzie jest sama skała jak np zbiornik Sewera bez siporaxu .Na stronie AF jest zdjęcie jaką ma powierzchnie w przekroju.Ogólnie waga tej skały zwiększa się dwukrotnie po zamoczeniu .

Hehh a ktoś gdzieś kiedyś mówił mi co innego :harhar:


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała AF ma bardzo dużą powierzchnię filtracyjną ,jest podobnej budowy jak siporax ,dodawanie do sumpów np siporaxu zwiększa powierzchnię filtracyjną w zbiorniku po to, aby było jej mniej w akwarium . Są zbiorniki gdzie jest sama skała jak np zbiornik Sewera bez siporaxu .Na stronie AF jest zdjęcie jaką ma powierzchnie w przekroju.Ogólnie waga tej skały zwiększa się dwukrotnie po zamoczeniu .

Sewer ma ok 30 kg LR w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer ma 30kg LR bo to mu zostało po przebudowie, ale w zbiorniku ma może ze 30kg syntetycznej , a zbiornik ma ponad 1000litrów w obiegu .Panowie kiedyś by do takiego systemu dano 100-150kg LR.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyjmujac ze będę miał tylko syntetyka bez LR to na 450l ile siporaxu będę potrzebował? Bo jeśli piszecie ze 1l=5kg LR cZyli 20% LR na 450 l to 90kg czyli 18 litrów siporaxu?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 400l mam 6-7 l.

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyjmujac ze będę miał tylko syntetyka bez LR to na 450l ile siporaxu będę potrzebował? Bo jeśli piszecie ze 1l=5kg LR cZyli 20% LR na 450 l to 90kg czyli 18 litrów siporaxu?

w 500 l mam 18 l w dwoch komorach sumpa (2x 13x45szer sumpax22wys

daj go za odpieniaczem, może być w siatce, chociaż mam go luzem, ale na pierwszej komorze ma gąbkę, aby nie przechodził syf z komory odpieniacza. W obu komorach mam zrobiona cyrkulację z hydrauliki na pompie obiegowej.

Podczas podmianki gąbki płuczę (można dać włókninę), a w komprze odpieniacza obnizam poziom wody poniżej przelewu, daję pompkę cyrkulacyjną aby syf chodził po komorze i odpalam odpieniacz - wyłapuje mi całość. Dopiero wtedy kończę podmianę. Tak mam czyściutko w sumpie z pozostałości.

pozdr

Dalej, zarzuciłem jak prosiłeś fotkę hydrauliki

- powróta na rurze fi 32 i pompie AquaNova 10000

- za pompą jest trójnik redukcyjny 32/32, dalej na rurze odnogi złączka dwustronna i dałem redukcję na fi 25 (wiadomo zasada hydrauliczna)

- na fi 25 dałem kolejno 2 x trójnik redukcyjny 25/16, gdzie założone są zawory z końcówkami na wąż fi 16 zasilający 2 x filtr FR509 (używałem tych szarych węży, ale są bardzo sztywne i na krótkich odcinkach praktycznie niemożliwe do ułożenia, Przeszedłem na węże eheima: łatwiej je ułożyć, poz tym są przezroczyste więc łatwiej kontrolować "higienę" węża)

- dalej na rurze zawór fi 25 jest zejście i zasilenie 2-óch komor z siporaxem (na dole można dać od dołu rodza jdeszczowni tu rura z nawierconymi otworami i zaślepiona na końcu - na tą chwilę mam tylko rury do dna pod siporax

Zaletą tego systemu jest

- oszczędność energii: 80 W robi mi to co do tej pory 200 W - w jednym filtrze miałem biopellety XL, latem zasilam chłodziarkę i czasami lampę uv)

- zwiększenie ilości wody przepływającej przez siporax podczas tzw 1-go obiegu

Układ ten można dowolnie rozbudować, pamiętając o doborze pompy i schodzeniem przekrojem fi rury wraz odległością od trójnika pionu powrotu.

Widoczne kable elektryczne są tylko czasowo, bo drewniana obiciówka szafki była u stolarza do renowacji.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer ma 30kg LR bo to mu zostało po przebudowie, ale w zbiorniku ma może ze 30kg syntetycznej , a zbiornik ma ponad 1000litrów w obiegu .Panowie kiedyś by do takiego systemu dano 100-150kg LR.

lwia częśc roboty u Sewera robi odpieniacz AF 250 - bagatela na rurze 250 ze stożkiem ma pobór powietrza 3500-4000l/h a wody 6000l/h, a prąd 55w.

Co do siporaxu to przed wrzuceniem do sumpa dobrze jest go dać do wiadra z solanką i cyrkulacją, zalać bakteriami (na 2-3 godziny) i dopiero tak przygotowany przenieść do sumpa bez w/w wody

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrzepałem watek drugi raz już i albo to godzina albo nie doczytałem. Gdzie można kupić tą skałę w PL ? No i oczywiscie ile kosztuje?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do planowanych 450 vertex alpha 170. Na start starczy potem sie zobaczy:)


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrzepałem watek drugi raz już i albo to godzina albo nie doczytałem. Gdzie można kupić tą skałę w PL ? No i oczywiscie ile kosztuje?

info@aquaforest.eu

wycena dla konkretnej konstrukcji

tu masz przykladowe

http://www.aquaforest.eu/pl/galeria,8

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mine jeszcze Sam start. Jak juz mówiłem bedzie na świeżej solance wiec tak:

1 przygotowuje siporax z bakteriami w wiaderku

2 wrzucam do sumpa

I teraz czy włączam odpieniek od razu? Czy pozwalam mnożyć sie bakteria? Jeśli tak to jak długo?

Pisaliscie ze 1 sps po 2 tygodniach. A jak z rybkami? Kiedy moZna coś wpuścić żeby zaskoczyło no3?

Czy na starcie bedzie jakieś no2 czy od razu czysto?

Jak będę dolewal bakterie to do głównego czy łac bezpośrednio na siporax? Wyłączać wtedy odpieniek?

Z góry wielkie dzieku


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mine jeszcze Sam start. Jak juz mówiłem bedzie na świeżej solance wiec tak:

1 przygotowuje siporax z bakteriami w wiaderku

2 wrzucam do sumpa

I teraz czy włączam odpieniek od razu? Czy pozwalam mnożyć sie bakteria? Jeśli tak to jak długo?

Pisaliscie ze 1 sps po 2 tygodniach. A jak z rybkami? Kiedy moZna coś wpuścić żeby zaskoczyło no3?

Czy na starcie bedzie jakieś no2 czy od razu czysto?

Jak będę dolewal bakterie to do głównego czy łac bezpośrednio na siporax? Wyłączać wtedy odpieniek?

Z góry wielkie dzieku

Ja wrzucałem do działającego. Napisz do @luft, on odpalał na siporaxie to Ci pomoże, zreszta od niego kupowałem siporax w dobrej ceniem, jak chcesz go zapakowac w siatki to też ma. Ma też w ofercie produkty AF, co do w/w skały tego nie wiem, zapytaj.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 500 l mam 18 l w dwoch komorach sumpa (2x 13x45szer sumpax22wys

daj go za odpieniaczem, moe by样 siatce, chocia mam go luzem, ale na pierwszej komorze ma gbkꬠaby nie przechodzi syf z komory odpieniacza. W obu komorach mam zrobiona cyrkulacj꠺ hydrauliki na pompie obiegowej.

Podczas podmianki gbki pucz꠨mona da样nꩬ a w komprze odpieniacza obnizam poziom wody poniej przelewu, daj꠰ompkꠣyrkulacyjn aby syf chodzi po komorze i odpalam odpieniacz - wyapuje mi cao殠Dopiero wtedy ko podmianꮠTak mam czyciutko w sumpie z pozostaoci.

pozdr

Wrzucilbys fotke tej cyrkulacji z hydrauliki? Idzie ona z glownej obiegowki czy dales jakas pompke dodatkowo?

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje o sipoaxie są w innych tematach, tu piszemy o skale.

Pozwoliłem sobie na edytowanie posta powyżej, aby odpowiedzieć Koledze na pytanie.

Teraz to już tylko AF skale.

Następny zbiornik, który bardzo powoli rodzi się w planach i projektach, będzie właśnie na suchej skale AF

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalam nowe akwarium i nie powiem podobają mi się te półeczki ze skały syntetycznej. Do sumpa włożyłbym pokruszoną skałę z dzialającego zbiornika ewentualnie siporax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odpalam nowe akwarium i nie powiem podobają mi się te półeczki ze skały syntetycznej. Do sumpa włożyłbym pokruszoną skałę z dzialającego zbiornika ewentualnie siporax

I fajnie!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjno pani mówisz że mam się nie obawiac??? Jak na razie się wacham ,w sklepach te żywe skały to jak betonioki mało co można trafic coś lekkiego chropowatego podobnego do skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Perfekcyjno pani mówisz że mam się nie obawiac??? Jak na razie się wacham ,w sklepach te żywe skały to jak betonioki mało co można trafic coś lekkiego chropowatego podobnego do skały żywej

Napiszę Tobie to co piszę wszystkim na śląsku: Daleko nie masz:)Zapraszamy na kawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...podepne sie.Czy do takiego gotowego systemu mozna lac bio digest,zaznaczam ze bede mial zywy piasek...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ekipy sprzątającej. A mianowicie kiedy należy ja wpuścić przy starcie na syntetyku? Po 2-3 tygodniach razem z pierwszymi rybkami?

Pozdrawiam:)


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka strona:

http://www.aquaforest.eu/pl/produkty/skala-syntetyczna

http://www.aquaforest.eu/pl/galeria,8

lecz brak tam jakichkolwiek informacji o produkcie. Myślę, że warto przybliżyć Nam ten temat tym bardziej iż zaczął się on pojawiać ostatnio na forum.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomina mi to trochę ozdoby z piaskowca do słodkowodnych zbiorników , pewnie drogie .


Akwarium Hailea 60l, LR 6kg , cyrkulacja 2x JVP 110 , filtracja : kaskada , oświetlenie : 4 x 24W T5 , grzałka Jagger 100W,

odpieniacz Boyu WG310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.