Skocz do zawartości
giant19s

Euphyllia się przemiszcza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem. Posiadam od roku czasu szczepkę Euphylli (2 głowy). Od stycznia koral zamieszkuje w nowym zbiorniku. Około 1,5 miesiąca temu jedna z główek zaczęła się odklejać od szkieletu i po 2 dniach odpadła po czym przemieszczała się po dnie wraz z prądem wody. Zatrzymała się przy skale z boku zbiornika i tam się normalnie pompowała w dzień i kurczyła na noc. Po czym znikła gdzieś za skałami tak myślę bo pewnego poranka już jej nie wiedziałem. Jakieś 2-3 tygodnie temu druga głowa również się odkleiła i tak samo jak pierwsza zatrzymała się gdzieś przy skałach na piasku. Tam normalnie się pompowała w ciągu dnia i kurczyła na noc. Obecnie przypuszczam, że też gdzieś ją poniosło za skały bo już nie widzę żadnej głowy.

Co może być powodem takiego zachowania?

Dodam, że pozostałe korale zachowują się normalnie. Zwierzaki również.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był chyba podobny temat o odklejających się euphyliach,chodziło o to ze przy nie pasujących im warunkach odklejają się i wędrują w celu poszukania nowego lepszego miejsca.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te jej zachowanie to jej śmierć ,amen. Euphilia nie przemieszcza się ! no chyba przy pomocy akwarysty.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wytłumaczył to co napisałem bardziej dosadnie.Ona szukając lepszego miejsca odkleiła się ale ze to akwarium nie znajdzie nic lepszego więc zdechnie


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o parametry wody czy o cyrkulacje?

Nie będę ukrywał że mierzę parametry bo tego nie robię tak więc co do jakości wody się nie wypowiem. Mogę powiedzieć, że prowadzę zbiornik cały czas w taki sposób i przez rok jakoś Euphyllia nie narzekała na warunki bo pompowała się jak szalona. W czasie kiedy zaczęła się odklejać również pompowała się tak jak zawsze. Nie było po koralu widać że coś jej nie pasuje. Teraz tylko tak się zastanawiam czy to może być wina cyrkulacji? Nie powiem ale dmuchało po niej troszeczkę, ale nie było jej gdzie ustawić tak aby nie parzyła innych mieszkańców.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedz :-) euphylie nie lubią jak się na nie dmucha. Preferują raczej spokojniejsze części zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokarmialeś ją?


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak cyrkulacja.... będzie nauczka na przyszłość. Czytałem o tym że nie lubią mocnej cyrkulacji ale sądziłem że taka jak gdzieś tam na nią podmuchiwała nie będzie przeszkadzać. A jednak się myliłem. Cyrkulacja w jej otoczeniu musi więc być faktycznie znikoma....

Pawle osobiście jej nie dokarmiałem.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady znikoma też nie ale dmuchać bezpośrednio na nią zdecydowanie nie powinieneś. Zresztą to doskonałe widać po koralu im mniejsza cyrkulacja tym bardziej się pompuje. A co jak co ale euphylie potrafią się naprawdę pięknie pompowac ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo moja pompowała się do wielkości męskiej pięści :) szkoda że poleciała tak szybko bez żadnych ostrzeżeń ale teraz to już pozostaje nauczka na przyszłość.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprawdź te parametry. Nie zwalałbym całej przyczyny na cyrkulację o ile nie dmucha na nią bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry to mogę sprawdzić nie prędzej niż podczas wizyty w sklepie, gdyż osobiście testów nie posiadam.

Dmucha nie dmucha, szczepka była w miejscu gdzie jak tak teraz patrzę to spotykały się dwa fronty masy wody (z kaskady i cyrkulatora) więc tak wstępnie to chyba to będzie powód (myślę).

W międzyczasie zmierzę w sklepie parametry a ewentualną szczepkę Euphylli jak kiedyś uda się dorwać to posadzę pod cyrkulatorem gdzie będzie raczej najspokojniej :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby za mocno dmuchało na nią to na pewno nie napompował by sie do rozmiarów męskiej pieści, koral broni się przed uszkodzeniem o własny szkielet. Stawiam na parametry (straszne wahania) miałeś od roku 2 główni i w tym czasie nic nowego nie urosło ( u mnie w ciągu 9mieś. z 2 główek jest 11) , pewnie raz się pompowała innym razem była skurczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz taka historię czytam, jak odpadła to raczej zdechła.

Parametry mogą być złe, ale to że się przemieszcza!?!?!?!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to problem soli? Nie znam Twojej RedCoral, ale może ma za mało pierwiastków śladowych. Ja wystartowałem akwa na RedSea - tej podstawowej niewzbogacanej i po pewnym czasie 6 rodzajów euphylli zaczęło gubić główki i przestało się pompować. Marniały w oczach. Zmieniłem sól na Praisa i wszystko wraca do normy. Od czasu zmiany dwa miesiące temu nie straciłem ani jednej głowy, a 5 już się ładnie pompuje.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.