Skocz do zawartości
bakuba

kruszyć skałę?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sens trzymać w małym akwarium duże kawałki skały? Pasowałoby mi rozwalić ją na kawałki bo widziałem że tak się robi tylko zastanawiam się czy ona na tym nie traci..

bakuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby co ma stracic?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało ...Staraj się połupać tak, abyś za dużo drobnicy nie narobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś z głębi:)

bakuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie rozwalilem skaly, tak zeby mi pasowalo ;)

Ps. Patrze na opis Twojego akwarium I... jak mozna nie wiedziec ile ma sie wody w zbiorniku,?,


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba kupić akwarium od kogoś kto nie wie i podtrzymywać tradycję

bakuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż takiego znaczenia to dla mnie nie ma..przyjmuje że 250 i jest git;)(jeśli o WSZYSTKO trzeba prosić kogoś to wymierzenie akwarium nie wydaje się być istotne)

bakuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. I otrzymacie "pojemność nominalną". Bo de facto, trzeba by taką rzeczywistą mierzyć naczyniem miarowym. Ale zawsze można błysnąć i pominąć grubość ścianek, objętość piasku, skały i życia. Oraz zapomnieć że przecież nie lejemy "pod krawędź", tylko z pewnym marginesem. No i oczywiście dochodzi objętość hydrauliki...

Dlatego lepiej szczerze napisać że się nie wie, niż pisać fantazję...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba kupić akwarium od kogoś kto nie wie i podtrzymywać tradycję

bakuba

Odebralem to jako "odwal sie" dlatego powodzenia...

Jak bedziesz zadawal pytania typu- ile wlac danych plynow do akwarium (predzej czy pozniej to nastapi), to pewnie Marek odpisze...

Pozdrawiam I milego sobotniego wieczoru


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jasne. I otrzymacie "pojemność nominalną". Bo de facto, trzeba by taką rzeczywistą mierzyć naczyniem miarowym. Ale zawsze można błysnąć i pominąć grubość ścianek, objętość piasku, skały i życia. Oraz zapomnieć że przecież nie lejemy "pod krawędź", tylko z pewnym marginesem. No i oczywiście dochodzi objętość hydrauliki...

Dlatego lepiej szczerze napisać że się nie wie, niż pisać fantazję...

Czyli nikt nie powinien podawać ani objętości swojego baniaka ani tym bardziej pytań typu ile ryb mogę dać do zbiornika o X pojemności bo skąd wiadomo czy ta osoba ma tam pełny X wody czy może tylko 40 % a nawet 1 % zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mosz fajny kalkulator weś se miarka i już wszystko wiesz http://sklep.roslinyakwariowe.pl/kalkulator-akwarium.php


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. I otrzymacie "pojemność nominalną". Bo de facto, trzeba by taką rzeczywistą mierzyć naczyniem miarowym. Ale zawsze można błysnąć i pominąć grubość ścianek, objętość piasku, skały i życia. Oraz zapomnieć że przecież nie lejemy "pod krawędź", tylko z pewnym marginesem. No i oczywiście dochodzi objętość hydrauliki...

Dlatego lepiej szczerze napisać że się nie wie, niż pisać fantazję...

Kolega Dale.... :sweat: lubi się wymądrzać

Przecież wszyscy o tym wiemy, chyba jak ktoś mówi o swoim litrażu to wymienia właśnie tę miarę. A może należałoby prześledzić dział "Nasze akwaria" i od nowa przyporządkować każdy zbiornik zgodnie z Twoimi uwagami.... Albo wiem... musimy się wyposażyć w precyzyjne laserowe skanery aby dokładnie wyliczyć objętość skały, piasku, hydrauliki, ryb, ślimaków, itp. O.... i wtedy będzie dokładnie.

Naczynie miarowe też może być .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: Panowie i panie, chopy,karlusy i frelki dejcie spokój z tymi dopierd...lającymi uwagami. Co wos to tak rajcuje dowalić komuś !!!! Z każdego tematu robicie burdel. Już rzygać się chce waszą godką. Jeśli do tematu nie wnosicie czegoś co pomorze to zamilczcie i nie komentujcie innych. Trocha szacunku dla innych. Temat jest o kruszeniu skały więc o tym poćcie pogodomy :cheers:

Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie _KRISU_ ;-) hehehe jest o...

Co do kruszenia skały to nie ma przeciwwskazań, przy okazji powiedziałbym to nawet pożądane. Dowiesz się co masz w środku tej skały i dlaczego płacąc za żywą skałę np dostałeś beton ;) Znaczy się na to drugie to raczej nie uzyskasz odpowiedzi poprzez sam proces kruszenia, ale będziesz bogatszy w doświadczenie no i zawsze będziesz mógł zadać kolejne pytanie, które zamiast odebrać z uśmiechem, wywoła frustrację u wielu i total awanturę.

Rafowa skała powinna łatwo pękać, a struktura powinna być podobna do pumex'a ;) (znanych z budownictwa bloczków z gazobetonu) Jeżeli będziesz musiał znęcać się nad nią młotem pneumatycznym to... przemilczmy, no i sine zbite struktury przypominające płyty chodnikowe to tez... przemilczmy ;)

Dobrym sposobem jest potraktowanie tego piłką (ręczną, elektryczną, spalinową ;-) ), ponieważ przy tak porowatej/kruchej strukturze skała potrafi pokruszyć się na 10 kawałków zamiast na 2. Można też użyć wiertarki i ponawiercać po wymyślonej sobie linii otwory i wtedy jest niejako większa szansa, że po uderzeniu pęknie tak jak chcemy.

Miłej zabawy ze skałą i gratuluję poczucia humoru, bo tak to odbieram - ja miałem banana na gębie jak czytałem twoje odpowiedzi na niektórych pyskówki i zaczepki.

ps. ja też nie wiem ile mam wody w akwa... ;) Korale mi urosły i wystają z wody ;) poza tym cały czas robię podmianki i często wychlapuje wodę na podłogę co skutkuje tym, że mam albo 130 albo 135 albo... ???? a może 126 ;-) To nie apteka ;) a co do ewentualnych dodatków to zawsze lejemy je z głową, a nie wg instrukcji czy tego co kolega nam nakazał.

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.