Skocz do zawartości
kanio10

Odpieniacz do 112l oraz oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym aby ktoś mi pomógł wybrać najlepszą opcję do zbiornika 112l odpieniacza i oświetlenia. Będę w nim trzymał podstawowe rybki takie jak nemo i miekasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Jeśli chodzi o oświetlenie to 3x24W (dwie niebieskie i jedna biała) , natomiast co do odpieniacza to zależy ile masz zamiar przeznaczyć gotówki, może coś wybierzesz z wewnętrznych Hydorów lub Tunze 9002

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Dla miękkich spokojnie wystarczy 3x24W, pokrywy nie zamawiaj bo będziesz miał kłopot w lecie z schłodzeniem wody.Lepiej zrobić koronę na akwarium i na niej lampa lub wisząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz Wave beast 400P, nie drogi,ładnie pieni, zewnętrzny, można też dać do sumpa, przy tak planowanej obsadzie wystarczy z zapasem, mam taki w reefmaxie, trzeba zrobić tylko dwa myki, tzn umieścić na odpowiedniej wysokości nad lustrem wody zbiornika /opaska samozaciskowa/ i malutka przeróbka wirnika i będzie cichutki jak mysz :thumbup:

p.s. a światło tak jak pisze erni,

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ta korona będzie najlepszym rozwiązaniem. Czyli 3x24W czy lepiej 4x24W? Ok dzięki za podpowiedź z tym odpieniaczem, zobaczę na cenę itd. A jaki filtr RO?

Mam okazję kupić użyuwany odpieniacz Hydor slimskin 135.35 za mniejsze pieniądze tyle tylko że hulał już rok czasu.Co do tej korony to jednak chyba zrezygnuję bo z tego co widzę trzeba ją samemu zrobić a ja zdolności artystycznych nie posiadam :p

Nie pisz posta pod postem.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić użyuwany odpieniacz Hydor slimskin 135.35 za mniejsze pieniądze tyle tylko że hulał już rok czasu.Co do tej korony to jednak chyba zrezygnuję bo z tego co widzę trzeba ją samemu zrobić a ja zdolności artystycznych nie posiadam :p

Odpieniacz powinien być lekko przewymiarowany bo siada po karmieniu albo po podmiance.

Potrzebny Ci taki do 250-400L. Producenci zawyżają pojemność akwaruim w odpieniaczach.

Nie oszczędzaj na sprzęcie bo zapłacisz dwa razy.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się jeszcze w jednej kwestii... Filtracja sad.png Supm nie wchodzi w grę ze względu na miejsce i koszty. Pozostaje mi panel (raczej tylny bo boczny ze względu na estetykę nie bardzo) lub odpieniacz wewnatrz akwarium.

Powiedzcie mi jeszcze czy jeżeli jest odpieniacz potrzebne są podmiany wody? czy wystarczy samo uzupełnienie jej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzupełnianie to podstawa.... woda paruje, sól zostaje.

podmiany możesz robić co 2 tyg.

widzę, że nie odrobiłeś lekcji... :) poczytaj w dziale dla nowicjuszy - bo tam jest kupa informacji o podmianach, testach, zasoleniu i innych :)

Pozdrawiam


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła dzięki Wam smile.png panelu nie będzie, odpieniacz (raczej na pewno HYDOR SLIM-SKIN NANO 135.35 SKIMMER 140) oraz grzałka schowana z tyłu akwarium. Lampa zgodnie z tym co sugerowaliście 4x24W t5 nad zbiornikiem bez pokrywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.