Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy moglibyście szanowni forumowicze zaproponować żyjątka nadające się do tak małego zbiornika? Chodzi o korale, krewetki, rybki?

Żywej skały planuje ok 3kg (dać więcej - mniej?)

Posiadany sprzęt:

Akwarium Aquaela 30l

Filtr: Hagen Aqua Clear 70 (wkłady zakupione są już inne czyli: purigen i phosguard. z oryginalnych wkładów zostawiłem tylko ceramikę)

Co do światła mam 3x11W aquaela. (2x10k i 1x20k)

Ciągle zastanawiam się nad pompką cyrkulacyjną i chyba wybiorę resun 2000 (choć jak próbnie odpaliłem filtr to piasek na dnie zaczął latać wszędzie, więc już sam nie wiem czy ta dodatkowa cyrkulacja jest konieczna).

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetkę, kraba, jakieś miękkie - i nawet na błazenka Cię nie namawiam bo u mnie w 130 l jako pierwsze nie było im zupełnie komfortowo. Ciężko będzie w nim utrzymać w miarę stabilne parametry ale powodzenia.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 30l starczy Ci koralia 900 jako cyrkulacja. Masz jeszcze przecież kaskadę.

Co do obsady....

ja bym poszedł w rhodactisy kolorowe (fluo, pomarańcz, zieleń) - fajnie się rozrastają i fajnie świecą :)

i kolorowe zoa (2-3 odmiany)

małą krewetkę debeliusa

i ewentualnie albo żółtego gobodiona, albo jednego żółto-niebieskiego garbika

ale krewetkę musisz wpuścić pierwszą, albo oba naraz....

bo jak garbik będzie pierwszy i zdąży "oblecieć" terytorium, to będzie jatka :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Musze teraz sprawdzić co oferuje sklep w moim mieście (Radom).

A jeszcze pytanie co do tej cyrkulacji. Sama kaskada to za mało??


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tak...

przy dnie będzie dość mały ruch wody. Kaskada będzie powodowała bardziej falowanie wody na powierzchni

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz.... Zrobiłem test z sama kaskadą, podwyższyłem poziom wody by wylot kaskady był zanurzony nasypałem piachu i po chwili odsłonięte było dno z przodu akwarium. A co do cyrkulatora to pisałem o resunie 2000 bo jest sporo tańszy i wyczytałem, że on tylko ma wydajność ok 600l/h.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem aquaela...

nie wiem jak Ty to zrobiłeś, ale moja kaskada nie miała takiego strumienia...

a co do tańsze....

niestety musisz się przyzwyczaić do cen...

napiszę więcej... gdybyś zrobił akwarium 50-60l.... cenowo byłoby droższe od tej 30tki o 100-150 zł :)

przerabiałem to...

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mam hagena aqua clear 70, a Ty pewnie miałeś fzn-3 i pewnie tutaj jest ta różnica. No i niestety masz rację co do cen - wszystko drogie jak talala. Słodkie akwaria dużo tańsze:)

A co do turbinki, to pewnie i tak ją kupię i może tą zaproponowaną od "Świrka" - cena całkiem przystępna.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R_33 akwarium morskie jest baaardzo drogie, zwłaszcza na początku. Sól, bakterie, testy, preparaty, a jeszcze jak wyskoczy jakaś plaga, a pewnie wyskoczy przy tak małym baniaku. Kupa pieniędzy, więc jeśli jeszcze nie zacząłeś, to przemyśl to dwa razy. Z drugiej strony to piękne i wciągające hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przemyślałem i zaryzykuję. Co do wody to miejscowy sklep mi ją przygotuje. Skała też od nich no i całe życie od nich (no i niby wszystko po kwarantannach itp.)(u mnie to jedyny sklep http://akwariummorskie.bluecms.pl/ z akwarystyką morską). Więc liczę też tak po cichu, że dzięki temu będzie troszkę mniej problemów (..tylko żebym się nie przeliczył).

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie jeszcze jedno pytanie. Większość tych zestawów aquaeli , które oglądałem na forum było na zestawie 2x11W i niby wszystko wyglądało i rozwijało się ok. Czy moje 3x11W to nie będzie za dużo (większy problem z glonami a może jednak na "+")??


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właściwie po co 3x11W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie:) okazało się, że oprócz duo-marine mam jeszcze pojedynczy panel aquaela 11W 10K (kiedyś wygrałem taki zestaw w konkursie na akwarium roślinne).

A więc zostawić tylko 2x11? a ten drugi na zapas jak się spali któraś świetlówka czy jednak wszystkie na raz??


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawił 2*11

masz dwie wtyczki, więc możesz sobie sterować osobno białym i osobno niebieskim.

ja ustawiałem, że najpierw świeciła niebieska przez 2h, potem załączała się biała...

jak już dzień chylił się ku końcowi gasła biała, a niebieska swieciła jeszcze przez 2h. :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Darek też tak sobie pomyślałem hehhe, a Ty tylko pomogłeś mi w decyzji. Tak właśnie zrobię, że od rana niebieska przez 2h i wieczorem p[rzez 2 h. Teraz kolejne pytanie: ile czasu świecić tymi 10K??

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 33l mialem 2x11W biale i 1x11W niebieska. Ale to bylo daaaawno temu. Aquaela jeszcze nie bylo ;)

Mnie sie podobalo. Acha, mialem je w poprzeh podluznego zbiornika


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Adam, ale już chyba zostanę przy pomyśle Darka.

Mam jeszcze inne pytanie: chodzi o ten purigen i phosguard - czy od razu po zalaniu akwarium mam je umieścić w filtrze czy jakoś później? Przypominam, że wodę będę miał z istniejącego i działającego akwarium (skały i życie z tego samego akwarium).


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko jest z działającego zbiornika i akwarium wystartuje od pierwszego dnia już na gotowca to można wszystko w filter wsadzić niech się kręci.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko napiszcie jak długo to światło palić?


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko napiszcie jak długo to światło palić?


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy w baniaku będzie od pierwszego dnia już pełno życia czy tylko sama skała.

Jak sama skała to możesz ograniczyć świecenie do 8-9 godzin dziennie.

Jak masz w zbiorniku życie to świecenie około 11-12 godzin zazwyczaj. Chociaż tutaj to sprawa indywidualna, dłużej też można, krócej to już raczej nie bardzo.

Oczywiście można startować na niebieskiej za godzinkę zapalić biała i tak samo gasić, najpierw białą a później niebieską (ja tak robiłem w tym zestawie) chociaż tutaj to również jak kto lubi :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.