Skocz do zawartości
r_33

61,25L Radom

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się.

Nowe większe o 100% od poprzedniego akwa hehe

Akwarim 61,25 (50x35x35 3 szyby opti 6mm grubości - więc przy tej objętości to mogłoby stać na samych rogach a i tak się nie ugnie hehe

Sprzęt:

Hydor Prime 20 (a w nim ceramika i węgiel)

Koralia 900

Eiheim Skim 300

Lampka: Sirius Nano mod (11x 3W) plus 3m pasków ledowych 5630 niebieskich.

Skały około 6kg i piasku grubego troszkę :)

Oczywiście akwarium będzie prowadzone w sposób podobny do tego jak prowadziłem kosteczkę 30l. Czyli bez testów :)

large.747685066_1dzien.jpg.1b9d2766a3d2ea29adde71eea46c1b42.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w nowej pojemności i jak zawsze bez. :) 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jacek56 napisał:

Powodzenia w nowej pojemności i jak zawsze bez. :) 

Dzięki. 

Zobaczymy ja będzie z dojrzewaniem. Oby łagodnie hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ładnie wygląda :clapping

3 godziny temu, r_33 napisał:

Hydor Prime 20 (a w nim ceramika i węgiel)

Ceramika z zestawu, czy jakaś inna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy więcej , dwa razy dłużej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2021 o 13:28, klossowski napisał:

Już ładnie wygląda :clapping

Ceramika z zestawu, czy jakaś inna?

Tak z zestawu plus ok 2l chyba siporax

W dniu 16.01.2021 o 14:05, Sagerrak1 napisał:

Dwa razy więcej , dwa razy dłużej?

Hehe mam nadzieje. Akwarium nówka - grube szkło jak na 60l (6mm) wiec powinno długo wytrzymać. Doszła filtracja zewnętrzna (Hydor Prime gdzie 3l pojemności więc troszkę jest).
Dzisiaj wrzuce filmik z tego jak się kręci.

AAAA i poszukuje takiej końcówki do rury wylotowej, bo swoją kurde zgubiłem :(

 

rurka.JPG

NO i jest wideo 

 

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, r_33 napisał:



AAAA i poszukuje takiej końcówki do rury wylotowej, bo swoją kurde zgubiłem :(

 

rurka.JPG

Hej...

JBL robi takie o roznych rozmiarach (JBL wide set), mam taka w panelu...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek tylko nie każ czekać kolejne 7 lat na kolejną zmianę ;);) Bo jak rozumiem następne to 120l ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, VDR napisał:

Romek tylko nie każ czekać kolejne 7 lat na kolejną zmianę ;);) Bo jak rozumiem następne to 120l ;)

Akwarium 2 razy większe - czyli i dwa razy dłużej :) - 14 lat hehe

Darku sam wiesz , ze nie ma miejsca u mnie na większe.

Ale to cieszy bo , bo i jest głębsze i szersze i już coś tam widać hehhe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, r_33 napisał:

Akwarium 2 razy większe - czyli i dwa razy dłużej :) - 14 lat hehe

Darku sam wiesz , ze nie ma miejsca u mnie na większe.

Ale to cieszy bo , bo i jest głębsze i szersze i już coś tam widać hehhe

Hhhehe za 14 lat to pociechy w świat pójdą ;) I miejsce się znajdzie ;) No komoda o takie większe akwarium się prosiła ;) Ale może trzeba pomyśleć o zmianie komody ? :D 
Będę obserwował bo z Twoim podejściem i systematycznością miło będzie popatrzeć na rozwój zbiornika :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, VDR napisał:

Hhhehe za 14 lat to pociechy w świat pójdą ;) I miejsce się znajdzie ;) No komoda o takie większe akwarium się prosiła ;) Ale może trzeba pomyśleć o zmianie komody ? :D 
Będę obserwował bo z Twoim podejściem i systematycznością miło będzie popatrzeć na rozwój zbiornika :)

No teraz plan jest, by podmianki robić co jakieś 3 tygodnie. Dlatego jest filtr z ceramiką i węglem w szafie hehe

No i podmianki jakieś 10l .

Na razie fajnie się ogląda bo wydaje się takie duże :) - a w dodatku to szkło Opti robi robotę.

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemo szaleje jak w oceanie :) 

Teraz tylko czekać aż minie dojrzewanie, a potem tylko cieszyć oko.

 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek powodzenia, Twój zbiornik z lat 5-6 jest dla mnie top of the top na świecie w kategorii nano rafek. Co to za skała ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, montymick napisał:

Nemo szaleje jak w oceanie :) 

Teraz tylko czekać aż minie dojrzewanie, a potem tylko cieszyć oko.

 

hehe teraz to dopiero ma miejsca :) - Po wymianie skały w kostce na suchą dojrzewania jakiegoś mega nie było. Teraz tylko ten żwirek argonitowy był "nie żywy" - reszta razem z wodą żywa. Więc i tym razem mam nadzieję dojrzewanie obejdzie się ze mną łagodnie hehe

14 godzin temu, cherrybloss napisał:

Romek powodzenia, Twój zbiornik z lat 5-6 jest dla mnie top of the top na świecie w kategorii nano rafek. Co to za skała ? 

Dzięki

Skała (marco rocks)  jest z kostki mojej (tzn już n ie mojej hehe) plus ok 2,5kg żywej/ożywionej  skały (ponoć z fiji, 1,5 roku leżała w sumie w sklepie)) Razem jest ok 6kg.

Ja z tej kostki 30l wyciągnąłem wszystko - prócz favii i pavony i gobiodona :)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne te kolonie zoa, ciekawie się zapowiada, ten żwirek nie za gruby? ja wczoraj byłem w Krakowie po szczepki i właściciel miał zbiornik bez piachu super zarośnięte dno i wyglądało to super..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MichałAsia napisał:

ładne te kolonie zoa, ciekawie się zapowiada, ten żwirek nie za gruby? ja wczoraj byłem w Krakowie po szczepki i właściciel miał zbiornik bez piachu super zarośnięte dno i wyglądało to super..

Dzięki.

Co do żwirku - to celowo taki gruby, by łatwo odsysać jakieś cyjano czy coś z niego - a w dodatku ja babki nie będę mia czy jakichś rozgwiazd.

A w dodatku to żwirek argonitowy czyli ma właściwości higroskopijne - czyli reguluje/pomaga regulować  kh i ph - jeśli coś źle napisałem proszę o poprawienie mnie :)

no ja też w mojej kostce którą oddałem po 7 latach i 3 miesiącach nie przerwanego działania - i tam zobacz jak favia zarosła mi dno:)

large.1578549776_15styczen2021ostatnie.jpg.a9a6e3e2cbcf90740a0f71dc1aebbbbc.jpg

 

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten czas szybko mija.

Już tydzień od zalania nowego akwarium.

Woda zrobiła się krystalicznie czysta - a objawów dojrzewania póki co nie widać jeszcze.

 Niektóre korale nadal lekko lub bardziej grymaszą - myślę, że potrzeba im czasu na aklimatyzację.

large.472838268_7dzien.jpg.806e6e03569411dbb6b4285766b449f3.jpg

large.1815172619_7dzien1.jpg.2879733890a85a1b6b651f9474c83aba.jpg

 

Natomiast zauważyłem jedno nowe zjawisko w akwarium. Chodzi o Kh , które u siebie mierzę czasem testem zooleka do słodkiej wody ;)

Chodzi o to, że niedługo po zalaniu KH wynosiło około 7 (wg wskazań testu) - dzisiaj ponownie z ciekawości sprawdziłem no i mam ok 9 a nawet bliżej 10 !!! Czy ten wzrost KH to może zasługa żwirku argonitowego?

Jak myślicie? 

A!!! i jeszcze jedno - narzekałem troszkę na kulturę pracy filtra kubełkowego  Hydor Prime (był dosyć głośny) - na szczęście już niej jest - dotarł się chyba. Świetny filtr.

Czas jeszcze jakąś rybcie dokupić , bo nemo sam taki smutny - chyba dojdzie drugi dla towarzystwa hehe.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, r_33 napisał:

Jak myślicie? 

Ja myślę, że odżałuj 3 dychy na saliferta. Albo mierzyć sensownie, albo nie mierzyć wcale... Świeże akwa, to się tam cuda mogą dziać tak poza tym.

Żwirek dałeś... A Ty chyba byłeś anty jeśli dobrze pamiętam, z poprzedniego szybko odessałeś. Skąd zmiana?

Pustawo trochę, będziesz mógł zaszaleć:D

Ładnie to wygląda, chociaż brakuje pozarastanych szybek i tej fawi na dnie... No ale... Dobrze, że w reszcie się zdecydowałeś. Kibicuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Słony leszcz napisał:

Ja myślę, że odżałuj 3 dychy na saliferta. Albo mierzyć sensownie, albo nie mierzyć wcale... Świeże akwa, to się tam cuda mogą dziać tak poza tym.

Żwirek dałeś... A Ty chyba byłeś anty jeśli dobrze pamiętam, z poprzedniego szybko odessałeś. Skąd zmiana?

Pustawo trochę, będziesz mógł zaszaleć:D

Ładnie to wygląda, chociaż brakuje pozarastanych szybek i tej fawi na dnie... No ale... Dobrze, że w reszcie się zdecydowałeś. Kibicuję

Co do testu to powiem Ci tak: testowaliśmy u kolegi moja wodę jakiś 2 miesiące temu. Na jego chyba salifercie wyszło KH 6,4 - no i potem sprawdziłem ta samą wodę testem zooleka no i wyszło miedzy 6 a 7 - wiec wskazał podobnie :)

Co do żwirku - tak dałem żwirek ale jak sam widzisz całkowicie innego - w dodatku tylko ok. centymetrową warstwę gruboziarnistego argonitowego żwirku (granulacja 4mm +). Nadal jestem przeciwnikiem w małych akwariach takiego drobniutkiego piasku.

Zauważyłem w nocy ze urzędują w nim kiełże i wężowidła.

No i racja pustawo - powolii będzie się to zmieniało - ale powolutku hehe

No i tak - szkoda favii - ale nie chciałem jej zdrapywać z szyb i jej uszkodzić. Żyje sobie nadal w swoim domku ale u kolegi :)

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troszkę kolejny raz zmodernizowałem lampkę Sirius Nano doszły 2 dodatkowe diody : cyan i royal blue.

Jedną uv-ke wymieniłem na białą diode 20000k .

Chciałem dorzucić jeszcze dwie dodatkowe - ale drivery coś nie wyrabiały bo zaczęły mocno migać po dorzuceniu kolejnych diod. 

Choć driver odpowiadający za kanał dzień to można podłączyć od 3 do 5 diod (600mA). Mnie się udało podłączyć 3 - gdy chciałem 4 dorzucić robiła się dyskoteka:)

Kanał niebieski sprawa analogiczna do dziennego a można do niego podłączyć od 8-12 (600mA)  diod 3W - gdy ten driver podłączałem pod układ jaki już miałem na lampce przylutowany czyli 9 diod - od razu dyskoteka.... Więc zostałem przy starym driverze 6-10 diod (650mA) - tylko dorzuciłem jeszcze jedną diodę.

Razem mam teraz 13 x 3W czyli 39W plus 3m aluminiowych pasków ledowych niebieskich 5630. Jest jasno :) - chyba wystarczająco jasno.

Kanał niebieski zmodyfikowałem: wywaliłem jedną uv-ke a zamieniłem ją na białą 20000k (8 niebieskie (blu i royal blu) 1 uv-ka, 1 biały 20000k).

Kanał biały 1 x biały 10000 k, 1 x cyan, 1x niebieski

Poniżej rozkład tak mniej więcej diod na lampce.

lampka.jpg

Troszkę światło się zmieniło jest bardziej biało - ale podoba mi się.

large.IMG_2201.JPG.d5f95260f3d203d97596c1b151c2723c.JPG

 

A jutro aktualizacja samego baniaka :)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, r_33 napisał:

chyba wystarczająco jasno.

Na 60L to tak ze 20 sztuk co najmniej by pasowało. Pamiętaj, że dioda "3W" to tylko ok 2 - 2.5W realnie. I daj więcej cyjanu, super efekt daje, taki weselszy niż RB niebieski, do tego czerwone fluo podbija lepiej.

Co do driverów, to jakieś lipne muszą być lub coś źle podłączyłeś (zwarcie do radiatory może?). Ja mam celowo wszystkie pod korek załadowane (mniej są wtedy obciaciążone i mniejsze straty generują) i nic nie miga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Słony leszcz napisał:

Na 60L to tak ze 20 sztuk co najmniej by pasowało. Pamiętaj, że dioda "3W" to tylko ok 2 - 2.5W realnie. I daj więcej cyjanu, super efekt daje, taki weselszy niż RB niebieski, do tego czerwone fluo podbija lepiej.

Co do driverów, to jakieś lipne muszą być lub coś źle podłączyłeś (zwarcie do radiatory może?). Ja mam celowo wszystkie pod korek załadowane (mniej są wtedy obciaciążone i mniejsze straty generują) i nic nie miga.

Podłączone jest raczej ok - bo ja tylko wymieniłem drivery tzn jeden wymieniłem - na starych nic nie miga :) - bo chciałem zwiększyć moc lamki o pare watów :)
Więc zapewne driver - ale sam już nie wiem 

Wg mnie te 39W (no powiedzmy, że ok 30W) plus te 3m pasków 5630 w zupełności wystarczy . Takie 5630 to na prawdę już spora moc (16W na metrze) - a i sprawność pasków jest ponoć wyższa niż power ledów.  Popraw mnie jeśli się mylę :) czyli razem: 39W (w rzeczywistości ok 30W) plus 48W z pasków - razem blisko 80W

A do tak niskiego akwarium (35cm) to myślę, że spokojnie światło dochodzi do dna akwarium.

Zobaczymy za miesiąc jak życie będzie funkcjonować.

 

 

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, r_33 napisał:

czyli razem: 39W (w rzeczywistości ok 30W) plus 48W z pasków - razem blisko 80W

A, bo jeszcze paski masz tam... No jak masz 80W to chyba faktycznie starczy:D Tylko czy kolor z tych pasków Ci pasuje. Ja osobiście bardziej lubię łagodniejszy odcień, no ale to już kwestia gustu. Co do sprawności pasków - nie mam pojęcia i myślę że to detal. Weź zrób fotę, jak Ty tam 3m taśmy upchałeś...? Tę nową koronę pokaż co się tak wszyscy martwili o oddawanie do wody...

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wydajności jest zasilacz? Może to on jest za słaby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Słony leszcz napisał:

A, bo jeszcze paski masz tam... No jak masz 80W to chyba faktycznie starczy:D Tylko czy kolor z tych pasków Ci pasuje. Ja osobiście bardziej lubię łagodniejszy odcień, no ale to już kwestia gustu. Co do sprawności pasków - nie mam pojęcia i myślę że to detal. Weź zrób fotę, jak Ty tam 3m taśmy upchałeś...? Tę nową koronę pokaż co się tak wszyscy martwili o oddawanie do wody...

Paski są umieszczone w szerz korony po 2 sztuki po 50 cm (razem 4 sztuki po 50 cm) z każdej strony i po sztuki po bokoach 2 x 25 cm (4 sztuki po 25 cm) = 3 m :)

Tak kolor pasków mi bardzo pasuje - w dodatku ładnie doświetla boki akwa.

Tak to mniej więcej wygląda - doszły jeszcze dwa takie poprzeczne na środku aluminiowe narożniki - bo na nich wisi lampka Sirius Nano. 

Jutro jak będę robił aktualizacje to dam fotkę i korony.

korona.thumb.jpg.b772e33644c85ed31676e81866b90247.jpg

12 minut temu, dadario napisał:

A jakiej wydajności jest zasilacz? Może to on jest za słaby. 

Na wierzchu napisane jest , ze pierwszy obsłuży od 8-12 diod 3W, a drugi od 3 do 5 diod 3W.

1618722714_zasilacz1.JPG.1fce29d0763de6061145072b5f085ff5.JPG1480388037_zasilacz2.JPG.49768502523e34767120365413cd4822.JPG

a obecnie kanał gdzie jest podpiętych 10 diod chodzi na tym starym driverze:

418666443_driver3.JPG.31719bfffaa382ab7102d73a763f9d45.JPG

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.