Jump to content

r_33

Klubowicz
 • Content Count

  2959
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Romek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Radom
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, astronomia i Fc Barcelona :)
 • Akwarium
  Kostka Aquael 30l

Recent Profile Visitors

4901 profile views
 1. O to kombinowanie to bardziej mi chodziło o resztę tutaj ostatnio piszacych hehe Ty to jesteś kozak z takiego glonarium wyszedłeś na prostą Szacun
 2. Ja nawet nie próbuje rozumieć i olewam to Nie wiem.skala może i cementowa ale pewnie pory tam.jakies ma - ale w to nie wnikam Wg mnie za dużo kombinujcie przy swoich zbiornikach.
 3. r_33

  7 LAT

  Tym razem.krotki filmik https://youtu.be/YEkNWlxEs-w
 4. r_33

  7 LAT

  Pewnie, że można Trochę systematyczności i regularne podmianki i da się Dzięki. Tak bez technologii bez filtrów i itp.. Tak jest - tylko skala w akwarium jest moim.filtrem, która wsadzona była jako sucha (Marco rocks) i się udało hehe Darku - jak wspomniałeś - były upadki i wzloty. Najczęściej te upadki były przypadkowe jak miedziany pierścionek.w akwarium.corki i cukierki puderki hehehe Albo remont i brak czasu na akwa i trochę się nasypało do akwa różności i itp... Ale za każdym razem odbywało się bez większych strat. Ale jak nic się nie dzialo był spokój to akwarium kwitło hehe Regularne podmianki a jak doszło dawanie seachema carbonate i complete akwa super śmiga. Darku szkoda likwidować tej siedmiolatki hehe Korci mnie przeskoczyć na 60l ale wtedy musiałbym zamknąć ten projekt. A plan jest jak skończy 10lat to wtedy będzie 60l hehe Nie poza system tylko do kibla - ale tak robię i to się sprawdza hehe Podsumowując już prawie 7 lat i miesiąc Skala już w pełni chyba ożywiona, bo czysta i zarasta glonami wapiennymi - pomogły w tym mi kupione kiełże i widłonogi. Korale sps mają znów stożki wzrostu, zoa się dzieła, a Favia znów zaczyna się zachowywać jak chwast hehe I zaznaczam - BEZ TESTOW przez ponad 7 lat No dobra mierze kh testem.zooleka kilka razy do roku do słodkiego i zasolenie spławikiem
 5. r_33

  7 LAT

  Po podmiance i po przetarciu szyb:)
 6. r_33

  7 LAT

  No dzięki Przed wyprzedażami oczywiście że bo.ladniej fajniej bardziej bajkowo. Ale.za pół roku będzie może i ładniej ???
 7. r_33

  7 LAT

  Mój siedmiolatek
 8. r_33

  7 LAT

  Dzięki No Favia rządzi hehe Dzięki Pozdrawiam
 9. r_33

  7 LAT

  Dzieki Mnie kosztuje tyle ile prąd zżera plus co 2 tygodnie 5l na podmiankę - czyli idzie mi jakieś 20l wody destylowanej miesięcznie (czyli to koszt 12 -15zl za wodę kupuje ją w marketach). Sól af reef salt - kupiłem w tamtym roku 8,5kg (zapłaciłem chyba 80 zl) jeszcze mam połowe No i używam seachem complete, carbonate i reef plus - kupuje buteleczki 500 ml (razem za 3 butelki około 120 zł) - wystarczają mi na ok rok. Karmie korale FM LPS Grow+Color - kosztowalo mnie to chyba z 50 zł - mam już ponad rok a jeszcze polowy nie zużyłem. Więc niedużo mnie to kosztuje.
 10. r_33

  7 LAT

  Kostka ma już 7 lat. Działa nieprzerwanie od 7at!!!! Po wymianie skały ze 2 miesiące temu czy tam 3 - wszystko wraca po mału do swojej formy. Glony odchodzą w niepamięć - myślę, że jeszcze ze 2 tyg i glonów nie powinno już być. Niektóre korale u mnie są nieprzerwanie od 6,5 roku!!! m.in Seriatopora caliendrum, jedne zoasy i pare korali od około 5-6 lat - favia, stylophora, zoaski. Jak wiecie dużo z wątku dużo ostatnio wyprzedałem, bo sytuacja życiowa mnie do tego zmusiła ale powoli korale odradzają się z małych szczepek. Kilka korali doszlo i planuje, że za ok poł roku będą znów wyłazić ze zbiornika:)
 11. r_33

  7 LAT

  No muszę pilnować. Po wymianie skały znów ruszyła z kopyta.
 12. r_33

  7 LAT

  Nie żadnych technologicznych nowości Póki co odbyło się bez mega dojrzewania. Glonów nie dużo.
 13. r_33

  7 LAT

  Wybaczcie, że to tak długo trwało hehhe ale jest fotka po wymianie skały. Dlugo bo ponad 2 tygodnie woda była mleczna. Potem przez 2-3 tygodnie lekkie cyjano Teraz już jest lepiej - woda się wyklarowała - prawie..... Cyjano też w odwrocie - więc można pokazać Po przymusowej wyprzedaży zostały - zoaski 4 rodzaje , pavona, stylophora, seriatopora, talerzowka no i favia Z nowości - briarerum, eupyilia, monti samerensis i sakiś sarco chyba....?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.