Skocz do zawartości
Andrzej12345

Ujemny redox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od tygodnia posiadam pomiar redox W profiluxie.

Niestety sonda zanurzona w roztworze kalibracyjnym pokazuje wynik zgodny natomiast umieszcając ją w zbiorniku mamy -780 mV!!!

Kiedy taki pomiar może być mozliwy?


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od tygodnia posiadam pomiar redox W profiluxie.

Niestety sonda zanurzona w roztworze kalibracyjnym pokazuje wynik zgodny natomiast umieszcając ją w zbiorniku mamy -780 mV!!!

Kiedy taki pomiar może być mozliwy?

Umieść elektrodę jak najdalej od pomp odpieniacza- wszysrkiego co elektryczne, powinno zacząć wskazywać poprawnie. A profiluxa nie kalibruje się poprzez specjalną końcówkę?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieść elektrodę jak najdalej od pomp odpieniacza- wszysrkiego co elektryczne, powinno zacząć wskazywać poprawnie. A profiluxa nie kalibruje się poprzez specjalną końcówkę?


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie doczytałem się. Mam ślepą bnc lecz nie wiem do czego ma służyć. Czy włąśnie do kalibracji redox??

Za poziom zero uznałem wodę z RO za poziom 220 mV oczywiście płyn kalibracyjny. Może popełniłem jakiś błąd w kalibracji?


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ro ma kolo 200mv :) skalibruj jak nalezy


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że mam wykorzystać dostarczony bnc jako zero?


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalibrowałem. Wynik waha się od 70-90 mV. Chyba wskazuje na nienajlepszą wodę?


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna wątpliwość: jak wyłaczę pompy - redox zdecydowanie idzie do góry osiągając poziom nawet 150 mV. Co może być powodem?


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli nie używasz ozonu możesz sobie darować mierzenie tego

parametru. Jednak jeśli się uprzesz to tak jak pisałem po prawidłowym skalibrowaniu

sonda jak najdalej od wszystkich urządzeń na prąd. Właściwy wynik powinieneś odczytać

po dobie dwóch (przynajmniej ja tak miałem ) Czy sonda była nowa ? Moczyłeś ją przed podłączeniem

w RO ?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda nowa, nie moczyłem. Co więc mam robić. Bez względu na to czy moczyłem czy też nie w tej chwili mam pomiar ok. 100 mV, lecz reaguje on na właczenie różnych urządzeń. Wtedy spada wynik. Na co zwrócić uwagę??


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości nawet po włożeniu rąk do sumpa czy akwarium wynik się zmieni

dlatego ja bym sobie to darował. Jednak jeśli chcesz to mierzyć to daj mu się

ułożyć, daj mu dobę i jak najdalej od elektryki.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa elektroda Redox powinna moczyć się przed użyciem (odczytem) przynajmniej 2 doby, a prawidłowy wynik uzyskuje się po ok. 5-6 dniach!

Niezależnie od producenta jest to związane powolnym stopniem stabilizowania się płynu KCL w elektrodzie. Potencjał na platynowej końcówce elektrody też gromadzi się bardzo powoli. Można powiedzieć że jest to taka bateria elektryczna, tylko o bardzo słabej wydajności prądowej. Zwykłe wyjęcie jej z wody powoduje rozładowanie. Dlatego raz zamoczona, nie powinna być ruszana.

Najlepiej umieścić ją jak wyżej kolega zauważył z dala od pomp, na szybie bocznej w niedużym nurcie wody.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem trochę niecierpliwy, ale czy odczyt dobry, czy też zły to jedno. Ale dlaczego w znacznym stopniu reaguje na wyłączenie urządzeń nawet oddalonych. Zastanawiam się czy możliwe jest, że mam przebicie urządzenia tak małe że różnicówka nie wywala? Problem jest związany z tym, że kupując jednocześnie obsadę ryb wszystkie padły za wyjątkiem jednej. Sprawa dość dziwna, lecz szukam w dalszym ciągu powodu.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas tam się znajduje elektroda Ph, temp oraz redox. Stan na teraz: wyłączyłem pompę obiegową do podmianki: redox 10-30 mV, przed - pomiar: ok. 100 mV. Co powoduje takie zmiany w poziomie redox??


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś nie tak. ja po przełożeniu wody i życia do nowego baniaka ma redox ok 330 więc po tym osądzam....

Im starsza woda tym wyższy redox.....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiam się, gdyż padła mi cała obsada. Coś się dzieje w akwa i po prostu wariuję,gdyż nie mogę dojść do przyczyny.

Po podmianie wody redox mam -21 mV. To jest chore.

Czy z elektrycznego punktu, hipotettycznie jest możliwe aby przebicie jednego z urządzeń wpływało na redox??

Na jakie ewentualnie inne parametry zwrócić uwagę?


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z elektrycznego punktu, hipotettycznie jest możliwe aby przebicie jednego z urządzeń wpływało na redox??

Tak. Czasem wystarczy nieuziemiony filtr przeciwzakłoceniowy żeby przedmioty zaczęły delikatnie kopać (szczypać raczej).

Sam nie mam doświadczenia z redox, ale z tego co ludzie piszą na forum dla elektroników np tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2510465.html to niewiele trzeba żeby zakłocić pomiar.

Weź pod uwagę że uzywa się prądu elektrycznego do głuszenia ryb. Mogło się to zdarzyć w Twoim akwarium.

Upewnij się że masz poprawnie uziemione wszystkie urządzenia które tego wymagają, czy wszystkie wtyczki przystosowane do bolca uziemiającego są w gniazdach z bolcem. Zorientuj się czy uziemienie w gniazdkach jest wykonane poprawnie - widziałem instalacje w budynkach gdzie bolec był nie podpięty do niczego - obudowy komputerów kopały. Jeżeli masz znajomego elektryka to poproś o go pomoc w sprawdzeniu uziemienia i ewentualnie wykonanie pomiaru skuteczności uziemienia.

Spróbuj zidentyfikować która konkretnie pompa zakłóca pomiar. Wyłacz wszystkie pompy i załączaj po jednej - każdą osobno. Sprawdź czy oświetlenie nie zakłóca pomiaru.

Sam miernik redox też może być uszkodzony albo podłaczony niezgodnie z zaleceniami. Warto wykonać telefon do serwisu producenta lub dystrybutora i wypytać czy spotkali się z takim przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz w domu jakis cyfrowy woltomierz, multimetr troche lepszy niz od ruskich z bazaru? jesli masz to zmierz napienie na elektrodzie tym multimetrem ustawionym na mV

Ile pokazuje?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przełaczeniu na multimetr startuje z 254 mV i spada do poziomu ok. 168 mV


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz walnięty miernik ,to nic innego jak multimetr w "innej" puszce mierzący tylko mv.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz walnięty miernik ,to nic innego jak multimetr w "innej" puszce mierzący tylko mv.

Po wymianie karty wejściowej redox pomiary już są w miarę OK, lecz wahają się od 330 do 260. Jak to ocenić?


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podmianie wody spadek w tych granicach to naturalna rzecz. Potem w kilka dni dochodzi do swojego maksymalnego poziomu i po kolejnej podmianie znowu w dół. Niektórzy zmuszeni obniżać bardzo wysoki redox robią to właśnie podmianami.

Edytowane przez rah (wyświetl historię edycji)

500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego u mnie rosnie po podmianie do ok 250 i po jakis 3 dnia spada powoli az do 150 w dniu podmiany i znow rosnie po podnianie do 250 w ciagu 5 godzin

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może świeża solanka ma wyższy redox od wody w zbiorniku, ale to by świadczyło o problemie w twoim akwarium. Chyba, że ten pomiar jest błędny i wynika z uszkodzenia miernika lub sondy.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.