Skocz do zawartości
Bartolomeo84

31,5 litra - Kolonizacja - Tworzenie Nowego Świata

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;)

Baniak chciałbym prowadzić jak najbardziej naturalnie:p jeśli wiecie o co kaman ;) Docelowe 300l będzie na refugium + DSB w sumpie. Przy tej wielkości baniaka raczej jest to niemożliwe ;)

To w takim razie jutro wyciągnę węgiel aktywny ;) i komorę wypełnię w przyszłości zapewne gruzem LR.

W akwa jest LR i jest 2 litry wody z innego baniaka ;) nie wystarczy? chyba teraz tylko czas dla namnożenia się bakterii?

kiedy mogę wsypać piasek koralowy? 2-3cm grubości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

...

To w takim razie jutro wyciągnę węgiel aktywny ;) i komorę wypełnię w przyszłości zapewne gruzem LR.

...

kiedy mogę wsypać piasek koralowy? 2-3cm grubości?

Piasek syp już, chyba, że przedmuchujesz skałę. Co do gruzu LR, to może lepiej Siporax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze ciężko jest na początku czekac..., ale musisz trochę odpuscic, a baniakowi wyjdzie to na dobre. Nie syp piasku, nie wlewaj nic (oprócz bakterii jeśli już cos chcesz lac), nie wsypuj piachu, możesz ograniczyć swiecenie i czekaj. Zobaczysz co skala "urodzi". Na wszystko inne przyjdzie czas. Poczytaj sobie kiedy koleżanki/koledzy stosuja wegiel. Na tym etapie możesz w miare korygować zasolenie, ale (w granicach norm) najważniejsze jest utrzymanie stałego poziomu zasolenia. Dmuchaj na skale, to co wyleci bez piasku na dnie możesz latwo posprzatac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego jo ci pisoł o VsV by bakterie się mogły mnożyć i rozrastać. Bakterie potrzebują pożywienia, a najlepsze to jest alkohol czyli wódka i oset + glukoza ( czyli cukier ) Jo mom mały baniak gdzie ciężko o stabilne warunki dlatego pomagom se właśnie VsV. dozujesz po mału zaczynając od ok 0,5 ml albo nawet 0,25 ml. Bakterie się zaczną mnożyć. A jak przelejesz to ci zrobi się zakwit co po kilku dniach się wyklaruje. to wtedy zmniejszasz dawkę. U mnie niestety tak było bo zamiast 0.5 ml wlałem 5 ml taki malutki błąd. I się nic nie stało zrobiło się z wody mleko potem się wyklarowała a po kilku dniach zaczęło wyłazić życie. Kup sobie bakterie BIO-S i raz na 3-5 dni po jednej kropli do baniaczka


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gnom ma rację, ja wsypałem piasek po miesiącu skała się wysypie lepiej potem to odessać powodzenia :thumbup:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_KRISU_ czy ty jakiś czas temu sprzedawales wszystko bo nie miałeś pomysłu na zbiornik ? Chyba tak - wiec rady dot VSV a do tego dozowania mogą doprowadzić do katastrofy, wiec po co chłopak na samym początku ma mieć pod gorke na własne zyczenie ? On nawet nie ma odpieniacza... jednym słowem daj sobie na razie spokoj z wodka, jeśli będziesz kiedyś miał potrzebe i chciał, zawsze przyjdzie na to czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo chciałem sprzedać akwarium nie dla tego że nie miałem pomysłu tylko że nie miałem chłodziarki za 1200 zł a to jest diametralno różnica. Więc nie wiem o czym ty gadasz. Co do VSV poradził mi to człowiek z forum co mo 10 razy więcej postów od ciebie. I chyba tosamo też mogę powiedzieć o jego wiedzy na temat morszczyzny. A poradził mi tylko dlatego że miałem problemy z NO3 i PO4 w akwarium przy takim małym baniaczku jest ciężko utrzymać dobre wyniki. Dozuje co dziennie od początku mojej przygody i jak na razie na parametry wody nie mogą narzekać. A moje akwarium ma się bardzo dobrze. Nic nie umiera a życie się rozrasta. popacz na mój post.


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo chciałem sprzedać akwarium nie dla tego że nie miałem pomysłu tylko że nie miałem chłodziarki za 1200 zł a to jest diametralno różnica. Więc nie wiem o czym ty gadasz. Co do VSV poradził mi to człowiek z forum co mo 10 razy więcej postów od ciebie. I chyba tosamo też mogę powiedzieć o jego wiedzy na temat morszczyzny. A poradził mi tylko dlatego że miałem problemy z NO3 i PO4 w akwarium przy takim małym baniaczku jest ciężko utrzymać dobre wyniki. Dozuje co dziennie od początku mojej przygody i jak na razie na parametry wody nie mogą narzekać. A moje akwarium ma się bardzo dobrze. Nic nie umiera a życie się rozrasta. popacz na mój post.

Nie żebym się czepiał ale po co chłodziarka do akwa 60l ?? Lód do drinków chciałeś sobie zrobić :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kłócić się ;) Wiem wiem jestem cierpliwy dlatego dopytuje i czekam ;) Póki co mam radochę, jak siedzę z latarką i szukam jakiegoś życia ;) Martwi mnie tylko jedno, że nie mam jakiś kiełży, widłonogów czy wężowideł. Chyba, że to wylezie z czasem ze skały. Przynajmniej mam taką nadzieję ;)

Jeśli chodzi o świecenie to obecnie 4h na dobę i będę zwiększał z tygodnia na tydzień.

Cierpliwie czekać... cierpliwie czekać... cierpliwie czekać... cholera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo chciałem sprzedać akwarium nie dla tego że nie miałem pomysłu tylko że nie miałem chłodziarki za 1200 zł a to jest diametralno różnica. Więc nie wiem o czym ty gadasz. Co do VSV poradził mi to człowiek z forum co mo 10 razy więcej postów od ciebie. I chyba tosamo też mogę powiedzieć o jego wiedzy na temat morszczyzny. A poradził mi tylko dlatego że miałem problemy z NO3 i PO4 w akwarium przy takim małym baniaczku jest ciężko utrzymać dobre wyniki. Dozuje co dziennie od początku mojej przygody i jak na razie na parametry wody nie mogą narzekać. A moje akwarium ma się bardzo dobrze. Nic nie umiera a życie się rozrasta. popacz na mój post.

Szkoda, ze ta sama osoba nie powiedziała Ci jak sobie poradzić z temperatura... Zgadzam się, mam nikla wiedze nt. prowadzenia zbiornika i ogranicza się tylko wlasnie do takich nanorafek. Sam nie sluchalem co mi ludzie radzili, bo chciałem akwarium na "już". Dzieki temu zamiast w stosunkowo szybkim czasie mieć estetyczny zbiornik, miałem piękny zbiornik niczym z japońskich projektów akwarium słodkowodnych. Zrobi jak uważa, na tyle postow na pewno będą rzeczy które będą się powtarzac i to pewnie te będą najcenniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś ty mioł w doma 40 stopni ( poddasze) a woda przy dwóch wętylatorach (jedem moduł chłodzący na akwarium 24 h na dobę walił po tafli drugi 50 cm średnicy walił po bocznej szybie ) + wkłady żelowe z zamrażalnika na przemian + zimna woda jako dolewka i najniższą temperaturę jaką otrzymałem było 30 stopni. To ciekawe co byś zrobił na moim miejscu jeśli nie chłodziarka ??? Razem z GOLOB1210 kombinowaliśmy nad wentylatorem z chłodnicy jeszcze za akwarium. Bo już nie było innych propozycji.


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś źle przeczytałem, ale..molinezję chcesz wpuszczać?


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś źle przeczytałem, ale..molinezję chcesz wpuszczać?

Czytałem, że to jest dobry sposób na start i zamknięcie cyklu azotowego. Jednak później doszedłem do wniosku, ze to co będzie wypadać z LR w zupełności wystarczy do zamknięcia cyklu.

Chociaż czytałem, że molinezje bardzo dobrze się do tego nadają.

Edytowane przez Bartolomeo84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do VSV poradził mi to człowiek z forum co mo 10 razy więcej postów od ciebie. I chyba tosamo też mogę powiedzieć o jego wiedzy na temat morszczyzny.

Ktoś mógłby więc zobaczyć, że masz 120 postów i posłuchać Twoich bzdurnych rad. Wódka czy VSV do akwarium bez odpieniacza? Ty masz pojęcie o czym piszesz?


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że to jest dobry sposób na start i zamknięcie cyklu azotowego. Jednak później doszedłem do wniosku, ze to co będzie wypadać z LR w zupełności wystarczy do zamknięcia cyklu.

Chociaż czytałem, że molinezje bardzo dobrze się do tego nadają.

z tego co wyczytałem, to molinezje kiedyś fakt faktem pochodziły od garbików, ale teraz je się tylko w słodkich akwariach trzyma ;) jest wiele innych rozwiązań do "przyspieszenia" cyklu azotowego. No chyba że jestem w błędzie to mam nadzieję że ktoś mnie wyprowadzi na prostą ^^

Pozdrawiam


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys podobny baniaczek , najlepiej zostawic w spokoju naturze niech dziala bez vsv czy innych sztucznych bakterii. Najgorsze w tym litrarzu byłu czyszczenie szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas powtarzam, że jestem cierpliwy ;) to już jest moja mantra:D

Odkryłem, że mam dwie krewetki około 1cm każda. Schowane są w skale. Posiadają różowe czułki i nie wiem czy nie powinienem ich podkarmiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 12

Kolejne dni z życia baniaka ;)

coraz więcej nowego życia wyłazi z LR ;) oczywiście ze strachem wypatruje apitasji, majano etc ;)

Woda kryształ, poza drobinkami, które wypadają ze skały, ale coraz więcej zbiera się tego syfu:P

coraz ciężej jest wysiedzieć i nie dorzucać życia :p

coś kiepsko z tą ilością dodawanych zdjęć ;(

post-16790-0-48125400-1382373470_thumb.jpg

post-16790-0-29496300-1382373478_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 32

Jakby co to wciąż mam baniak:P

Dodałem piasek koralowy.Glony rosną w najlepsze. Odessałem syf, który wypadł ze skały. Podmieniłem jakieś 15% wody. Wpuściłem pierwsze (zewnętrzne) życie - małe ślimaki Turbo. Dzięki koledze Zabster moje ślimaki to Warszawiaki ;) Jeszcze raz dzięki za tak długą podróż :) mam nadzieję, że kiedyś ktoś lub może ja odwdzięczy się Tobie ;)

Poza kilkoma ślimakami mam:

4 x polip Protopalythoa mutuki (podobno nieźle trujące)

2 x dzika ostryga

1 x asterina

1x jakiś inny małż

jakieś malutkie wieloszczety, isopody itp ;)

Teraz pytanie... Czy te moje zielska zostaną zjedzone przez te ślimaki i lepiej żebym pousuwał je ręcznie?

dsc04717.jpg

dsc04718.jpg

dsc04719.jpg

dsc04720.jpg

dsc04739.jpg

dsc04742.jpg

post-16790-0-82455900-1384192208_thumb.jpg

post-16790-0-59571900-1384192211_thumb.jpg

post-16790-0-41199300-1384192214_thumb.jpg

post-16790-0-56780000-1384192216_thumb.jpg

post-16790-0-96199800-1384192218_thumb.jpg

post-16790-0-41204600-1384192221_thumb.jpg

Edytowane przez Bartolomeo84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy będę robić jutro. Jutro również będę sprzątał baniak bo coś kiepsko im idzie ;) Chciałem trzymać jak najdłużej glony, żeby jak najwięcej wyciągnęły ;) no i jako pokarm dla zoo:P , które się dopiero u mnie rozwija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko trawnik ci urośnie i co kosiarke trzeba bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.