Skocz do zawartości
Bartolomeo84

31,5 litra - Kolonizacja - Tworzenie Nowego Świata

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhh :) Glony zejdą, jak akwarium dojrzeje. Zrób testy parametrów i sam zobaczysz. Oczywiście Aiptasii nie usuwaj ręcznie. No chyba, że wyciągniesz skałę z akwarium i odłupiesz ten kawałek z Aiptasią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z szyb glony ściągnąłem ;) zapomniałem jak krystaliczna potrafi być woda w baniaku :D dzisiaj dodam jakąś aktualizację :p

zmierzyłem parametry:

NO2 - 0 ppm

NH4+/NH3 - 0 ppm

NO3 - 15 ppm

PO4 - nie mierzę ;/ zapomianałem o teście:P ale w kaskadzie mam adsorbery więc powinno być ok ;)

Myślicie, że za tydzień mogę wrzucić następującą obsadę?:

- mały błazenek Amphiprion ocellaris- dlatego, że docelowe jest 250-300l do tego czasu urośnie

- szczepka korali zoa

- 1 krewetka Lysmata kuekenthali

i może krab porcelanowy Neopetrolisthes ohshimai ;) to akurat życzenie mojej żony:P

Edytowane przez Bartolomeo84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak NO3 i PO4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak NO3 i PO4?

ooo no widzisz faktycznie nie ma już uzupełniam w poście powyżej:P

PS kurde nie mogę usunąć swojego posta? lol :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Edytowane przez Bartolomeo84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci się gdzieś dostać, polecam Mithraxa. Kuekenthali właściwie w akwarium nie widać, bo się chiągle chowa. Mały Błazen też dostarczy Ci dużo radości. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak moze nie w temacie ten wielki czerwony napis kupiec Akwa 300L to dla ciebie to akwarium?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci się gdzieś dostać, polecam Mithraxa. Kuekenthali właściwie w akwarium nie widać, bo się chiągle chowa. Mały Błazen też dostarczy Ci dużo radości. Powodzenia.

Kuekenthali mi zależy bo wypatrzyłem różyczkę, a podobno ma na nie niezły apetyt. Chyba, że zostanie mi strzykawa z wrzątkiem ;)

Tak moze nie w temacie ten wielki czerwony napis kupiec Akwa 300L to dla ciebie to akwarium?

Ja się powili rozglądam za takim akwa. Bo pewnie jak zacznę sobie wszystko układać to minie dobre pół roku albo i więcej zanim odpalę większe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas na jakąś aktualizację ;)

Do baniaka trafiło trochę życia. Korale, krewetka i krabik ;) parametrów nie mierzę ;) życie z e-rybki dzięki uprzejmości użytkownika SoQł... jeszcze\raz wielkie dzięki ;)

Glony atakują. Wczoraj ściągnąłem delikatny kożuch chyba cyjano - taki glucik odchodził od skały bez żadnego problemu ;)

Małe pytanie:

Jak wam się udaje czyścić szyby z glonów tuż przy linii z piasku?

post-16790-0-10919200-1385843953_thumb.jpg

post-16790-0-06159000-1385843977_thumb.jpg

post-16790-0-69938000-1385844009_thumb.jpg

post-16790-0-22873300-1385844673_thumb.jpg

post-16790-0-15994100-1385844678_thumb.jpg

Edytowane przez Bartolomeo84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co dziękować w końcu i tak po drodze było :D Jeśli chodzi o glony to posiadam taki czyścik: http://erybka.pl/product-pol-5791-Mag-Float-Scraper.html ale może być też inny z ostrzem i właśnie nim zbieram nawet wkopując się troszke pod linie piasku, trzeba to robić delikatnie aby nie porysować szkła jak by jakieś ziarko przypadkowo wpadło ale mi się to jeszcze nie zdarzyło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze to odpieniacz do docelowego baniaka na targowisku kupi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow SoQł ;) powiem Ci, że nie wiem ile mam zarabiasz kasy,a le ja sam uważam, że nie mam mało ;) ale tyle na pewno nie wydałbym na czyścik ;) nie przesadzajmy :p

W swoim też muszę uważać żeby drobinki piasku nie dostały się między szybę i czyścik bo wtedy to aż mi zęby wykrzywia jak mi kamień sunie po szkle :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyścik to prezent od ekipy znajomych, będąc kiedyś na jakimś spotkaniu pytali czy nie wkurza mnie czyszczenie takim malym zwyklym czyscikiem, dodam ze był tak kiepski za nawet nie wypływał na powierzchnię. Koledzy przy okazji urodzin przypomnieli sobie o tym i kupili w prezencie :D Cieszy mnie to bardzo bo rewelacyjnie czyści a i wydawać tak dużo nie musiałem, sam bym go sobie nie kupił wolal bym w zamian tańszy i jakieś życie a powiem wam że teraz nie zamienił bym go na żaden inny ponieważ faktycznie sprawuje się wyśmienicie.

Wracając do tematu jakaś aktualizacja by się przydała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę mieć chwilę to wrzucę jakieś nowe zdjęcia ;).

Wrzuciłem kilka miękasów i błazenka plus kraba elegans i krewetkę czyszczącą.

Niestety krab i krewetka padły. Kraba załatwiłem sam. Krewetka nie mam pojęcia. Latała kilka dni po całym akwarium i w końcu padła.

Mam problem, a może to tak ma być,.. chodzi o to, że przynajmniej raz w tygodniu muszę szorować szyby czyścikiem bo mi tak zarazstają glonem, że prawie nic nie widać. Nie wiem też tak macie?. Woda kryształ, cyjano nie ma, okrzemków też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim szybę czyszczę co około 4 dni, bo już po tylu dniach widać trochę jakby za mgłą. Przeglądając internet w tym temacie to chyba normalna sprawa - więc nie ma co się martwić. Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety krab i krewetka padły. Kraba załatwiłem sam. Krewetka nie mam pojęcia. Latała kilka dni po całym akwarium i w końcu padła.

A co się stało z krabem? Może to tylko wylinki były, a myślałeś że padły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ja się do tego przyczyniłem poprzez wsadzenie takiego jakby szpikulca do wody. Szpikulec do mięsa na grilla. Nigdy nie używany... potrzebowałem coś długiego więc wziąłem to. Bardzo szybko skorodował i używałem go ponownie więc pewnie metale dostały się do wody... niestety jak wiadomo skorupiaki i mięczaki są bardzo wrażliwe na metale ciężkie. najpierw padł krab... później(z miesiąc) krewetka. Chociaż dziwne bo ślimaki żyją i mają się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nic do skały się nie dostało bo jak wchłonie to będzie do wymiany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno tu nie zaglądałem i w końcu wracam do gry ;) Niestety z powodu braku czasu moje akwarium funkcjonowało na granicy upadku. Podmiany robiłem raz na 2 miesiące. Zaopatrzyłem się w zestaw testów. Zminiłem pracę i mam czas na życie i akwarium ;)

Wyniki testów były druzgocące po takim czasie:P

Mg 10 ppm

Ca 10 ppm

PO4 0,5 ppm

NO3 1ppm

szkoda gadać ;) ale teraz wziąłem się porządnie za moją solniczkę i zaczynamy ratować sytuację.

Nie spodziewałem się, że można mieć tak wyjałowioną wodę. obecnie walcze z cyjano zobaczymy jak pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zaczynam się trochę dziwić... już mija tydzień kiedy podaję Ballinga 10ml Mg+Ca, 10 ml NaHCO3 i 10 ml SBS. Zwiększyłem karmienie aby podbić PO4 i NO3

Zrobiłem przed chwilą testy i wyniki są bardzo dziwne...

pH 7,6

Ca= 0 ppm

Mg = 0 ppm

PO4 = 0 ppm

NO3 = 0 ppm

Czy to możliwe? Testy Salifert. Czy są może skopane? Czy może moje akwarium było tak spragnione mikro i makro, że zasysa wszystko co tam wleję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy napewno dobrze robisz testy? Zerknij na YouTube jeśli nie jesteś pewien. Wyniki są bardzo dziwne.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za radę... ;) chyba znalazłem winowajcę... czytałem skalę odwrotnie. patrzyłem ile zeszło czili np 0,98mm a nie ile zostało czyli 0,02mm różnica w wyniku wychodzi diametralna ;) dobrze że popatrzyłem na yubutubu;) Jak schodzi mi teraz cały 1 ml titranta to znaczy, że przedobrzyłem i Mg jak i Ca sąpowyżej skali?

Dobrze rozumuję?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli Balling stop i zrobię jakąś podmiankę w najbliższym czasie... chodziać przedawkowanie Mg i Ca nie powinno być toksyczne. Kurde co ja sobie ubzdurałem, że liczymy stężenie na podstawie zużytej ilość titranta ;)

Wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.