Skocz do zawartości
jarek35

klej do hydrauliki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jaki klej polecacie do sklejenia hydrauliki .

czy kleje dostępne w castoramie i leroy merlin można użyć do klejenia ( kleje nie mają opisu, że mogą być stosowane do instalacji z wodą pitną )

pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć tych z marketów


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem tym z castoramy prawie dwa lata temu i jest ok.

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrowka dobrze prawi: Tangit i zmywacz ( w sklepach stoi obok kleju).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pokleiłem hydraulikę klejem z OBI Vodaro. Kupiłem klej i zmywacz tej firmy. Nie zauważyłem różnicy w klejeniu pomiędzy tym a tangitem. Smród ten sam, faza po klejeniu taka sama :turned: Nadaje się do wody pitnej.

Edytowane przez rah (wyświetl historię edycji)

500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie co nie kupisz będzie dobrze, zwróć tylko uwage zeby nadawał sie do wody pitnej, ale szczerze mówiąc to nie widziałem takiego co by sie nie nadawał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak. kleiłem zwykłym z castoramy iiii zaczęło przeciekać na kolanku. Kupiłem Tangit i jest git, wiąże szybko, trzyma na amen.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak. kleiłem zwykłym z castoramy iiii zaczęło przeciekać na kolanku. Kupiłem Tangit i jest git, wiąże szybko, trzyma na amen.

Pewnie źle odtłuściłeś, albo za mało kleju dąłeś, kręciłeś złączką lub popełniłeś inny błąd, nie ma prawa przeciekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zdecydowany to griffon wdf-05 - po 2 min od sklejenia można robić próbę ciśnieniową na 3 bar :)

Napis extremely fast nie jest na nim sloganem marketingowym tylko faktem

Nic nie trzeba odtłuszczać przy tych średnicach, praktycznie można kleić jak popadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kleje cokolwiek to zawsze odtłuszczam co by to nie byli, trzyma średnio 40% lepiej niż klejone "z marszu" tak wiec odtłuszczać, odtłuszczać i jeszcze raz odtłuszczać :) potem nie ma problemu, i nie koniecznie musi to być super drogi odtłuszczać pcv, wystarczy zwykła benzyna ekstrakcyjna albo izopropyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki klej ogólnodostępny do pcv i do pleksy, ale w UK :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Hydraulika została poklejona klejem z castoramy .

Dziękuję za odpowiedzi.

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kleje cokolwiek to zawsze odtłuszczam co by to nie byli, trzyma średnio 40% lepiej niż klejone "z marszu" tak wiec odtłuszczać, odtłuszczać i jeszcze raz odtłuszczać :) potem nie ma problemu, i nie koniecznie musi to być super drogi odtłuszczać pcv, wystarczy zwykła benzyna ekstrakcyjna albo izopropyl.

..

1-szy raz słyszę ażeby benzyna odtłuszczała...ona jest w sobie tłusta!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tak naprawdę to wystarczy mieć rozpuszczalnik do PCV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją całą hydraulikę skleiłęm klejem EFFAST-TITE. Bardzo szybko klei i nic nie przecieka. Ma też wygodny aplikator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dedykowany z casoramy jest dobry


akwarium 120x60x60 w tym panel 30x60x60 odpieniacz Tunze 9410, cyrkulacja 2x Tunze 6045, obieg Tunze Silence 2400l, oswietlenie led 132w, 50kg LR, 19kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleilem takim, dla mnie super posiada w zakrętce aplikator

post-14993-1382264574,13_thumb.jpg

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk 2


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jeden. Każdy klej do hydrauliki jest dobry tylko trzeba poprawnie wykonać wszystkie przewidziane technologią czynności.

Edytowane przez rah (wyświetl historię edycji)

500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

1-szy raz słyszę ażeby benzyna odtłuszczała...ona jest w sobie tłusta!

Przeciez napisalem wyraznie ze bezyna ekstrakcyjna... :-)

http://farbus.pl/ben...cyjna-0-5l.html

"Używana jako rozcieńczalnik do farb i lakierów olejnych, ftalowych i asfaltowych. Stosuje się ją również do wywabiania plam, odtłuszczania powierzchni przed malowaniem itp."

Edytowane przez porlock (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jestem w posiadaniu tego kleju http://www.budmech.com.pl/ht-120-klej.html

do tego kleju posiadam tez tej firmy odtłuszczacz .

pytanie czy mogę nimi spokojnie skleić hydraulikę czy nadaje się do tego ,nie będzie koligować z woda słona a tym bardziej nie bedzie wywalał do wody toksyn?


. a7f3bc6eb415c27ad9e2273b9a6081abu678a604.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej ten stosuje sie do systemów klejonych (WU) wody użytkowej czyli pitnej, sam nim kleiłem swoja hydraulike 3 dni temu , błyskawicznie schnie.

Tangit też nie jest specjalistycznym klejem do akwarystyki, przecież klei się nim np. rynny:) wątpię w to by na opakowaniu był napis mówiący o tym , że nadaje się do wody pitnej lecz mogę się mylić,

Jeszcze jedno... po co specjalne odtłuszczacze jak wszystkie są na tej samej bazie co zmywacz do paznokci i jest tańszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.