Jump to content

Chmiel30

Klubowicz
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chmiel30

  Problem z favią

  Ponawiam pytanie A jak wyglądają pozostałe korale? Możesz dać fotę całości. Może zbytnio wyśrubowałeś parametry i favia zareagowała pierwsza (głodzisz ją). Masz ją dłużej i zaczęła kaprysić, czy niedawno kupiłeś i jej nie pasuje. Czym świecisz - ledy, czy T5? Jak z cyrkulacją?
 2. Chmiel30

  Problem z favią

  A jak wyglądają pozostałe korale? Możesz dać fotę całości. Może zbytnio wyśrubowałeś parametry i favia zareagowała pierwsza (głodzisz ją). Masz ją dłużej i zaczęła kaprysić, czy niedawno kupiłeś i jej nie pasuje. Czym świecisz - ledy, czy T5? Jak z cyrkulacją?
 3. Chmiel30

  Problem z favią

  Czym zbijasz parametry, głównie NO3 i PO4? Wódka, Rowa inne ? Może punktowo ją podkarm jakimiś ReefPearlsami lub podobnym żarciem.
 4. Tak jak koledzy pisali: - pompa za słaba, lepiej mocniejszą z regulacją - odpieniacz za słaby, miałem kiedyś taki w Reefmaxie - każda lampa ma podane pole świecenia. Może na początek kup jakąś 6x39W T5 i nie pchaj się w LEDy
 5. Chmiel30

  aiptasia

  Najlepiej się sprawdza Chelmon, tylko trzeba "upolować" takiego co będzie chciał jeść (wogóle i aiptasię). Niestety tylko do większych zbiorników, koledzy z mniejszym litrażem zostają z krewetkami. Brzydal zawsze nam wykosi jakieś korale.
 6. Jak sam napisałeś - odłamałeś, co sugeruje, że z kawałkiem szkieletu. Gdyby się odczepiła sama tkanka raczej nie ma szans na przeżycie. A sama tkanka się odczepia w przypadku złych warunków w baniaku.
 7. Chmiel30

  Problem z favią

  A jakie masz parametry, badałeś?
 8. Nie baw się w przerabianie ze słodkiego. Zamów w sklepie nowe ze stelażem i sumpem, ewentualnie odkup od kogoś używane w dobrym stanie. Zakładając solniczkę musisz się liczyć ze sporymi kosztami - zarówno zakupu jak i potem prowadzenia zbiornika. Najlepiej znajdź w swojej okolicy mentora, który pomoże w pierwszym etapie to poskładać, odpalić i prowadzić.
 9. Nie nagrzewa się ta półka nad lampą? Testy i inne preparaty nie lubią wysokich temperatur.
 10. Jeśli to spadek KH to nie podbijaj od razu o kilka stopni. Zrób to powoli.
 11. Musisz się wykazać cierpliwością. Dojrzewanie dopiero przed Tobą. Koniecznie daj jakieś bakterie.
 12. Tylko biały. Czarny się nie sprawdza.
 13. http://skrawekmorza.blogspot.com/2014/03/ledy-w-akwarium.html Jeszcze jeden wątek z 2012 roku. Osobiście jestem wrogiem ledów. Miałem T5, zmieniłem na LEDy (bardzo głupi pomysł) i wróciłem do T5.
 14. 75 cm wygląda fajnie, ale nie doświetlisz dna. Dodatkowo będziesz miał problem z zasięgiem przy wszystkich pracach w akwarium. Przy tej długości max 60cm
 15. Jakieś zmiany? Może wstawisz nowe foty.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.