Skocz do zawartości
porlock

szukam pomysłu na aluminiowa obudowe lampy podwieszanej

Rekomendowane odpowiedzi

Boje sie , ze gotowej obudowy nie kupisz, raczej kombinuj z profilami kasetonowymi.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pod jakie zrodlo? hqi, led, t5, xenon?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz oprawy do świetlówek, to proponuję poszukać Oświetleniowe oprawy liniowe np. w castoramie, leroymerlin, obi itd... w castoramie widziałem oprawę 2xT8 na 58W za 60 zł.

Nie wiem czy akurat jest aluminiowa, ale wiem że część jest z tworzywa, a część z jakiegoś metalu pomalowanego farbą.

http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/oswietlenie-biurowe-i-techniczne/oprawy-swietlowkowe-techniczne/oswietleniowa-oprawa-liniowa-ofra-kanlux,p182861,l1187.html

Wady tych opraw:

-tańsze modele opraw mogą korodować po dłuższym czasie użytkowania w wilgotnych warunkach zwłaszcza nad solniczkami (średni czas życia 2 lata) ale taniej wychodzi niż oprawa dedykowana w sklepach akwarystycznych

Zalety tych opraw:

-lepiej rosną korale przy t8 niż przy t5

-T8 są tańsze o połowę w akwarystycznych np 15 000 K niż T5

-Niby T8 mrugają i drażnią wzrok, ale tego nie zauważyłem

-w taką oprawę można wstawić T8 led np: z aukcji allegro Świetlówka LED T8 120cm ____ Biała 18-22000K z http://allegro.pl/swietlowka-led-t8-120cm-biala-18-22000k-i3578706381.html mało pobiera prądu i nie trzeba wymieniać co pół roku tak jak t5 i t8, ale starcza na 5 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ledy chcialem tylko ze profile kasetonowe to jakos drogo wychodziły z tego co szukalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T8 lepsze niz T5... Lepszego dowcipu dawno nie czytałem. Wracamy jakies 20 lat w tył czy co?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bynajmniej u mnie korale lepiej rosną pod T8 niż kiedyś pod T5, pewnie zaraz ktoś się spyta o parametry,- nie zmieniają się,... są dalej takie same ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Stefano '' nie kombinuj z tymi świetlówkami które lepsze bo temat poruszany wielokrotnie a co do oprawy o której piszesz to faktycznie mozna taką zakupić za 50 zł i wywalasz cały środek i montujesz tam stataczniki i świetlówki t5 i śmiga sam tak miałem ale w/w kolega szuka do led.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co stoi na przeszkodzie żeby w tą obudowę wpakować radiator i elektronikę pod LED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co stoi na przeszkodzie żeby w tą obudowę wpakować radiator i elektronikę pod LED?

w sumie nic można też tak kombinować ale jednak korozja może dać znać po jakimś czasie u mnie po 2 latach z tyłu były już ślady,bardziej szedłbym w obudowę z plexi ewentualnie pcv spienione jak ja zrobiłem


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej szedłbym w obudowę z plexi ewentualnie pcv spienione jak ja zrobiłem

Ja też ale odniosłem się do gotowych rozwiązań z poprzednich postów ;)

Poza tym jest też sporo gotowych modeli z różnego rodzaju tworzyw w śmiesznych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest też sporo gotowych modeli z różnego rodzaju tworzyw w śmiesznych cenach

To ja poprosze jakies linki .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poprosze jakies linki .. :)

To ja zapraszam do Leroy Merlin, Castoramy, Praktikera czy Bricomana - trzeba czasem ruszyć tyłek z przed monitora leniuchu jeden :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w takich marketach to często bywam, widziałeś te oprawy .. strasznie szkaradne (w dziale budowalnym).. :-) a jak już coś jest sensownego (na dziale z oświetleniem) to kosztuje milion złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bynajmniej u mnie korale lepiej rosną pod T8 niż kiedyś pod T5, pewnie zaraz ktoś się spyta o parametry,- nie zmieniają się,... są dalej takie same ;)

Moim zdaniem, kluczem jest tutaj słowo "kiedyś" - obecnie o ile spektrum możesz dobrać podobne - choć przy t8 masz mniejszy wybór, o tyle, jeśli chodzi o wydajność świecenia i żywotność świetlówek, t5 biją t8 na głowę. Zarówno w słodkim jaki i słonym baniaku.

Jedyne wyjście jakie mi przychodzi do głowy, to źle dobrane świetlówki t5.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, kluczem jest tutaj słowo "kiedyś" - obecnie o ile spektrum możesz dobrać podobne - choć przy t8 masz mniejszy wybór, o tyle, jeśli chodzi o wydajność świecenia i żywotność świetlówek, t5 biją t8 na głowę. Zarówno w słodkim jaki i słonym baniaku.

Jedyne wyjście jakie mi przychodzi do głowy, to źle dobrane świetlówki t5.

Nie ma słowa klucza!!(Bez obrazy)

T5 mają o wiele silniejszy strumień świetlny od t8.

Jakaś oprawa?

Ni ma co zajmować się pierdołami.

STWIERDZAM ŻE TO WYIMAGINOWANE PROBLEMY.!!!

Blacha do ciasta, albo kuweta dla kota!

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Lepiej kupić normalną lampę i się nie bawić w marketowe kombinacje. Szkoda na to czasu i pieniędzy.

Wszelkiego rodzaju plazmowe źródła światła takie jak np HQI albo świetlówki [T2, T5, T8, T10 itd] są drogie w eksploatacji. Technologia led je wypiera bo technologia led ma wiele zalet takich jak długi czas pracy, oszczędność energii, prosta budowa, mniejsza emisja ciepła, możliwość dobrania odpowiedniego dla fotosyntezy widma światła, łatwy recykling, brak zagrożenia dla zdrowia w wyniku przypadkowego uszkodzenia źródła światła itd.

W diodach led o dużej mocy, które są stosowane w akwarystyce albo w hodowli roślin źródłem światła nie jest złącze PN lecz najczęściej jest nim luminofor - podobnie jak w jarzeniówkach. Inne jest źródło promieniowania UV które wzbudza luminofor - złącze PN a nie nie plazma o odpowiednim składzie chemicznym jak w jarzeniówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diable, pamiętam początki swojej akwarystyki opartej na świetlówkach - wtedy były t8 dedykowane do akwarystyki i dwa lub trzy rodzaje t5 które można było używać - ale były "uniwersalne".

Nanokaczor, schodzisz z tematu w kierunku dyskusji o wyższości świąt jednych, nad drugimi... Pomijam już fakt że nie masz racji w kilku punktach, ewentualnie masz przyjmując pewne założenia, ale to ewentualnie na PW, jeśli jesteś zainteresowany dalszą dyskusją o świetle :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni ma co zajmować się pierdołami.

STWIERDZAM ŻE TO WYIMAGINOWANE PROBLEMY.!!!

Blacha do ciasta, albo kuweta dla kota!

Tu nie chodzi o pierdoły tylko o estetykę i szczegóły, przecież podobno "prawdziwy diabeł tkwi w szczegółach" - i ty to powinieneś wiedzieć najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić normalną lampę i się nie bawić w marketowe kombinacje. Szkoda na to czasu i pieniędzy.

Dla zbiornika 200/50/50 tzw "normalna" lampa to koszt kilku tysięcy zł, wiec zabawa w "marketowe kombinacje" jest jak najbardziej wskazana, po za tym to chyba jest dział DIY a nie "kup sobie w sklepie" :) , Takie komentarze szczególnie w tu sa trochę nie na miejscu.

Edytowane przez porlock (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tak zapytam z innej beczki masz akwarium słone czy słodkie?bo opis mówi o słodkim a to forum morskie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tak zapytam z innej beczki masz akwarium słone czy słodkie?bo opis mówi o słodkim a to forum morskie

Nie rozumiem pytania, chodzi Ci oto ze jeśli nie mam obecnie solniczki to nie mogę tu pisać ?

Obudowa do lampy z akwarium słonowodnego nie nada się do słodkiego ? :) czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa do akwarium- pcv lub aluminium - w środku swobodnie zabudujesz ledy przy doborze odpowiedniego radiatora, od góry robisz estetyczne otwory na wentylatory i wszystko śmiga. Wody nie grzeje- sprawdzone

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :) kwestia własnie jak taka pokrywę/obudowę np z alu zrobić. I tu liczę na jakieś pomysły Na te chwile najsensowniejsze wydaja sie profile od kasetonów moze cos sie jeszcze znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.