Skocz do zawartości
Maćko

Schuran 150 - zmiana pompy

Rekomendowane odpowiedzi

Srednica to 20mm, pochwal się :D :D

Chociaż trzeba by dobrze zmierzyć. Część śrubunku wkręcana w aquabee (ta biała) jest jakby trochę zwężana na końcu przy wlocie do rur tak aby dopasowac średnicę słupa wody do tej w rurach

@ Deb

No jest :D haha

Edytowane przez Walker (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 120 miał wąż- łączący pompę z body - o średnicy wewnętrznej 12mm. Dziś zmieniłem na silikonowey o śr.wew 14mm. Jest... lepiej. Pieni mocniej. Jak przymknąć wylot na max. wylewa przez otwór w body. Zobaczymy jak będzie za kilka dni gdy wąż zarośnie trochę syfem. Poprzednio wydajność spadała po ok 14 dniach i musiałem dokrecać wylot lub czyścić wąż. Zobaczymy teraz. :rolleyes:

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa kombinowana, nie jest idealnie bo trudno wyczuć co go boli i kiedy wyleje a czasami niby nic nie robi, każde karmienie czy zatrzymanie to ponowne kalibrowanie. Na foto urobek z tygodnia.

post-12471-0-65386600-1382778992_thumb.jpg


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domel,widziałem na żywo. W szyjce i kubku syf aż miło.

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa kombinowana, nie jest idealnie bo trudno wyczuć co go boli i kiedy wyleje a czasami niby nic nie robi, każde karmienie czy zatrzymanie to ponowne kalibrowanie. Na foto urobek z tygodnia.

wow to ja mam taki po 2 dniach!!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem turbo do Schurana. Do węża zasilającego w powietrze podłączyłem brzęczyk. Taki sobie 300l/h. Kop jak diabli.bąbli pełna komora w sumpie. :rolleyes:

Tak tylko na próbę - kusiło mnie by to w końcu zrobić.... U mnie w 120 za dużo powietrza - za małe body. Ciekawe jakby w 150 poszło....:huh:

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podpinałem na próbę 250l/h brzeczyk i byla kapa, nic sie nie zmieniło


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Mi przyschuranie 120 cieknie troche wody bokiem,powiedzmy ze nie jest hermetyczny...Czy Wy tez tak macie...?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie bokiem? Górą?

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<<<nie gora,tam gdzie sie laczy kubek z rura,bo w schuranie nie ma zadnych srob...Nie wiem co o tym myslec...Wychodzi troche piany tymi nieszczesnymi bokami...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie powinien cieknąć koło kubka, kubek się lekko wkręca i powinno pasować na wcisk.

Jest trochę metod by uszczelnić np wybrać się do sklepu hydraulicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 120 nie ma tam uszczelki

Kubek na wycisk. Może Ci przelewa z body? Tam jest otwór zabezpieczający do przelewania. Masz go zamknięty na wylocie na max.?

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany!!?? A po co to "siusianie" na rurce ? w schuranie?

Czy to do podłączeń jakiegoś dodatkowego osprzętu?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np: ozonator podłączysz, zasilić reaktor możesz - wedle uznania i potrzeby.

Edytowane przez domel_gl (wyświetl historię edycji)

03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schuran 120 nie ma zadnej uszczelki i woda szla poprzez body...Ale dzisiaj uszczelnillem wszystko i skimmer sie rozbujal...Po tygodniu chodzenia tworzy ladna piane,choc odpieniac nie ma co,gdyz mam skale syntetyczna i Aragonit live...Na razie jest nieskazitelnie,choc kiedy zalozylem jebao w 25,okazalo sie ze jakies farfocle tam byly.Zauwazylem tez ze schuran nie lubi ,jak sie wklada rece do wody...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćko, a na jaką głębokość go zanurzałeś ?

bo u mnie znowu na suchą go nie mogę ustawić? :blushing:

Znalazłem kilka nieszczelności i je wyeliminowałem.

a skubaniec chodzi jak MIG, szafka się trzęsie !!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja go miałem na 24 cm ale nie zauważyłem różnicy jak go dawałem wyżej. Co do pracy to sprawdź pompę i wszystkie śrubunki. Zdejmij z pompy przednią maskownicę plastikowa bo ona może wpadać w rezonans. Na suchą go możesz przez jakiś czas nie ustawić, daj mu się rozkręcić, pamiętaj ze moczył się w wodzie z octem, co prawda wypłukałem porządnie ale zawsze coś mogło zostać w zakamarach. Jak coś to mozesz jeszcze pokombinować z zaślepieniem otworu przelewowego pod kubkiem - Seb coś o tym pisał, u mnie słabo pienił więc nie zauważyłem różnicy po zalepieniu jej silikonem. Przez ten otwór poza tym że ucieka woda aby nie przelało do kubka to jeszcze dodatkowo ucieka trochę powietrze, które powinno wylecieć przez rurę kubka :)

Powodzonka


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta "maszyna" pieni na bardzo mokro !

I głośny jest!! ale to mnie nie straszy!!

Piankę ładną robi :thumbup:


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trudno powiedziec ,jak to cacko pieni...Na razie robi gesta piane...Tylko dziwie Ci sie ze mowisz o niej ze glosna,bo moja jest cichutenka,co mi sie nie podoba,gdyz lubie dzwiek odpieniacza w nocy...Chyba ze masz splyw za wysoko,to sie zgodze ze zrodelko...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczy i tak jakby zwężkę słychać!?

wiesz coś na ten temat?

A czy to może pompa tak dawać?

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,zalezy ood osoby,ktora jest na decybele...Ja nie jestem i kazdy glodny dzwiek skimmera wyrywa mnie ze snu a ze snu moge miec ile lezy,wiec nocne mmarki nie moga mi zaszkodzic,wiec tylko jest dobrze...Kazdy odpieniacz buczy,tylko jeden piana,drugi pompa...Jaka masz pompe...?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AB 2000/1 łopata bo schuran jest na venturi!

Dolałem wody i trochę lepiej, przedtem wir się robił, i zasysał powietrze do pompy.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz te sama pompe co ja,,ale ja nie mam takich problemow...Moze rusz pokretlem na dole...mozesz tez pobawic sie wyjsciem u gory///<ja tego Mustannga poskromilem,bbawwwwiiac sie powwietrzzem i teraz jest ok;;;


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.