Jump to content

domelsjz

Klubowicz.
 • Content Count

  155
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jastrzębie-Zdrój
 • Akwarium
  było ~400l . . . będzie NANO

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://www.olx.pl/oferta/akwarium-morskie-CID103-IDItTPy.html "4 ryby i pełno innych stworzonek żyjących w skałach."
 2. Bluetooth w telefonie sparowany, niby połączony bo się sterownik odzywa (zapiszczy i led zmienia częstotliwość mrugania) ale cały czas jest "Ładowanie danych" i wisi lub wywala program - niestety wina Starego androida (5.1) Posiada ktoś może program na starsze andki? Na winXP po kablu śmiga a próba połączenia przez Bluetooth wywala program.
 3. Kiedyś kępka była ale dawno wywaliłem, teraz ze 3 polipy gdzieś zostały. Zaryzykuję i znowu namieszam 10l
 4. Witam Mam pytanie do forumowiczów: czy spotkaliście się z przypadkiem uczulenia lub agresywnego oddziaływania przygotowanej solanki na układ oddechowy? Sól zleżała, może 4-ro letnia ale sypka, idealnie i szybko się rozpuściła. Podnieniłem po baaardzo długim czasie 20l solanki (marka soli nie jest istotna) i cała rodzina zaczęła odczówać ból zatok i gardła, kaszel. Każda sól ma taki specyficzny zapach po rozrobieniu - ale pierwszy raz od 2011r. taki niepożądany efekt.
 5. Witam Posiadam zbiorniczek Blau cubic compact reef 60 led i postanowiłem dołożyć dodatkowe ledy RB. Niestety w środku zasilacze na 350mA. Czy to oznacza, że te 10 sztuk oryginalnych ledów są 1W?
 6. Zobacz specyfikację driverów MW LDD-H i LDD-L . Tam coś napisali o sterowaniu napięciem do 2,5V czy coś takiego. Ewentualnie posklejać bardzo prosty PWM na układzie 555 i też będzie sterowanie potencjometrem
 7. Proste pytanie autora: ". . . czytając opisy wszystkie sole są ok. a na jakich wy startowaliuście i jaką możecie polecić?" a Ty pytasz o planowany, docelowy zestaw życia w zbiorniku. A co on wróżbita Maciej? Każdy z nas zaczynał i czas, parametry oraz grubość sakiewki pokazuje co kto po czasie ma. Polecasz bogatszą sól + bakterie, wspominasz tylko o dojrzewaniu i rozpisujesz o balingu. Jak już tak wybiegasz poza zakres pytania, to opowiedz o NH4, NO2, NO3, PO4. Co to cykl azotowy i jak przyspieszyć jego zamknięcie, co to odgazowanie i czyszczenie skały, kiedy wpuścić ekipę szyszczącą i pierwsze korale i jakie. Nikt nie stawia baniaka dzisiaj a jutro ma akry i koniki.
 8. Nie no . . . a co ma mieć na początku: skała, piach i cyrkulatory?
 9. A czy ja twierdzę, że to wina magnezu? Poczytaj opinie akwarystów (z pominięciem sprzedawców, przedstawicieli). Jest temat z opiniami o soli AF i tam zapytaj.
 10. Mg 1500 to wina soli AF. Poszukaj na forum było o Mg, brązowieniu wszystkiego i wszelkich bolączkach.
 11. Miałem fabrycznie AB2000/1 wymieniałem na: AB3000, silnik z 3000 a wirnik z 2000/1 - było troche lepiej. Ostatecznie teraz działa AquaNova 6500 lekko zdławiona i jestem zadowolony.
 12. domelsjz

  śrubki czy klej

  Ja tam jestem za kręceniem. Przy swojej lampie wykonałem 150 otworów gwintowanych M3. Pracy mnóstwo, połamane 3 gwintowniki i z 10 wierteł 2,5mm.
 13. Rozkręciłem lampę i przetestowałem - na PWM piszczy każda sztuka bez znaczenia czy jeden czy 10 na kanale. Tak mieszałem, że jedna sztuka przeszła do krainy wolnych elektronów:( Testowałem też dokładanie kondensatorów i w końcowym efekcie na zasilaniu trafił kondensator 2200uF a na wyjściu każdej sztuki (LDD-L) 47uF. Nastąpiła znaczna poprawa ale nie idealna cisza. Zastanawiające jest tylko to, że driver puszczony samopas na max bez PWM działa w idealnej ciszy a pod kontrolą PWM już na 1% piszczy. Niby powinien wytrzymywać częstotliwość sygnału 100-1000Hz a arduino na 328p raczej nie wybiega poza ten zakres.
 14. Panowie i panie . . . jak mam zalać cewki skoro to fabryka zalała w całości?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.