Skocz do zawartości
Maćko

Schuran 150 - zmiana pompy

Rekomendowane odpowiedzi

zaworek na rurkę dawałeś ?

to jest ten sam odpieniacz co u założyciela tematu.

Jemu nie pienił na mokro, mi nie pieni na sucho- he he he...

U niego był cichy, u mnie brzęczy.

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pieni w zaleznosci,jak nastawie a zaworek byl juz od kupna tego sympatycznego sprzetu,wiec nie wiemm co Wy macie za schuranny,ale licze na szesceie dla was oczywiscie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracował cicho. Może coś do pompy wlazło? Zapodaj sobie jeszcze trójnik na wylot i koncówkę zanurz w wodzie, będzie sporo ciszej. Jak nic nie pomoże to podnieś go tak z 3 cm żeby pompa była w powietrzu, bedzie jeszcze lepiej.Zaworka na pobór powietrza nie miałem i nigdy nic nie ruszałem. Proponuje na początek tak - powietrze na maxa odkrecone, wylot wody na maxa i czekac az zalapie na sucho bo zalapie na pewno. Diabeł ma odpieniacz ode mnie :) znów widać że każdy system jest inny, ja za Chiny nie mogłem na nim uzyskać mokrej piany :D

Good Luck


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest z tym Schuranem? Niby ma takie super opinie na forum, że taki wspaniały i niesłyszalny, a tu okazuje się ża każdemu inaczej działa, raz jest cichy a innym razem głośny, czasem pieni a czasem nie? Czy to rzeczywiście taki dobry odpieniacz czy nie?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz na pewno słuszny tego nie ma co podważać, zależy od obciążenia i ilości wody w obiegu. W mojej 300 L w obiegu i słabą obsadą rybną (jak na razie) słabo pienił i miałem problemy z parametrami. Wymieniłem na APFa i zobaczę zajakiś miesiąc jak będzie. Z schuranem miałem jeszcze taki problem że walił mi bąbelkami i do końca nie przestał i trochę mnie to wkurzało bo pod LEDami te bąble widać strasznie. Po zmianie na APFa sytuacja się trochę poprawiła ale APF się jeszcze wkręca i też trochę bąbli wypuści.

To jak działa głośno/cicho zależy od instalacji - ten sam odpieniacz (w sensie ta sama sztuka) u mnie był cichy a Diabeł ma problem że buczy

Swoją drogą pompa w nim to ta starsza aquabee, bez ceramiki w siodełkach ośki

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest z tym Schuranem? Niby ma takie super opinie na forum, że taki wspaniały i niesłyszalny, a tu okazuje się ża każdemu inaczej działa, raz jest cichy a innym razem głośny, czasem pieni a czasem nie? Czy to rzeczywiście taki dobry odpieniacz czy nie?

Jak padnie pompa to nie dziwne że głośny i słabo pieni, jak chodzi z ręki do ręki po kilka razy i wygląda jak nowy.Mało kto kupuje nówki w PL.

Co osoba to opinia , Jeden woli apfa a drugi jetskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest z tym Schuranem? Niby ma takie super opinie na forum, że taki wspaniały i niesłyszalny, a tu okazuje się ża każdemu inaczej działa, raz jest cichy a innym razem głośny, czasem pieni a czasem nie? Czy to rzeczywiście taki dobry odpieniacz czy nie?

Teraz chodzi jak zły!

kolegi posłuchałem i podniosłem go tak by pompa, dna nie tykała.

Jest cacy, pieni jak szalony, mokro- sucho. jak dla mnie jest to naj lepszy sprzęt !!

Kiedyś miałem pożyczony 120 i też był jak turbina od miga, Niektóre igły się chowają.

Pozdrawiam i dzięki za sprzęt Maćko!!!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no problemo :):thumbsup:

Teraz odbierz telefon , sprawę mam ;)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał do sprzedania AB2000/1 . Jakby ktoś potrzebował..

..

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze Schuran ma wiele opini...Ja kupilem nowy i Chodzi ,jak bajka,tylko bym sie doczepil do wkladania rak do zbiornika...Pozdrawiam....


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki . . . na jakiej głębokości macie zamontowane schurany? Mam wieczny problem z jego ustawieniem. Do budowania piany po myciu zbiera się godzinami by nagle pstryk i się tworzy ale zrobi gęstą koronę i nic nie przybywa w kubku nawet kilka dni. Jak podkręce wysokość piany to wylewa przy karmieniu i jest "nadpobudliwy".


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MMam maly sumpik ,alle u mnie jest 20 cm..........


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to odpowiednie zanurzenie, 20-25cm, i śmiga cacy.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to odpowiednie zanurzenie, 20-25cm, i śmiga cacy.

Ja mam na 26cm i nie jestem w stanie się z nim dogadać;(

Pompa zmieniona na fabryczną 2000/1 chodzi na maxa, powietrze na max i reguluje zaworem na wylocie wody z odpieniacza. Wierzę, że ten odpieniacz ma potencjał ale nie jest na razie mi to dane.

Dla porównania:

gdy schuran coś tam niby odpienia i jest już tak podkręcony, że kilka płatków spiruliny doprowadza do jego wylania to stary odpieniacz produkcji DarekB30 ala mini BK160 rozkręcony wylot wody na maxa to pieni jak szalony i to na mokro tyle jest materiału do usunięcia - ale kolor zebranej wody jest zielony (wybija fitoplankton?)


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DASZ RADĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i ja cudowałem , a mam go dopiero tydzień, ale jestem pod wrażeniem.

Przecież to jest venturi a nie igła!

Zdjęcia mi nie wychodzą, bo bym sesje wrzucił!!

Ilo dniowy urobek?

post-17241-0-76544200-1383243075_thumb.jpg

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołożyłem do systemu drugiego Schurana, jest to 150`tka ,zanużenie na 20 cm i bez problemu pieni na bardzo mokro - jasna herbata. W starym sumpie był zanurzony na 18 i jak widać po moich koralach - dawał radę...

Z tą spiruliną bardzo dziwne, był okres, ze karmiłem tylko spiruliną bo mrożonki się skończyły i kilka dni sypałem tylko to. Nigdy nie miałem żadnych problemów. Ba...nawet po reefboosterze zostawiałem go na noc. Siadł, potem wylał z 20% kubka to rana i tyle.

A wirnik w tej pompie masz łopatkowy czy igłę ? Bo są takie i takie.

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wirnik w tej pompie masz łopatkowy czy igłę ? Bo są takie i takie.

Oczywiście jest to łopateczka:)

A na jakiej wysokości ustawiacie poziom tworzonej piany w kubku? (ile cm względem dna kubka jest jeszcze woda i zaczyna się piana)

W moim body nie ma otworu zabezpieczającego przelaniu - lub go nie dowidzę :)


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domel,

tak "na centymetry wzgledem dna" bedzie Ci trudno ustawic wydajnosc, bo kazdy ma troche inna wode, pompe itd.

Pokombinuj tak, zeby kubek oprozniac np: raz w tygodniu. W koncu, gdy robisz podmiany, to kubek warto miec czysty zeby nagle nie przelal, czyli dzien podmian to dzien czyszczenia kubka (miedzynarodowy :animier: ). Nie ma sensu siedzenie przed odpieniaczem i przestawianie co godzine. Moze u staw, odczekaj tydzien i wtedy koryguj ? Jasne, ze jesli mialby przelac to skoryguj szybciej. :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabeł - ekstra, u mnie takiej kupy nigdy nie wyrzucał :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_13134_2809_790121.jpg

u mnie tak wywalal


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilu dniowy urobek?

to 120?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 150, urobek 2 dni jesli dobrze sobie przypominam, napedzalem pompa eheim 1260


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woooow.....

no to niezły, w 600l ale pompa też cacy!

A powiedz ile za niego trzeba dać?

bo ostatnio patrzyłem po świecie za 150, ale ceny nowych są różniste!

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny jak piszesz sa rozniste, to naprawde swietny sprzet, czasem na ebay trafi sie jakis za dobra cene ale naprawde trzeba szukac nawet i pare miesiecy


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.