Skocz do zawartości
Tomasz Młot - Kwidzyn

wymiana pompy czy wirnika

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam u siebie w sumpie BK160 mini w który obsługuje baniak 200l.

Dopienek jest już wiekowy chyba bo kupiony 3 lata temu na e-bayu jako używany,

zauważyłem oststnio przy czyszczeniu że wirnik działa nieregularnie tzn kręci sie raz szybciej raz wolniej z przerwami. nie wiem czy to właściwe czy nie bo sie nad tym nie zastanawiałęm.

mam pytanko czy wymienić sam wirnik z jeżem czy jednak trzeba w całą nową pompę zainwestować?

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy pomoczyć pompę w occie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką sytuację, okazało się że ułamał się kawałek plastiku który odpowiadał za bezwładność wirnika przy starcie pompy.

Rozebrałem wirnik, zblokowałem na stałe, pompa startuje za każdym razem i wreszcie jest błoga cisza.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa nowa do zakupu z tej nic nie zrobisz elektronika padł to jest przypadłość tych pomp


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm....ale chodzi o ośkę wirnika?

Tak, może to dawać własnie taki efekt ze wirnik zwalnia w jednym miejscu, bo ociera o ośkę, skombinuj coś podobnego np patyk po lizaku i zbadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprwdze tym patykiem chętnie. mam wyjąć wirnik i zastąpić tym patyczkiem?

A jeśli bedzie konieczny zakup pompy to powedzcie gdzie nową można nabyć.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patyk po lizaku jest za miękki.

Będzie się wyginał do tego stopnia, że może uszkodzić sam wirnik. Obejrzyj ośkę czy nie ma regularnych wytarć.

Ja bym nie kupował ori pompy do tego body tylko np tunza tą mocniejszą bądź średnią.

Może być jeszcze tak, że stabilizator prądowy pada w środku i nie niweluje wahań napięcia w sieci.

Jak by była rozbieralna to elektronik by sobie z tym poradził


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny byc w Acroporze w Wwa lub jak chcesz sie bawic to na stronie Royala z wysylka.

Ps. Mialem to samo. To nie wirnik staje tylko pompa robi start/stop.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...może faktycznie nowa pompa Tunze by sie sprawdziła tylko jak sprawdzić czy wejdzie do odpieniacza w miejsce oryginalnego red dragona?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli finanse są ograniczeniem to możesz zastępczo kombinować ale odpieniacz nie będzie pienił jak na RD, będzie jak DIY BK. Pompa to serce tego odpieniacza.

Edytowane przez PokerFace (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny byc w Acroporze w Wwa lub jak chcesz sie bawic to na stronie Royala z wysylka.

Ps. Mialem to samo. To nie wirnik staje tylko pompa robi start/stop.

Kolego mógł byś rozwinąć ten temat?

bardzo mnie interesuje?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim BK180 mini działało to dokładnie tak, że: pompa 3 sekund (start) - wirnik kręcił, następnie 3 sekundy (stop) - wirnik stawał.

Następnie kolejny cykl i tak, ze 3 razy aż wszystko się zatrzymywało.

Wyglądało to jakby było jakiś zwarcie / spięcie czy coś w tym rodzaju w całej elektryce pompy.

Po przełożeniu wirnika w celu sprawdzenia czy przypadkiem on nie padł - wszystko śmigało.

Wirnik w BK jest tak zrobiony, że raczej tylko upadek jest mu w stanie zaszkodzić.

Ps. nie wiem przypadkiem czy wirnik z BK nie pasuje do pompy Laguna - te pompy są dość podobne.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie w momencie zatrzymania, uzwojenie powinno paść, ale nie koniecznie.

Czyli coś blokowało wirnik, sprzęt nowy nie dotarty, ale takie rzeczy nie powinny się dziać.

Pytam bo u kolegi pompa, normalnie sie spaliła i nie wiemy co sie stało!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a może ktoś na forum ma zacinkę do tych spraw i za opłatą sprawdzi poprostu moją pompkę jak wyślę?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy jak większość jest zalewana żywicą więc nie ma nawet jak tego rozebrać. Może inaczej rozebrać się da ale tylko jeden raz :)

Jedyne co potencjalnie mogłoby rozwalić/zatrzeć wirnik to jakiś kamień(?), może piasek(?) ale jakoś ciężko mi w to przyjąć do wiadomości.

Znając życie to jest tam jakiś układ, który się przepala i tyle na wszystko wyliczona jest jakaś żywotność. Jedyny ból tego wszystkiego jest taki, że za sam blok ceny są kosmiczne. Zresztą cały BK ma kosmiczną cenę.

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są środki do rozpuszczania żywic.

Raczej nie ma żadnych układów, są to proste indukcyjne silniczki.

Inaczej nie były by tak podatne na jakość prądu w sieci 230 V

Ale mnie np, interesuje czy nie jest to zimny lut, albo uszkodzenie przewodu zasilającego.

U kolegi mojego staną wirnik bo znaleźliśmy kawałek czegoś w środku i stopił sie stojan.

Takie rzeczy, nie maja prawa się dziać przy tego typu sprzęcie. a jednak!

Musiał być miejsce gdzie nagrzewało się z jakiegoś powodu.

Tylko dlaczego?

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.