Skocz do zawartości
Gość sledzik

rozklejenie hydrauliki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sledzik

Witam. Czy jest możliwość rozklejenia sklejonej hydrauliki? Chcialbym wykorzystać niektóre elementy w nowym szkielku. Klejona klejem tanganit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..chyba klej Tangit...kleiłem tym klejem, zapomnij nie rozkleisz, potnij starą hydraulikę i wywal. Kup nową i poklej. To wszystko.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawory utnij tak żeby zostawić kawałek rurki, dasz mufki i wykorzystasz i tyle


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozcinaj na rurach i dalej wykorzystasz .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozcinaj na rurach i dalej wykorzystasz .

to mordęga taka zabawa uszkodzi gniazdo zaworu i będzie kiszka. lepiej jak pisze "KOP909" poodcinaj z kawałkiem rurki te elementy najbardziej wartościowe tzn. przeloty i zawory a resztę wywal to jest stosunkowo tanie a na wyrywanie rurki z kleju tracisz mnóstwo czasu i nerwów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet klejąc kolejne instalacje,zawsze tak robię by móc w razie czego rozciąć i wkleić inaczej korzystając z mufy,czyli co drogie mogę wykorzystać ponownie a rurki to już tania część.Niedawno kleiłem hydraulikę z zaworem bramowym 50mm,gruba kasa i stracha miałem co niemiara,hehe.

Jeśli chodzi o rozbieranie starej instalacji to były już jakieś tematy i sposoby,ale trzeba poszukać i chyba nie do końca to było warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tangit można rozkleić w gorącej wodzie, ale elementy się odkształacją. Odzyskałem w ten sposób jakieś kolanko, ale przelot nie nadawał się do użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mordęga taka zabawa uszkodzi gniazdo zaworu i będzie kiszka. lepiej jak pisze "KOP909" poodcinaj z kawałkiem rurki te elementy najbardziej wartościowe tzn. przeloty i zawory a resztę wywal to jest stosunkowo tanie a na wyrywanie rurki z kleju tracisz mnóstwo czasu i nerwów

Ja nie sugerowałem przecinać w takich miejscach, tylko na rurach ,bo to są najtansze elementy .Warto odzyskać przeloty ,zawory itp . :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozkleiłem już mnóstwo elementów PCV (metodą na gotująca wodę) bez żadnego problemu.

Jeśli Ci się nie chce w to bawić, boisz sie ze się odkształci itd w związku z tym będziesz wywalał to wyślij do mnie :) skoro i tak ma trafić do śmieci, zwrócę koszt przesyłki i mowie całkiem poważnie.

Edytowane przez porlock (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może byś się podzielił, jak dokładnie jak to zrobiłeś, ile trzymałeś w gotującej wodzię itp itd, tak krok po kroku??


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super filmik odzyskalem spora część różnego typu śrubunków i zaworów przed chwilą tym sposobem szkoda ze wyrzuciłem niedawno część hydrauliki bo miałem sporo kolanek i nie tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długo nie wytrzymałeś bez posolonego szkiełka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze rozwiązanie, oglądajcie i rozklejajcie :)


Dzięki


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może byś się podzielił, jak dokładnie jak to zrobiłeś, ile trzymałeś w gotującej wodzię itp itd, tak krok po kroku??

Juz kiedyś o tym na forum pisalem, poniewaz nie kazdy ma opalarke podaje przepis z gotujaca woda

Metoda pozwala odzyskać złączkę (zawór, przelot, kolanko) niestety wklejona w nie rurka ulega zniszczeniu, ale sama rurka to koszt kilku złoty a np przelot kilkudziesięciu.

Wiec tak.. odcinasz rurkę brzeszczotem ale tak żeby trochę jej wystawało, następnie gotujesz sobie całość w garnku, jakieś 5 minut od zagotowania :) jak jaka na twardo, Bierzesz kombinerki łapiesz za wystająca cześć rurki i starasz sie ja jak by wygiąć do wewnątrz z jednej strony. Nie polecam wpychać śrubokręta miedzy rurkę a złączkę bo łatwo w ten sposób uszkodzić te druga. Gdy Ci sie to uda, małym brzeszczotem musisz rozciąć wepchnięta rurkę tak aby nie uszkodzić złączki w której ona jest, później znów gotujesz bo pewnie zdarzyło wystygnąć, bierzesz szczypce płaskie i zawijasz rurkę na szczypce jak w amerykańskim otwieraczu do puszek. Voula :-) złaczka moze sie torche odksztalcic przy tych operacjach, dlatego gotujesz ja juz pusta a a nastepnie wpychasz do srodka nowa rurke bez kleju tak tylko zeby kszatl poprawic, zostawiasz do wystygniecia,.

Edytowane przez porlock (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak przepis na ciasto :-] pcv ładnie sie nagrzewa, podczas całej tej operacji trzeba sie zaopatrzyć w rękawice kuchenna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @porlock :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedys próbowałem i kicha. Może woda była za zimna ;)


Pozdrawiam

Maciej

___________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opalarką łatwiej, ale trzeba ją mieć lub mieć skąd pożyczyć..., od razu odradzam "genialny pomysł" z różnego rodzaju palnikami czy grzaniem nad kuchenką - strata czasu i materiału... no i faktycznie na przyszłość robić tak jak napisał INMAR żeby zawczasu zostawiać sobie między kształtkami miejsce na cięcie, i potem mufa lub kolano i jazda... czasami myśląc jak szachista, czyli kilka ruchów na przód można zaoszczędzić czas i pieniądze... i nerwy...


pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufy brzydko wygladaja ;) A goraca woda sie sprawdza tylko trzeba do tego troche wprawy... z kazdym kolejnym kolankiem do przodu, tak wiec jakby ktos chcial wywalac hydraulike na smieci to moze slac do mnie, ja ja wykorzystam ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.