Skocz do zawartości
adam1203

Quadri traci macki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, mam 2 szt. Quadri. Od 01.09 siedzą w nowym baniaku, od jakiś 7-10 dni odpadają im macki, to co zostało jest bardzo krótkie, ukwiał pompuje się, noga i reszta normalne. Co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gdybyś fotką dał i parametry .

ale o czymś takim nie słyszałem.

sporo życia masz w akwarium może coś( :alien:)je grysie?

to czytałeś, też sie działo:http://nano-reef.pl/topic/60027-znikajace-grzybki-discosoma/

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry w normie chociaż walczę z PO4, na chwile obecną 0,4. Jeżeli chodzi o podgryzanie to nie sądzę, ekipa pływająca generalnie stała od bardzo dawna jedynie doszedł Niger i Bicolor.

Fotka już przy częściowo zgaszonym świetle więc korale idą lulu, Quadri też już się powoli chowa ale generalnie widać o co kaman.

gallery_8460_2738_129432.jpg

Edytowane przez adam1203 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym świecisz w nowym baniaku? Mój zareagował podobnie podobnie na ledy.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy nie koniecznie, ja swiece w swoim ledami i wyglada super, bardzo fajnie sie pompuje i rosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 dla tego zwierzaka to kosmos. A jeszcze nie wiadomo czym były robione testy :baby:


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony tam widzę w tym akwarium, cyjano, PO4 w kosmosie... nic dziwnego, że się ukwiał odmeldowuje...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry w normie, a PO4 0,4!!!! coś jest nie tak :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ukwiał jak i drugi jest potomkiem z podziału przy poprzednim zbiorniku w którym PO4 utrzymywało się w okolicach 1! zawierzyłem Salifertowi, który pokazywał poniżej 0,1, po zmianie szkiełka wg tego testu wzrosło do 0,2-0,3. Badanie laboratoryjne wskazało okolice 3!

W chwili obecnej PO4 jest realnie w okolicach 0,3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry w normie, a PO4 0,4!!!! coś jest nie tak :)

Czytamy pełnym zdaniem, napisałem że parametry w normie chociaż PO4.... jak napisałem w powyższym poście... było gorzej a dla ukwiałów... lepiej?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacytuję Coral z 2010 roku - "W dalszym ciągu o ukwiałach bardzo mało wiemy...". Ja miałem dwie sztuki piękne, wielkie jak piłki lekarskie.... Przeżyły przypadkowe dolanie wódki razy 10, gdy krewetki mi padły.... Przeżyły dużą dawkę chemiclean gdy miałem inwazję dino... Nie przeżyły miesiąca gdy mój sąsiad przychodził w czasie wakacji i tylko dolewał wodę 2 x w tygodniu i karmił ryby spiruliną... Wróciłem do domu po wakacjach, wszystko ok tylko dwa małe kikutki po ukwiałach zostały... Do tej pory nie wiem co się stało... Podejrzewam, że może brzydal je obgryzł, nie wiem po prostu zmniejszyły się w sobie do zera.... Od dwóch tygodni mam nowego znowu jest piękny, pompuje się jak piłka lekarska, mam nadzieję że wszystko będzie ok.... Polecam wszystkim ten artykuł mar.apr 2010 Coral wydanie angielskie gdzie napisame jest np. że najlepsza dla ukwiałów temperatura to około 27 C i zasolenie 1025-1027, a obniżenie temperatury do 25 C redukuje ich metabolizm nawet o 50%.... Może tu szukaj problemu....


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.