Skocz do zawartości
Adamoss1201

Pompy 6155...i nie ma fal?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zanim zapytam oświadczę, że wpisałem w wyszukiwarkę tematy podobne i nic nie znalazłem w historii. To teraz pytanie: Czy zestaw 2x Tunze 6155 i Profilux II plus sa w stanie chociaż w przybliżeniu oddać efekt Waveboxa? Wiem, że to nie to samo, ale...potencjał jest i sporo ustawień. NIe narzekam i to co obecnie mi wiruje jest ok, ale fali to nie przypomina ani trochę. Każdy w sklepie powie to samo: musisz kombinować...kombinuję zatem od kilku tygodni, ale myślę, że efekt może być o wiele lepszy od mojego.

To pytanie kieruję do kogoś kto może ma patent na optymalną konstalację : spozycjonowania pomp w akwarium, ustawienia profiluxa.

Podzielcie się Waszymi doświadczeniami please :D !

Moje ustawienie: pompy są na przeciw siebie, jedna skierowana na szybę przednią, przeciwległa na tylną. Profilux ustawiony jest na Permanent Alternative, sinus waves, wave duration 06 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pompy aby dmuchaly na siebie,

zacznij z czasami przeloaczania 0/1 naprzemiennie od 0,45sek i podnos w gore co 0,05 . Odczekaj 15-20sek i jak nie buja to w gore

Az dojdziesz do amplitudy. Obstawiam ze kolo 0,7-0,8


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ,,Waves - Right angled waves", czasy w min i max takie same.

Dla przykładu ja przy długości akwarium 90 cm mam ustawione 1,19 s.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pompy aby dmuchaly na siebie,

zacznij z czasami przeloaczania 0/1 naprzemiennie od 0,45sek i podnos w gore co 0,05 . Odczekaj 15-20sek i jak nie buja to w gore

Az dojdziesz do amplitudy. Obstawiam ze kolo 0,7-0,8

Śledzik jak podnosić co 0,05 skoro profilux ma co 1s?! A może coś źle ustawiam. Masz profiluxa???

Ustaw ,,Waves - Right angled waves", czasy w min i max takie same.

Dla przykładu ja przy długości akwarium 90 cm mam ustawione 1,19 s.

NIe ma w moim profiluxie takiej pozycji :shock: ? "Right angled Waves" Pokazuje u Ciebie po wejściu w pozycję current czy głebiej?

Panowie u mnie aby ustawić pompy mam najpierw Extras, Current a potem wybór: Permanet, Permanet alternative, Random,Ebb/Flood, Off to wszystko :rtfm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod komputer profiluxa to szybciej ustawisz.

Gdzies jest moj temat odnosnie ustawienia 6055 tez mialem ten problem.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod komputer profiluxa to szybciej ustawisz.

Gdzies jest moj temat odnosnie ustawienia 6055 tez mialem ten problem.

nie mam kabla jutro postaram się zamówić..nie myślałem że będzie potrzebny. Sugerujesz, że podłączając do compa nabywasz nowe opcje...? Skoro nie ma w Profiluxie... :dizzy: jesteś pewien? Poszukam tego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adamoss1201 ja mam Profiluxa 3 eX i soft 5.15, i takie ustawienia jak Ci opisałem.

Dla zobrazowania proszę masz zrzut.

gallery_11776_2179_32714.jpg


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adamoss1201 ja mam Profiluxa 3 eX i soft 5.15, i takie ustawienia jak Ci opisałem.

Dla zobrazowania proszę masz zrzut.

gallery_11776_2179_32714.jpg

dzięki Alek! Jutro kombinuję kabel do profiluxa. Zastanawiam się tylko czy u Ciebie nie robi różnicy model Ty masz Profilux 3 ex a ja IIplus??? NIe orientujesz się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robi. Ja mam tego co Ty. Nie musi byc oryginalny kabel wystrczy jakas podroba nawet ze sklepu z elektronika.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robi. Ja mam tego co Ty. Nie musi byc oryginalny kabel wystrczy jakas podroba nawet ze sklepu z elektronika.

Dzięki jutro próbuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.66 s i 160cm buja jak oszalałe na 3x 6105 (dwie z lewej i jedna z prawej)

wbrew pozorom 1.65 jeszcze jakis efekt jest a 1.60 juz nic - więc trzeba precyzyjnie trafić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.66 s i 160cm buja jak oszalałe na 3x 6105 (dwie z lewej i jedna z prawej)

wbrew pozorom 1.65 jeszcze jakis efekt jest a 1.60 juz nic - więc trzeba precyzyjnie trafić

Paweł na jakim profiluxie działasz i jaki masz do tego soft. Wygląda na to, że musze coś zaktualizować...Masz prawie taką samą długość zbiornika i ciekawy jestem, jakie wymusi to zmainy w ustawieniu. Inna sprawa, że stosujesz inne pompy

Edytowane przez Adamoss1201 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilux 3ex z softem 5.17. Pompy mają wsadzone bezpieczniki na 18V i te węższe końcówki.

pumps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam za odgrzewanie starego tematu ale jakoś nie mogę sobie dać rady i ten temat najbardziej pasuje do mojej sytuacji.

Moje akwa ma wymiary 150 x 70 x 60, do cyrkulacji używam 3 szt 6095 rozmieszczone naprzeciwko siebie (dwie z lewej , jedna z prawej) i podłączone pod profilux.

Mój problem polega na tym, że nie potrafię sprawić żeby pompy działały tak jak pokazuje komputer (różnie, naprzemiennie) tylko wszystkie zasuwają tak samo, w tym samym momencie zwalniają i przyspieszają. Może jest to kwestia podłączenia?

1 i 3 pompę mam podpięte pod L1,L2 za pomocą rozgałęźnika RJ I dalej kable profiluxa tunze 1 i tunze 2,

2 pompę pod L3,L4 kablem tunze 1.

Może to kwestia tego rozgałęźnika? Nie było oryginalnego w sklepie i zastosowałem to co miałem. A może kable tunze 1 i 2 trzeba zamienić, czy one się czymś różnią?

Ustawiłem podobnie jak podał Fox (u mnie 1,52s) i troche faluje ale to chyba nie to, na filmiku jest dużo fajniej.

Pomóżcie please.

Edytowane przez gk1 (wyświetl historię edycji)

6070_6166.png

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się, fala jak złoto.

miałem złe ustawienia w opcjach profiluxa dotyczące interfesju 1-10V.


6070_6166.png

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.