Skocz do zawartości
adrianpotocki

Kulki XXL - zakwit bakteryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie dlaczego do probiotyki nie dajecie bakterii probiotycznych? :)

Dlatego że starszyzna twierdzi że przy np. ZeoBaku, polimery znikną strasznie szybko.

A BioGro nie jest tak agresywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZEObak to agresywne szczepy dlatego pożywka znika szybciej ale też nie wywołuje takich efektów jak mleko bo to inny rodzaj bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dlaczego do probiotyki nie dajecie bakterii probiotycznych? :)

ehhhh... łapy opadają... przeczytaj sobie definicję ... :)

Pozdrawiam

T

Ps

A które niby są, a które nie są ???? :) :) :) :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh... łapy opadają... przeczytaj sobie definicję ... :)

Pozdrawiam

T

Ps

A które niby są, a które nie są ???? :) :) :) :)

te w jogurcie Danone ;) to one są ;)

...a tak już bez wygłupów to co niektórzy skłonni namącić Adrianowi teraz w głowie i doprowadzić do jeszcze gorszej sytuacji. Ma już mleko, teraz potrzeba mu kombinacji ze zmianą bakterii, a w efekcie wywalenia do kosza korali ;)

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh... łapy opadają... przeczytaj sobie definicję ... :)

Pozdrawiam

T

Ps

A które niby są, a które nie są ???? :) :) :) :)

Oczywiście zgadzam sie ale od pewnego czasu bakterie które spożywają dużą ilość organicznego węgla oraz które do swojej budowy używaną No3 nazywane są bakteriami probiotycznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Bzdura. Bakterie probiotyczne nie mają związku z akwarystyką tylko z przewodem pokarmowym. Nie mają żadnego związku z NO3 a raczej ze zdrowiem gospodarza. Oczywiście zależy to od definicji którą przyjmiemy.

źródło wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Probiotyk

Probiotyki (gr. pro bios – dla życia), zwane również czynnościową żywnością – podawane doustnie wyselekcjonowane kultury bakteryjne lub drożdży, najczęściej bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus), których zadaniem jest korzystne dla zdrowia działanie w przewodzie pokarmowym, poprzez immunomodulację oraz zachowywanie prawidłowej flory fizjologicznej. W większości przypadków korzystne oddziaływania probiotyków dotyczą wyłącznie warunków in vitro. Zaproponowano, że jeżeli wpływ drobnoustrojów na leczenie choroby został zbadany naukowo i ma dowiedzioną skuteczność należy używać nazwy czynnik bioleczniczy.

Według definicji FAO/WHO probiotyki to "żywe drobnoustroje, które podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza[1].

1↑ FAO/WHO (2001) Health and Nutritional Properties of Probiotics in Food including Powder Milk with Live Lactic Acid Bacteria. Report of a Joint FAO/WHO Expert Consultation on Evaluation of Health and Nutritional Properties of Probiotics in Food Including Powder Milk with Live Lactic Acid Bacteria.

Bakterie nitryfikacyjne i bakterie denitryfikacyjne są w każdym zbiorniku i nie trzeba ich podawać. Wystarczy że wprowadzimy je razem z żywą skałą albo na podstawce korala.

Bakterie wiele osób leje nie po to zeby "uruchomić" cykl azotowy ale po to żeby utrzymać odpowiedni "skład gatunkowy". O ile oczywiście teoria o korzystnym oddziaływaniu niektórych [rzekomo słabszych] bakterii na zbiornik ma to jakiś sens i że nie jest to kolejna teoria wyssana z palca.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam sie w medycynie to co innego ale ta nazwa już się przyjęła w "morskim" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Co to znaczy "przyjęła się"? "Sama się" przyjęła czy stosuje ją kilkanaście lub kilkaset osób, które w sumie chyba same nie rozumieją jaki związek ma to pojęcie z akwarystyką oraz czy ogólnie ma jakikolwiek związek?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "przyjęła się"? "Sama się" przyjęła czy stosuje ją kilkanaście lub kilkaset osób, które w sumie chyba same nie rozumieją jaki związek ma to pojęcie z akwarystyką oraz czy ogólnie ma jakikolwiek związek?

No właśnie... nie dość, że nie rozumieją, to jeszcze widzą w tym "złoty środek" bo "guru" tak im tu i na innych forach piszą.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ owszem... sprawdza się... ale kluczem jest tu (cytując z przytoczonej przez nanokaczora definicji) "...w odpowiednich ilościach... " a nie ile bozia dała i każde, które są pod ręką....


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nazwę na co ??? na głupotę ??? a po co zmieniać jej nazwę ???


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę muszę sprostować moje ostatnie wypowiedzi bo dziś postanowiłem dosypać kulek bo nic nie działają,rozbieram filterek a tu znów pełno glutów więc jednak chyba przepływ był za słaby.Moja pompka to Hydor Pico 1000,ale czy dawała taki przepływ i ile było spadku na filtrze tego nie wiem dlatego odłączyłem ją i na razie zasiliłem z spływu wody ustawiając dość mocny przepływ.Zastanawiam się czy za duży przepływ też może być powodem słabego działania polimerów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego typu rzeczy stosowałem taki redaktorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar - hydro pico..... to jest takie morskie Tico :) Miałem 1200 na obieg, jak założyłem raz większego gabarytowo aquaela 1000 (czyli powinien 200 litrów mniej pompować) to musiałem jedną koralię 900 wyłączyć bo za duża pralka była. Te pompki wydajność mają chyba z obliczeń teoretycznych, a nie faktycznych, mierzonych. Nie znam się na pelletkach, ale mogę się założyć że na bank nie miałeś przepływu 1000 litrów.

Edytowane przez Kyzak (wyświetl historię edycji)

Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż zrobiłem fotki aby to pokazać :) Chociaż wirniki są podobnej średnicy, hydorowy ma profil, mniejszą moc 7 wat do 11 wat aquaela circulator1000 , hydor ma malutką obudowę i naprawdę aquael zjada go wydajnością. Może ma na to wpływ zasysanie - w aquaelu jest centralnie - jak w każdej pompie, w hydorze na połowie pracy wirnika, a wiadomo wirnik obracając się wypycha odśrodkowo wodę i zasysanie nie jest aż tak skuteczne, a przy dużych oporach za pompą po prostu wirnik wypluwa i zasysa wodę przez kanał dolotowy. Taka moja teoria spiskowa a`la Antoni :)

P.S.

1. Wirnik aquaela ma mesh ponieważ jest to pompa odpieniacza, który chwilowo ma urlop

2. Wylot z aquaela ma na wylocie nałożony kawałek rurki z klejem na gorąco.

Fotki:

pompa aquael circulator 1000 i hydor pico 1200

pompa aquael circulator 1000 i hydor pico 1200

wirniki pomp aquael circulator 1000 (po lewej z meshem ) i hydor pico 1200


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu czy ktoś kiedyś po kilku miesiącach działania biopelletek wyciągał zasyp i sprawdzał czy jego XXL kulki są rzeczywiście pokryte śluzem bakteryjnym?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pallety odłączone od dwóch tygodni.

Sytuacja bez zmian - dalej mam metą wode.

Generalnie cos powoduje zakwit bakteryjny - jak sie domyślam, baniak mi dojrzewa.

Ale nawet przy dojrzewaniu taka mętna woda powinna sie już po takim czasie wyklarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie wyciągałeś kulki.

Wystarczy podłączyć UVke, mi jak zakwitły bakterie to rano podłączyłem i wieczorem już było lepiej.

Na drugi dzień woda kryształ, a kulki kręcą się cały czas.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce podłączać UV, ponieważ wyrżne wszystko - i dobre i złe

Licze na to że w końcu pokarm dla bakterii sie skończy i odpieniacz wywali co zdechnie.

A korale są super wypoliopwane w nocy jak i w dzien - tak wiec maja niezła wyżerke.

UV - to dla mnie ostateczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce podłączać UV, ponieważ wyrżne wszystko - i dobre i złe

Licze na to że w końcu pokarm dla bakterii sie skończy i odpieniacz wywali co zdechnie.

A korale są super wypoliopwane w nocy jak i w dzien - tak wiec maja niezła wyżerke.

UV - to dla mnie ostateczność

Adrian jak wyglądały twoje pellety po wyciągnięciu?były śluzem oblepione czy nie?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian jak wyglądały twoje pellety po wyciągnięciu?były śluzem oblepione czy nie?

Nie były niczym oblepione, filtr miałem podłączony do pompy 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, jak UVka pochodzi 24 godziny to na bank ci nawet połowy nie wybije. Ale to twoja sprawa


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.