Skocz do zawartości
lukas.piotr

BRAK PRĄDU DO JUTRA ok 15-16 -prośba o radę

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

mam ogromny kłopot a mianowicie brak prądu i juz potwierdzona informacja do jutra do 15-16 (połamane słupy, zerwana linia).

na pewno zarwana nocka i jutro urlop.

na tą chwilę cały dom jedzie na agregacie ale nie wiem czy ten sprzęt pociągnie tyle godzin, od chwili kupna był odpalony raz na próbę.

akwarium 130 l z sumpem a w nim siporax, glony spagetii, i standardowo odpieniacz.

w akwarium: acropora, monitipory, seriatopory histix,fawites, acanthastrea 3 rodzaje, caulastrea, euphylia 2 rodzaje, ricordea 4 rodzaje, sarco, i inne zoa, rhodactisy. 2 błazny 2 garbiki, ślimaki, wężowidła itd.

jak podtrzymać życie jeśli całkowicie stracę prąd, co robić ? :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysponujesz to przetwornica, akumulator i jedna z pomp obiegowych na taflę wody żeby natleniać i robić ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz benzyny pod dostatkiem spokojnie taki agregat wytrzyma :) ja już raz tak miałem w najgorszym przypadku akumulator i kompresor na 12v kilka wężyków i powietrze będzie i ruch wody


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z siporaxem nie zadziała w razie czego jak bomba??

agregat nie jest jakiś specjalnie wyszukany i obawiam sie ze nie jest przystosowany do ciągłej pracy przez tyle godzin, jeśli będe robił przerwy co3 h na godzinę żeby sprzęt odpoczął może się coś złego dziać

jadę zarz po 10l benzyny co do pompki na 12v to będzie mój pierwszy zakup ale teraz nie mam

Edytowane przez lukas.piotr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś radziłem sobie przetwornicą samochodową, taką na zapalniczkę. Generowała według etykiety 150W, w praktyce przy obciążeniu powyżej 70 zaczynała śmierdzieć :) ale uratowała zbiornik. Auto z w łączonym silnikiem! pali ok 0.7 litra na godzine.

6 godzin spędziłem w aucie pod blokiem z przedłużaczem wpuszczonym do chaty. Chodził odpieniacz i obiegówka. Sukces 100%.

Przetwornice kupisz na stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) przetrwałem, agregat w nocy musiałem wyłączyć strasznie hałasował i sąsiedzi zaczęli marudzić ale to tylko 5 h mieszałem wodę ręcznie i strzykawką z węzykiem wpuszczałem powietrze do dna zbiornika (robiłem sobie drzemki :D ), o 6 odpaliłem agregat i było git.

odpieniacz prze 2 h intensywnie pienił ale juz mu przeszło, mam nadzieję że będzie ok .

co do przetwornicy to nie znalazłem, objechałem z 6 stacji i nic

Edytowane przez lukas.piotr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 5 h mieszałem wodę ręcznie

Chyba nie mieszałeś 5 godzin wody ?

Jakbyś 2 godziny pomieszał w ratach by wystarczyło...

Proste metody zawsze są skuteczne, ale jeśli byś miał 5h offa w prądzie to nie powinno w zasadzie się nic stać, jedynie oszczędziłeś niepokoju , ryby też czasem zamieszają ogonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał taką akcję z brakiem prądu na kilka godzin mogę pożyczyć UPS APC 2200 z battery packami. 300 W powinny pociągnąć długo, zrobię dziś test z halogenem 500 W. Niestety UPS wazy około 40 kg a battery pack jeden ok 60 kg a są ich trzy.


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.