Skocz do zawartości
dale

Barwa krewetki pistoletowej...

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem "Bestię" - właściwie jej część przednią... Starałem się zidentyfikować co to za okaz.

Wyszło mi że Alpheus soror - ale nieco różni się. Szczypce ma w kolorze ciemnego granatu, odnóża niebieskie.

Siedzi sobie w dziurze, w okolicach cintusa, Widziałem fragment jej. Przynajmniej zakładam że to ona, nie modliszka. Pistoletowe kiedyś wpuszczałem, modliszka - przywlekła by się ze skałą. Z tego co zaobserwowałem ma około 5 cm długości. Ubarwienie raczej ciemne.

Czy macie może podobne egzemplarze ?

Czy jest szansa że to jednak modliszka (pytam, bo modliszkę widziałem jedynie w postaci ok 15 cm "robala" - b. kolorowego. Czy są odmiany modliszek nie kolorowe ? Tzn, ciemno ubarwione ?

Jak można wywabić ze skały ? Mrożona krewetka przed norą zadziała ?

Jestem odrobinę zaniepokojony ponieważ zniknęły mi dwa mandaryny (po kolei), oraz salaris...

Dwa wargatki sobie pływają, jeden w skałach, drugi w toni... Poprzedni doktorek siedział w skałach... zniknął...

Czy 5 cm krewetka mogła by zatłuc doktorka większego od niej, i mandaryny jej wielkości ?

No i jakby mniej wieloszczetów się pojawiało...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetka modliszkowa to urodzony zabójca, bez problemu mogła upolować ryby które w nocy w skałach śpią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takieg rewolwerwca, niebieskie nogi a tak brazowawy. niestety one chyba nie dbieraja sie w pary z cintusami. przynajmniej u mnie sie nie dobrały. strzela sbie, ale jeszcze nic w akwarium nie uszczelił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w parze nie siedzi, ale mają norki w odległości kilku centymetrów. Podejrzewam że pod skałą są połączone.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to ta sama norka. U mnie w dzien grzebia z przodu skaly, a wieczorem sie zasypuja. Wczesniej przelaza pod skala na druga strone I tam je widac. W sumie widac w wiekszosci babke, bo pistolet grzebie wbpiachu I znosi rozne smieci do "chaty"...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiłeś :) Ciekawe czy to że nie widzę większych wieloszczetów to zbieg okoliczności...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A podpinając się do tematu czy boksujace lub pistoletowe nadają się do pikoraf ? 15-20 litrów akwarium trochę żywej skały piasku i duet pistoletowa + salaris. i kilka ślimaków na glony nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duet- pistolet ktory grzebie w piasku I salarias, co na piasku go jeszcze u mnie nie widzialem...

To nie tak dziala ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Poza tym salarias nie pożyje zbyt długo w tak małym akwarium.

A sam pistolet + kilka miękkich ? I czemu nie pożyje? Pistolet go kropnie czy akwarium za małe dla tej ryby ?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a widziałeś "łeb" tego stwora? Oczy na słupkach miało? Jeśli miało to raczej modliszka. ja dla przykładu mam modliszkę b. ciemną, może nawet czarną. Przez ponad półtora roku widziałem gadzinę 3 razy. Za to słyszę ją codziennie i niewyjaśnione zniknięcia inwentarza też miałem...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest za małe. Wydaje mi się, że na Salariasa to min 100l + dużo skały którą będzie mógł skubać.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znikaja ryby to zlap ja jak najszybciej i eksmisja.... To moze byc Alpheus....ale nie symbiotyczny. Tak mala krewetk piszesz....moja miala 2 cm a wciagnela wargatka, dwie babki, kilka krewetej czyszczacych i pare slimakow 8-) zanim ja dorwalem....

Wyglada to jak w tym watku: http://nano-reef.pl/topic/31595-czy-to-krab-krewetka-czy-co/. A krewetka modliszkowa to raczej nie ma scczypiec tylko takie skladane na pol kolce chwytne....jak modliszka wlasnie.


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na 99,999% pistolero. Tylko nie zauważyłem różnic w budowie szczypiec - a podobno jedne miały być większe.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.