Skocz do zawartości
Gość sledzik

opinie o pacific sun black python 160w master

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sledzik

hej. chcialbym abyscie podzielili sie opinia o lampie pacific sun black python 160w master. mam okazje ja kupic do szkielka 70/50/50. warto wydawac na nia pieniadze czy to bedzie wyzucenie kasy w bloto? dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od wieku, stanu, ceny i sposobu uzytkowania oraz planowanego przeznaczenia, tak bez niczego to cięzko wywróżyć :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

podobno nowa z gwarancja:) jeszcze folia od spodu:)

------------------------------------------------

podobno sie psuja komputerki to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nowa z gwarancją to bierz, martwił się będzie gwarant jak coś padnie - spodziewaj się krzaczków na wyświetlaczu ale to w świeceniu lampy nie przeszkadza


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie 2 niedawno kupione. Po oswojeniu sie z softem wszystko gra i bucy, Ja nie narzekam, korale chyba tez nie. Ca i Kh spadają, reaktor Ca podaje ostro wiec konsumpcja jest czyli przyrost masy tez. Jak na razie nic mi nie podło, wiec juz pewnie nie padnie.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kwestia czasu jak pojawią ci się krzaczki czego winą będzie instalacja elektryczna w twoim mieszkaniu :thumbup:

ale w świeceniu lampy to nie przeszkadza.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

troche sie zmartwilem tymi krzaczkami, szukam bezawaryjnej lampki abym potem nie latal bo serwisach i kombinowal z zastepczym oswietleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat serwis w PS jest pierwsza klasa nie ma co,a krzaki jak i sam wyświetlacz w obudowie i tak nie jest potrzebny bo wszystko masz na kompie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

niby tak ale to juz jakis minus dla lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki minus to jest po prostu zbędna część lampy której się ni używa.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

ok krzaczki to jedno a awaryjnosc? obsluga i jej latwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok krzaczki to jedno a awaryjnosc? obsluga i jej latwosc?

Masz na forum Przemka który ci łopatologicznie objaśni nawet wszystkie kwestie które Cie będą interesowały.

Zemną tak było...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez awarie zmieniłem na maxspect razora, po prostu serwis nie daje lamp zastępczych, a trzeba czymś świecić w razie ''w''. dlatego mój xm140 leży w kacie w pudełku po serwisie a nad szkłem świeci maxspect.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

widze ze opinie raczej umiarkowane wiec raczej sie nie zdecyduje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innych nie widziałem nie powiem że jest lepsza czy gorsza bo nie mam porównania.

Co do krzaków na wyświetlaczu - w moim przypadku doszedłem do wniosku że nic tylko się do tego przyzwyczaić, nie zależy to od instalacji bo używałem lamp w różnych miejscach ... krzaki jak były tak są ... a właściwie nie wiem czy są bo nie zaglądam na wyświetlacz, jakoś nie czuję takiej potrzeby, czyli z krzakami żyć się da :smiling:

Co do serwisu ... na początku firmy były lampy zastępcze, były wysyłki na koszt serwisu - aktualnie płacisz za kuriera, wysyłasz lampę i czekasz w ciemności aż wróci.

Oczywiście kontakt jak trzeba, można zadzwonić i dowiedzieć się co lampie dolega, co zostało zrobione czy wymienione pełna kultura i rzekłbym profesjonalizm słowny.

Mam 5 lamp i praktycznie każda z jakiegoś powodu odwiedziła już serwis, niektóre egzemplarze kilkakrotnie, też zasilacze ale te z pierwszej serii.

Tak czy inaczej pod ledami też się da, czy akurat te są najlepszym wyborem ciężko powiedzieć bo nie miałem innych, patrząc na zdjęcia z mojego zbiornika kiedyś powiedziałbym że tak ... ale prócz światła trzeba jeszcze wiele innych ważnych czynników.

Jak do wszystkiego w morszczyźnie też i w tym przypadku do PS trzeba cierpliwości i stalowych nerwów :smiling:

Jeszcze mała uwaga jeśli chodzi o łączenie master-slave, kiedyś zapytałem i okazało że się da łączyć 110W z 160W więc kupiłem ... tyle że mają zupełnie inne konfiguracje diodek i nie bardzo miało to sens.

Jeszcze żeby wypowiedź miała konsensus ... czy bym kupił jeszcze raz ?

Kilka lat temu kiedy kupowałam pierwsze lampy 110W po około 2,5-3 tyś zł, za dużego wyboru nie było ale na dzień dzisiejszy z pewnością rozejrzałbym się czy mam jakąś nowszą zadowalającą alternatywę może też w lampach PS a może innego producenta.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.