Skocz do zawartości
Juanitka

300l naszej rafki:)

Rekomendowane odpowiedzi

Mija kolejny miesiąc a u nas w akwarium przybywa życia :D wciąż się uczę, czytam forum codziennie i dzięki temu ogarniam wszystko. Przez ostatni czas udało mi się wyrówna parametry i utrzymywać je na stałym poziomie :) No3 dzięki nowemu odpieniaczowi znacznie spadło, w akwarium pojawiło się kilka lps - to moje ulubione korale i małż Tridacna...trochę skały wylądowało w sumpie...dzieci się bardzo cieszą, akwarium jest dla nich jak studnia bez dna...ciągle coś w nim znajdują i patrzą i patrzą...dużo radości a dla mnie wielkie wyzwanie...ale daję radę dzięki WAM w dużej mierze bo to Wasze informacje zawarte na forum czytam...a teraz kilka zdjęć

Super wygląda to Wasze akwarium,napisz proszę jak nazywa się ten czerwony koralowiec na ostatniej fotce, jest przepiękny.

Dzieci mają dużo radości z obcowania z żyjątkami morskimi, a Ty masz wyzwanie któremu potrafisz sprostać.

Gratuluję i życzę sukcesów w prowadzeniu akwarium.

Mariusz


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto nasi ULUBIENCY:) w akwarium wiecznie razem...zaprzyjaźnili się na dobre:)

i akwarium w całości:)

Edytowane przez Juanitka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ślicznościach nie będę pisał bo juz sama wiesz, jakie masz akwa

mam małą prośbę

nie masz fotki całości w jakiejść dużej rozdzielczości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zbiornik, niesamowite jest to jak wiele dziaciaków cieszy :)

PS. Jest szansa na szczepeczkę goniopory red ? ;-)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za miłe słowa zdjęcie akwarium jak cyknę to Ci prześlę Nalesnick :yes na priv

mariOOsh szczepka goniopory? szczerze :secret: to nawet nie wiem jak się ją robi...sama gonipora u mnie jest na razie malutka jakieś 6 cm skałka, niech rośnie...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odwiedziłam e-rybkę :thumbsup: i troszeczkę życia przybyło do naszej rafki...

Ogólnie baniaczek się rozwija, podziwiamy każdego dnia i nie możemy się nacieszyć...nowy odpieniacz zrobił mnóstwo dobrej roboty, parametry udaje mi się utrzymywać na stałym poziomie(zdarza się, że spada mi Kh i Mg)...pozdrawiamy wszystkich cieplutko życząc miłego weekendu :smiling:;)

A tak wygląda nasza rafka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie jakaś ta Papaya inna jest, moja ma jeszcze dodatkowo pomarańczowo zakończone czułki tych swoich "Piórek" a u ciebie dominuje Zieleń bez tych końcówek :) ale są to jedne z bardziej kolorowych Korali Miękkich i które strasznie jeżowiec lubi niszczyć bo moja do tej pory się regeneruje, ale Akwarium świetne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) daaaaawno nas tu nie było :whistle: ale nasza rafka w przedszkolu żyje i ma się całkiem dobrze :yes co prawda przeszliśmy burzliwy okres wakacyjny ale...jest już ok.

Zamieszczam filmik: to nasza rafka...dla dzieciaków miejsce szczególne bez dwóch zdań :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Zauważyłem na początku postu że masz opaskę metalową na rurze jeżeli nie chcesz mieć kłopotów zastąp ją plastykową :)

Pozdrawiam i powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś pięknego ,a najpiękniejsza jest sama idea większość dzieciaków być może w życiu nie zobaczy koralowców na żywo a dzięki twojemu pomysłowi mogą obserwować je na codzień jeszcze jal poiesz że dyrekcja to dofinansowuje to będę w szoku.Gratuluję pięknego hobby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna inicjatywa i śliczne akwarium. Mam nadzieje,że jest wśród Waszych dzieciaków jakiś Juliusz Verne i Jacques Cousteau :thumbsup:

Pozdrawiam serdecznie :welcome:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna sprawa, powodzenia w dalszym rozwoju rafki, tak trzymac.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam Euphylie więc w naszym akwarium jest ich wiele

a tu akwarium w całości:)

też je uwielbiam w przyszłości gdybyś miała jakieś szczepki z ogromną chęcią odkupię :)

ps: Po za tym jesteś jak dla mnie genialna :D takich pedagogów powinno być więcej, widać że robisz to z zamiłowania i wkładasz w to serce :) piękne jest to jak powiedział kolega wyżej że pokazujesz tym dzieciom okno na inny świat, niektóre z nich pewnie zarażą się bakcylem akwarystyki :D pozdrawiam gorąco :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki adamusk28 ;) to akwarium stało się moim oczkiem w głowie, więc staram się...a dzieci są świetne. Ostatnio jeden z przedszkolaków powiedział w domu, że w przedszkolu są PAJĄKI w akwarium :yes chodziło oczywiście o krewetki i przy takich okazjach właśnie tłumaczę im co i jak :secret: .

Od jakiegoś czasu coś mi podjada zoanthusy, zniknęła też ricordea :crybaby: zastanawiam się kto jest sprawcą. Wczoraj wieczorem po zgaszeniu światła patrzę a tu coś dużego rusza się po piasku (myślałam, że to coś się dzieje z Brzydalem) podchodzę bliżej a tu sporych rozmiarów krab, skąd się wziął? nie wiem...chciałam zrobić zdjęcie ale schował się w skałach. Myślicie, że to może być jego sprawka?

Edytowane przez Juanitka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie kraba :) a podjada Ci ZOA Brzydal - lubią je i zapewne Ricordee też - radzę złapać i oddać komuś w potrzebie

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasze akwarium przeszło małą:) zmianę...niestety ale krab (i to nie jeden okazało się nas wykańczał) co doprowadziło do małego restartu tzn. Wszystko zostało wyciągnięte i włożone od nowa. Wyciągnęłam trzy kraby w tym winowajcę prawdopodobnie:). Oczywiście wszytko od nowa na wodzie z akwa i tej samej skale. rybki i korale dostały większa podmiankę (100l). Ułożyłam skałę od nowa, dosypałam trochę nowego piasku i jak na razie wszystko się kręci. Korale się pompują i wyglądają na ok. sami zobaczcie.

To akwarium po zmianie:)

a tutaj moje ulubione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium, ja mam pytanie o Dascylusy, straszne robią rozróby? To para, czy niewiadomo? A i przy okazji zapytam o Goniopory, mają suplementowane żelazo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dascylusy są u nas od małego, jak je kupiłam dwa lata temu do reefmaxa to prawie ich nie było widać...więc wychowały się w naszych akwariach. Ale...tak są agresywne, czasem zrzucają mi korale i "zygają" do innych rybek. A czy to parka nie wiem... a gonipory...ogólnie akwarium żyje na metodzie aquaforest więc wszystkie suplementy dozuję (mikro i makroelementy, Mg, Kh i Ca zależy od potrzeby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bardzo podobają mi się zdjęcia makro, które oglądam tu na forum, że poprosiłam znajomą, która się na tym ZNA :yes by równiez naszym ślicznością zrobiła kilka fotek :strutin oto one:

XENIA

HELIOFUNGIA

EUPHYLIA

UKWIAŁ

LOBOPHYTON

TRACHYPHYLIA

SARCO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.