Skocz do zawartości
guma

Jaki odpieniacz do 600l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar wystartować ze zbiornikie ale niewiem jaki odpieniacz zakupić,myslałem o bubbel magus curve7 lub Red Sea Berlin Hang On.Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to jestem zwolennikiem schuran.

Jak dla ciebie schuran jetskin 150 to sprzęt :thumbup:

oczywiście w klasyfikacji $, weź używany.

http://erybka.pl/product-pol-2139-Schuran-Jetskim-150.html

Ja mam w o wiele mniejszym akwa, i to jest sztorm!!!!

Widziałem różne jak działają, i na igle, ale to jest to!!

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JS 150 na 600L to dla baniaka na miekko, wzrocowych parametrow pod spsy nie utrzyma chodzby sie walilo i palilo. Metody VSV nie wykorzysta w pelni. To jest moja opinia, moge sie mylic :)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi to niebawem NaCl wytrąci, ale ile mniej wody!!

Darecky3 jaką masz bąblownie?

Bo wiem że miałeś 150.

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreci u mnie taki monsterek, zreszta struga sie juz nastepny. Oczywiscie sterowalna pompa. W galeri troche fotek aktualnej bablowni (body tylko) wykonania kolegi z forum ale nie bylem zadowolony do konca, Zastapilem przede wszystkim pompe, nie dlatego ze bylem niezadowolony z poprzedniej, chcialem miec sterowalna bo poprzedniczke doprowadzilem do perfekcji :) Wirnik to absolutna przerobka:) Body tez sie doczekalo modyfikacji, na razie wypienia sie, jak to ludzie powiadaja, szefc chodzi boso, pare poszlo do ludzi a swojego nie moge dostrugac ale dam rade:)......kiedys;)

pozdrawiam

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW...zapowiada się ciekawie.

Powodzonka.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co zwracać uwagę przy zakupie moc pompy cz przepływ powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na punkt wyżej, jak napisał kolega Tester

obydwa parametry są ważne, poszukaj na forum, wszystko jest.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilosc zaciagnietego powietrza musi byc w sposob logiczny wykorzystany. Oczywiscie im wiecej tym lepiej ale......wlasnie, wiecej bo daje mozliwosc przydlawienia, jesli jest go mniej to niestety nie porzezbimy zbyt duzo. Najlepszy jest gwizdek do przydlawienia poboru powietrza nie oslabiajac przy tym pompy wiec zawory przeplywu na wlocie do pompy nie zdaja egzaminu. Podniesienie poziomu wody w reaktorze bedzie wymagac kolejnej regulacji zaciagu powietrza, inaczej piana bedzie malo efektywna itd, jest wiele faktorow na jakie nalezy zwrocic uwage lub brac pod uwage. Samo body odpieniacza, jego pojemnosc oraz srednica sa tez bardzo wazne i sposob uwalniania piany z pompy, na jakims watku to opisywalem, bo ta sama pojemnosc nie koniecznie wiaze sie z ta sama srednica i wysokoscia samego odpieniacza.

Odniose sie do przykladu jaki jest jeszcze dosc swiezy, na sasiednim forum, kto czytal ten wie jaki byl problem,w sumie to klasyka przy wymianie pompy na inna niz dedykowana:). Podlaczona pompa o wiekszej mocy i poborze powietrza do 2500 l/h nie byla w stanie wyprodukowac efektywnej piany. Dopiero modyfikacja zwezki i wirnika dala efekt. Zasysane powietrze docelowo siega tylko granic do 1600 L/H, piany jest jednak wizualnie wiele wiecej i mozna powiedziec ze odpieniacz dopiero ruszyl.

Mysle ze jesli dobrze poszukac to tutaj jest wiele dobrych informacji dotyczacych tych zagadnien, omawiano i opisywano wiele odpieniaczy, pomp i innych technicznych fantow. Naprawde warto poczytac.

pozdrawiam

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.