Skocz do zawartości
Przemek

Świetlówki i lampy T5 firmy PacificSun - temat wydzielony

Rekomendowane odpowiedzi


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek a takich swietlowek T5 ala led nie bylo pare lat temu na rynku juz?? Cos mi sie przypomina, ze bylo cos podobnego ale bylo to niedopracowane i zniklo z rynku szybko.

Piotrze, były takie świetlówki LED(w rozmiarze T8) produkowane dla naszej firmy 4 lata temu ale na diodach białych i niebieskich(SMD5050) - Northern Blue oraz Star white(Nichia).

Był tu nawet gdzieś wątek poświęcony naszemu displejowi funkcjonującemu pod tą lampą od szczepek (jak znajdę to wkleję) wraz z pokazanamy przyrostami i kolorami.

Tu jest filmik(niestety kręcony kiepskiej jakości kamerą) ale pod koniec filmu pokazane są przyrosty w całym zbiorniku:

Na zdjęciu bodajże Paweł podnosił lampę do kamery :)

tu już drugi - z zawieszonymi tzw. chińczykami z UV + dodanymi kanałami green oraz red.

Akwarium funkcjonowało ponad 1.5 roku na ledach - niestety w wyniku remontu naszego sklepu, do wody z powietrza dostał się amoniak(na ścianach kładziony był gramaplast który uwalnia amonia podczas schnięcia) i wszystko zdechło w ciągu dwóch dni :(

Jak widać pod tego typu światłem(LED) można trzymać coś więcej niż tylko miękkie koralowce.

Ten typ świetlówek miał pewną wadę - ponieważ składały się one z kilku lutowanych płyt MCPCB - pod wpływem ciepła i ciężaru miały one tendencję do wyginania się - i luty pękały(powodując wyłączenie części sekcji). Takie świetlówki zresztą do tej pory mamy w firmie ilości kilkudziesięciu sztuk i służyły nam ostatnio do pomiarów "tamtego" światła.

Jako oświetlenie "led only" dawały one spokojnie radę - proszę zauważ że moc lampy na tych "rurach" to było tylko ok. 260W na ok.600 litrowe akwarium.

Aktualny projekt to coś innego - nie mają być głównym oświetleniem - zależy nam na bezpieczeństwie diod i z 60cm rury maksymalnie będziemy "wyciągać" ok. 12W(tak by mogły schłodzić się pasywnie).

Oczywiście - diody będą pracowały na minimalnych ustawieniach prądu(ale też najbardziej optymalnych warunkach do pracy i największej wydajności z 1W) i mają pełnić wspomnianą tu w wątku funkcję "dodatkowego bliku" i dodania odrobiny koloru.

W żadnym wypadku nie będą mogły być użyte jako oświetlenie główne.

Świetlówka(odpowiednik 24W w T5 będzie miała dwa "jądra" ok. 6W każde.

Świetlówki mają być w całości produkowane w polsce - podobnie zresztą jak wszystkie pozostałe produkty

Postaramy się jakiś "live test" umieścić jeszcze w grudniu.

pozdrawiam

PS. MayFly słusznie zauważył - to były T8 i wymagały zasilaczy 24V na wejściu(modyfikacji układów zapłonowych). Te mają być kompatybilne z istniejącymi obwodami do balastów T5.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, chylę czoła przed Twoją wiedzą o świetle. Mam pytanie - co poleciłbyś jako niedrogą świetlówkę do szybkiego pędzenia spsów - z nastawieniem na tempo wzrostu a nie kolor. Wyobrazam sobie że powinno być to coś ok 10000K. Czy któraś z waszych świetlówek będzie spełniała te kryteria, czy może polecisz coś z konkurencji - którą jak widzę dobrze przebadałeś:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sylvania nie posiada "zamienników" popularnych i sprawdzonych w wymagających zbiornikach SPS świetlówek.

Przemku,moim zdaniem nie jest do końca prawdą to co piszesz.

Proszę o ustosunkowanie się do poniższych wykresów

x39q.jpg

2lgj.jpg

Jedziemy dalej...

xg9c.jpg

oraz

7y53.jpg

Wykresy wzięte z innego topicu, z resztą chyba robione przez Ciebie, tak więc nie ma mowy o przekłamaniach. Wiadomo, że można prowadzić baniak z wymagającymi SPS z pieknymi kolorami stosując tylko te dwie powyższe świetlówki w stosunku 50/50 tak więc jak dla mnie sylania posiada zamienniki i to chyba niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spostrzegawczość :)

Co do wykresu Sylvani Aquastar - ta świetlówka jak napisałem wcześniej, jest zbyt ciepła.

To nie jest zamiennik 15K AquaBlue,ReefWhite15K czy podobnych.

On ma 10KK i mimo że wydaje się że mają zbliżone wykresy do cytowanej przez Ciebie Aquablue - to zobacz proszę zakres promieniowania od 550nm do 700nm. Ta świetlówka jest za ciepła jako główna.

Ta "drobna" różnica na wykresie to 5.000K rozpiętości między nimi.

Co do Coralstar oraz BluePlus - postaram się zrobić wykres wspólny przy jednoczesnym pomiarze i porównać - gdyż albo wtedy(w przytaczanym przez Ciebie topicu) doszło do pomyłki lub złego opisania wykresu - lub ten teraz posiadany przeze mnie(i zgodny z tym co można znaleźć na internecie) pomiar nie jest prawidłowy.

Na pewno CoralStar nie jest odpowiednikiem BluePlus- to zupełnie inaczej świecące świetlówki - co można stwierdzić gołym okiem patrząc tylko na same światło.

Ale sprawę z ciekawości sprawdzę po weekendzie, jak dostanę w swoje ręce obie tuby.

@mathe

Dziś po południu postaram się Tobie odpisać dokładniej - bo tu nie ma prostej reguły(daj to, to i to :)

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybkie potwierdzenie moich słów co do różnic spectrum:

blue%20tubes.jpg

Sylvania Coralstar:

sylvania_coralstar_widmo.jpg

Jak widzisz - różnice w wykresach spektrum widoczne są gołym okiem.

Będę online po południu to wrócę do dyskusji.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku a co do tych nowych swietlowek na ledach czy beda to tylko wersje pod statecznik 24W czy beda tez mocniejssze pod balast 39W??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dieter, no zyc nie umierac :thumbup:

Wyjmujesz stara rure T5 i wkladasz nowa, majaca w srodku ledy. Jedna z przodu lampy druga z tylu i mamy znowu bliki. :thumbsup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sylvanie coralstar i ATI blue plus i obie świecą całkiem inaczej,Sylvania bardziej wpada w fiolet.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod balasty 39W i 54W na pewno - wersja 80W ma zbyt dużą wagę dlatego wymaga kompletnie nowej koncepcji.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku napisales w jednym z pierwszych postow tematu ze to wynik ponad 8 miesiecy pracy , czy macie moze u siebie jakis baniak oswietlony Waszymi swietlowkami ? napewno testowaliscie produkt przed wpuszczeniem na rynek , wykresy wykresami ale fajnie zobaczyc efekt na jakims testowym baniaku :) jak narazie wszystko co piszesz o porownaniach do innych swietlowek na rynku wypada bardzo fajnie i cieszy ze "nasze"

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źródłem światła mają być mikro matryce SMT - takie same jak w lampach Hyperion S.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku czy będzie to mix matryc o różnych barwach w jednej swietlowce??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dieter, no zyc nie umierac :thumbup:

Wyjmujesz stara rure T5 i wkladasz nowa, majaca w srodku ledy. Jedna z przodu lampy druga z tylu i mamy znowu bliki. :thumbsup:

Zaraz, zaraz, a co ze statecznikiem? Chyba tych rurek ledowych nie podłącza się pod statecznik dla świetlówek. Zasilanie zdaje się trzeba zmienić.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA juz dawno sa sprzedawane ... Nazywa sie to T5 LED Tube ...

http://www.naturelight.tw/eng/modules/tinyd2/content/index.php?id=3

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zalaczonym zdjeciu, kolory ledow dochodza do 7000K, to troche z innego srodowiska...

Przemek wymysli cos dla nas.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA juz dawno sa sprzedawane ... Nazywa sie to T5 LED Tube ...

http://www.naturelig.../index.php?id=3

Mówimy o czymś zupełnie innym.

1) wspomniane przez Ciebie świetlówki wymagają zasilania 12V(czyli zmiany obwodów) - a w naszych będą pracowały na napięciu tym samym co świetlówki

2) barwa świetlówek (matryc SMT) będzie dopasowana do wymagań wizualnych/gatunkowych sps-ów/lps-ów

Proszę pamiętać, że tak jak napisałem, tego typu oświetlenie nie ma pełnić roli oświetlenia głównego(raczej jako uzupełnienie/poprawa wyglądu akwarium/źródło blików)

pozdrawiam

PS. Ponieważ złamałem palec wczoraj w prawej ręce i z trudnoscią mi się pisze(to pisałem dłuuuuugo :) - to na obiecany wczęsniej post postaram się odpisać w późniejszym czasie.

Dziękuję za wyrozumiałość :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zycze zdrowia:)

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srodkowy palec ?

Bo w takich przypadkach lepiej jest zamykac szyby i drzwi tez. :chris:

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Ja tylko chcialem zwrocic uwage kolegom :) ze jak najbardziej jest to mozliwe, natomiast sam jestem ciekaw efektu nad akwarium w spektrum swiatla dla korali ...


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek,pytanie do Ciebie czy uważasz,że mam dobrze dobrane świetlówki patrząc od strony korali SPS czy coś Byś zmienił ?

1.Giessemann Pure Actynic

2.Giessemann Actynic+

3.Giessemann Lagoon Blue

4.Giessemann Actynic +

Czas świecenia 10 godzin.Ledy,kanały niebieskie 80% a biały chyba 60%. Czas świecenia głównego 6 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zainteresowana zakupem pampy DIUNa T5 8x80w czy ktos ze specjalistów moze mi podac wymiary tej lampy nie wiem czy bedzie sie nadawac do oswietlenia akwarium 170x65x62. Czy od stycznia sklep reefshop.pl bedzie ja sprzedawał z zestawem swietlówek PS? prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.