Skocz do zawartości
lukas.piotr

odpieniacz przestał pienić

Rekomendowane odpowiedzi

na pierwszym zdjęciu widzę że jest piana i wygląda że jest ok

natomiast na drugim się zastanawiam bo nie widzę konstrukcji całego odpieńka czy ten poziom który jest w tej cieńszej rurze to poziom wody i wyżej robi się piana?

jaką tam masz pompę?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyj ten syfek co sie okleil na odpieniaczu. Moj poprzedni Prizm jak byl tak wypaskudzony, piany nie robil.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu widzę że jest piana i wygląda że jest ok

natomiast na drugim się zastanawiam bo nie widzę konstrukcji całego odpieńka czy ten poziom który jest w tej cieńszej rurze to poziom wody i wyżej robi się piana?

jaką tam masz pompę?

poziom wody jest ok.1cm poniżej górnej krawędzi grubszej rury

jak sie pozbyć tych tłuszczy myślałem ze właśnie do tego jest odpieniacz

Edytowane przez lukas.piotr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu go wyjmij wymyj dokładnie wraz z pompą i jeśli nie będzie poprawy to będziemy myśleć dalej


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tłuszczu, wyleci z odpienianym bialkiem, ale część niestety przyklei sie do body. Deltec zaleca nawet okresowe mycie całego odpieniacza.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz pieni tylko wtedy, gdy w odpienianej wodzie znajduja sie bialka i tzw. fosfolipidy (?) z memran komorek obumarlych organizmow. Do tego, odpienianie dziala jedynie wtedy, gdy stezenie tych zwiazkow jest odpowiednio duze.

Jak juz zaczna sie w odpieniaczu budowac "micele", czyli babelek powietrza oblepiony ww. to wychodzace do kubka babelki porywaja tez inne, wieksze drobinki lub tez bakterie.

Wazne, zeby do odpieniacza dostarczana byla woda z powierzchni akwarium.

Obecnosc oleju w pokarmie lub na rekach akwarysty powoduje, ze babelki pekaja, zanim osiagna odpowiednia wysokosc w korpusie, jeszcze przed zbudowaniem piany.Podobnie moze byc, gdy w wodzie jest duzo pylu, np: z wzruszonego piachu. Dwa takie "zabrudzone" babelki lacza sie i pekaja.

Nie ma co panikowac. Po prostu warto ustawic odpienianie "na mokro" i odczekac. Moze po zbudowaniu piany uzylbym jeszcze raz tego samego pokarmu zeby sprawdzic, czy jego dodawanie mialo taki wplyw. Jesli tak, to chyba trzeba zmienic pokarm.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies jakas firma ponoć zalecala, aby brzeg kubka, ale po stronie odcieku, smarować olejem, żeby piana szybciej zamieniala się w odciek. Kiedys mialem taka sytuacje, że piana byla tak stabilna, że zamiast "skraplac sie" do kubka, wylatywala przez dziurkę w pokrywce. Odpieniacz zewnetrzny, wiec piana na podloge...


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz pieni tylko wtedy, gdy w odpienianej wodzie znajduja sie bialka i tzw. fosfolipidy (?) z memran komorek obumarłych organizmow. Do tego, odpienianie dziala jedynie wtedy, gdy stezenie tych zwiazkow jest odpowiednio duze.

Jak juz zaczna sie w odpieniaczu budowac "micele", czyli babelek powietrza oblepiony ww. to wychodzace do kubka babelki porywaja tez inne, wieksze drobinki lub tez bakterie.

Wazne, zeby do odpieniacza dostarczana byla woda z powierzchni akwarium.

Obecnosc oleju w pokarmie lub na rekach akwarysty powoduje, ze babelki pekaja, zanim osiagna odpowiednia wysokosc w korpusie, jeszcze przed zbudowaniem piany.Podobnie moze byc, gdy w wodzie jest duzo pylu, np: z wzruszonego piachu. Dwa takie "zabrudzone" babelki lacza sie i pekaja.

Nie ma co panikowac. Po prostu warto ustawic odpienianie "na mokro" i odczekac. Moze po zbudowaniu piany uzylbym jeszcze raz tego samego pokarmu zeby sprawdzic, czy jego dodawanie mialo taki wplyw. Jesli tak, to chyba trzeba zmienic pokarm.

wiem że wcześniej ktoś wspominał o pokarmie ale po przeczytaniu twojego posta zacząłem szukać jakieś 3 tygodnie temu zafundowałem sobie super pokarm http://korale.pl/oce...temia-100g.html

ryby i korale dostają szału jak zaczynam karmić ale jest wzbogacany kwasem tłuszczowym omega3 .czy on może być źródłem kłopotów ?

dzisiaj poszła podmianka 10% i właśnie gotuję węgiel

Edytowane przez lukas.piotr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam myślę że Stani ma rację.

Jest jednym z lepszych w tej "sprężynie", na forum.

zrobisz jak uważasz !

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacze to kapryśne urządzenia. I u każdego reagują inaczej niezależnie od modelu

A dokładnie to się nazywają odpieniacze białek (protein).

Wiele jest czynników które mogą zakłócić ich pracę. Między innymi kwasy omega 3, witaminy, plankton itd.

Musisz zaobserwować po czym odpieniek siada albo przelewa. Metoda prób i błędów


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli producent skarmial te atremie pokarmem "morskim", to i Omega 3 zostala zjedzona. Jesli z kolei taki pokarm (plukany) pobraly ryby, to tluszcze przyswoja, lub wydala b. mala czesc. To nie bedzie mialo duzego wplywu na produkcje piany.

Co innego, jesli taki pokarm byl w takiej tluszczowej odzywce nasaczany przed sprzedaza. Twoj odpieniacz szybko Ci odpowie. :secret:

Maciek, to tylko takie "skojarzenia" o odpienianiu :spam:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bądź taki skromny Stani, ja czytam forum :clap:


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się wam , że bąbelki na zdjeciu są za duże?

te bąbelki to piana tuż nad wodą w wodzie są drobne, przynajmniej jak porównywałem z odpieniaczem u kolegi to moje są drobne.

Ja stawiam na pokarm myślę że zgodnie z opisem producenta " wzbogacona kwasem tłuszczowym Omega 3" to mogło załatwić odpieniacz, teraz chyba muszę czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia pokarmu moze byc faktycznie przyczyna ale ja bym czepil sie tego kombinowania z powietrzem. Troche bym przymknal doplyw powietrza zeby odpieniek puscil bable do sumpa i wyjal przedewszystkim kostke lipowa. I Tak zostawil na kolejne dwie doby, bable sie uspokoja wkoncu. To jest DIY jak widze wiec dokladnie nie mozna przewidziec jeszcze jaki poziom i moc przeplywu mu odpowiada bardziej.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem powinienem napisać wcześniej. przepraszam.

odpieniacz zaczął pienić i to zupełnie ładnie, nie jestem do końca pewny co było przyczyną,na pewno nie pokarm dalej nim karmie i jest git.

co zrobiłem ?:

1. umyłem dokładnie wewnątrz, było trochę tłuszczu. oczywiście i pompę. Rura po umyciu nie może być tłusta, w razie potrzeby przemyć spirytusem.

2. kombinowałem z powietrzem, zwiększyłem jego ilość i prędkość przepływu. w efekcie podniósł się nieznacznie poziom w odpieniaczu

3. dodałem więcej bakterii. KZ po 2 krople na ok130l co 3 dni

3. poczekałem ze 4 dni i nic więc wyłączyłem go na ok 3 dni i karmiłem nie płukanymi mrożonkami, zbiornikowi nic nie było delikatnie podskoczyły parametry. (ważne mam w supie glony spagetti)

4. po włączeniu pieni do tej pory elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.