Skocz do zawartości
bleq

Mobilne Akwa ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy czy macie jakis sprawdzony patent na mobilne/przesuwne akwa??

Chodzi o to ze zakladam nowy zbiornik, a za okolo roku bede zmieniac podloge w mieszkaniu

Bede potrzebowal akwarium przesunac ok 4 metry na posadzke w aneksie kuchennym, polozyc nowa podloge i z powrotem wjechac na nia akwarium

Myslalem nad kólkami takimi jak do rusztowań, techniczne, maja nośnosc do 100 kg jedno

4 kolka =400 kg

Akwarium nieco ponad 100 wiec mysle ze z sumpem i szafka bedzie wazyc ok 250kg

Jednakże, nie wiem czy bede spokojnie spac majac swiadomosc ze akwarium stoi na kołkach..

niech peknie ośka w kolku lub mocowanie kółka....

Ma ktos jakis sprawdzony patent na takie operacje ??

pozdrawiam


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie peknie tylko kup markowe. Tu poszukaj www.acme.pl


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem dokładnie taką samą sytuację 2 miesiące temu. Ja kupiłem w Castoramie 4 rolki do transportu mebli. Max obciążenie 150kg na jedną. Akwa wtedy było jeszcze 112l + 60l sump, a wędrowałem z nim z jednego pokoju przez korytarz do pokoju obok i z żony pomocą daliśmy radę :)


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stelaż z opuszczanymi kółkami a na codzień stoi na nogach. Robił go ktoś inny ale jak chcesz to mogę poszukać numeru do gościa którego uważam za mistrza w dziedzinie stelaży pod akwaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egipcjanie całe piramidy budowali transportując bloki na rolkach, może użyć tej metody ? Tylko szafka musiała by być odpowiedniej konstrukcji.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.