Skocz do zawartości
Barth0

Jak płynnie zrobic przeprowadzke z 250 na 450L

Rekomendowane odpowiedzi

Skałę jeszcze czymś sklejiłeś czy tylko na opaskach mocowałeś


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała jest posciskana opaskami oprocz tego uzylem kleju do korali. Odnogi od kolumny sa tak przymocowane ze z gory swiatlo pada na nie wszystkie, a jak bedzie za slabe swaiatlo to przykleimy jakiegos mniej wymagajacego osobnika.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będę spinał 2 akwaria razem i powoli zrobi się 1 obieg, pompa 500l na godzine zdławiona ,pierwsze akwarium dostanie podmiankę a drugie życie z istniejącego i tak się będzie kręcić jakiś czas


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ok bo opaski lubią po jakimś czasie pękać. Ja w moim też sklejalem dodatkowo skałę którą wcześniej nasadzilem na rurki pcv .


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, mozna tez uzyc nagwinowanych prentow takie dlugie szpilki pcv i nakreteki.

Edytowane przez Barth0 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dzisiaj przed praca postanowilem zrobic do konca przeprowadzke zajelo mi to z 3 godz. ale juz mam to z glowy, zostal tylko stary baniaczek do oproznienia. Co do nowego narazie zadnych komplikacji korale zaczely polipowac po godzinie a szorstnik po 10min hehe. A i trzeba zrobic pozadek z kablami. :thumbup:

post-18707-0-61501900-1391127376_thumb.jpg

post-18707-0-33450500-1391127380_thumb.jpg

post-18707-0-24983100-1391127383_thumb.jpg

post-18707-0-33181100-1391127385_thumb.jpg


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowa kolumny w cieniu ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gruzowisko po lewej od razu rozbierz. Po jakimś czasie będziesz miał tam tylko składnicę syfu i wieczne kłopoty z PO4 i NO3.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, polowa kolumny jest niedoswietlona, czekam na lampe. Mam inny problem otoz jak sobie poradzic ze spietrzaniem sie wody, mam dolewke aquatrend w sumpie, jak wlaczam wszyskie pompy cyrkulacyjne to poziom w sumpie rosnie a jak wylaczam na noc to spada do ustalonego poziomu, i jak tu dolewka ma pracowac poprawnie? Poziom w sumpie nie jest ten sam, moze dolewki robic tylko w nocy? Jak jest u was?

Edytowane przez Barth0 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie kumam co piszesz,ja mam ustalony poziom cały czas i automatyczną dolewkę,którą właśnie steruje sprzęcik od Aqua-Trendu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jemu chodzi o to ze na noc wylacza pompy cyrkulacyjne i wtedy poziom wody w sumpie mu znacznie spada

a ja zapytam jako laik - po co wylaczasz pompy na noc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany jedna pompa byla skierowana na komin i pchala wode i poziom sie zwiekszal teraz pomp na noc nie wylaczam i jest taki sam. :thumbup:


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pisanie o tym samym w dwoch tematach?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.