Skocz do zawartości
waldimas

czujnik do dolewki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, macie moze jakies namiary na dobry czujnik do automatycznej dolewki AM bo po zgonie oryginalnego wszystkie co kupilem do tej pory wytrzymuja max 3 miesiace i nast pad i woda leci caly czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jakie dokładnie ci padają? Kupiłem z aqua trend, ale jeszcze nie zdążyłem podłączyć. Od prawie 10 lat używam za to grawitacyjnej dolewki z Aqua Medic. Profilaktycznie raz wymieniłem chociaż poprzednia działała niezawodnie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie,że ciągle Ci czujniki padaj.Zagadaj Łukasza z Aqua Trendu bo ja od Niego mam od lat i wszystko mi działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AM też padają. Aktualnie mam dwa w szeregu,czesem zawiesza się pierwszy - drugi ratuje sytuację. A,i zegar czasowy - 6x po 45 min na dobę....

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Tobie chodzi o same pływaki, czy cały czujnik z uchwytem ?

Coś takiego ?

http://www.aquareefmeter.com

(same pływaki, czy cały może z uchwytem?)

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Tobie chodzi o same pływaki, czy cały czujnik z uchwytem ?

Coś takiego ?

http://www.aquareefmeter.com

(same pływaki, czy cały może z uchwytem?)

Witam. A gdzie i ile kosztuje taki podwójny czujnik?


Akwa opti 225l + sump 100l, PS Althea 6x39W, Royal Exclusive Mini Bubble King 160, Ecco runner 2700, jebao wp-25 + jvp 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By wyeliminować czujniki nie lepiej zastosować czasówkę jak pisał Marek.

Ustawić dwa trzy cykle na dobę i po sprawie.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A gdzie i ile kosztuje taki podwójny czujnik?

Ten akurat samodzielnie wykonuję, ale same pływaki można kupić w sklepach internetowych.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mufti, że nie miałeś tych czujników, jak kupowałem ARM. Zdążyłem tydzień temu kupić same czujniki i teraz będę uchwyt dorabiać.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pada mi sam czujnik po prostu nie rozlacza i woda leci caly czas ostatnio mialem chyba z aqua trendu ten polipropylenowy z zoltymi kabelkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozłącza - wygląda na sklejenie styków, czyli zbyt duży prąd płynący przez czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomu to nic innego jak kontaktron zatopiony w rurce i magnes w pływaku. Dopuszczalny prąd może być różny w zależności od producenta czujnika i powinien być podany jako jeden z jego ważniejszych parametrów.

Może oryginały AM mają większy dopuszczalny prąd niż te z AT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz tych czujników za blisko pompy obiegowej ? Stawiam,że tak jest a wtedy pole magnetyczne pompy potrafi zewrzeć styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz tych czujników za blisko pompy obiegowej ? Stawiam,że tak jest a wtedy pole magnetyczne pompy potrafi zewrzeć styki.

czujnik jest w odleglosci jakies 15 cm od tunze tej wiekszej 0.40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 30 cm od NJ1700. I czesem też się wiesza.....

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem mam chińską mini dolewke na jeden czujnik i w normalnie działa a jak chce chce zamontować w komorze z pompą NJ1700 jakieś 10-15 cm nad nią to nie załącza sie dolewka, komora na pompę ma tylko 20cm na 20cm i wysoka na 40 cm czy można czymś owinąć taki czujnik tak żeby pompa nie zakłócała jego pracy ? co robić ? czasomierz raczej odpada chyba ze ktoś poleca minutowo sekundowy bo mi dziennie koło litra wody tylko wyparowuje a mój czasomierz z ikei to jest dokładny co 15 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszedl czujnik o wiekszej rezystancji stykow 100 mW zobaczymy ile ten wytrzyma, a swoja droga dziwne ze AM nie ma w ofercie czujnika jako czesci zamiennej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem jak zreanimować taki czujnik.

Kontaktrony w sklepie z częściami elektronicznymi kosztują parę groszy. Do tego potrzeba jeszcze pręt z tworzywa, chyba o średnicy 8 mm. Pręt trzeba nawiercić, do kabelka przylutować kontaktron, wsunąć go w pręt i zalać otwór silikonem. Pręt zamocować w uchwycie AM (ja sobie ten pręt nagwintowałem) i czujnik gotowy.

T

EDIT

AM ma w ofercie sam czujnik (choć na stronie nie znalazłem) ale jeśli dobrze pamiętam to kosztuje ponad stówę.

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, macie moze jakies namiary na dobry czujnik do automatycznej dolewki AM bo po zgonie oryginalnego wszystkie co kupilem do tej pory wytrzymuja max 3 miesiace i nast pad i woda leci caly czas

hmm też mi padł czujnik po miesiącu. Wszyscy piszą, że u nich długo ok, to sie zastanawiam co mogłem źle podłączyć...Dałem nowy czujnik. Nowy kontakt do którego włączam pompkę, ale kabelki stare...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.