Skocz do zawartości
JayJay

plerogyra sinuosa

Rekomendowane odpowiedzi

a to moje:

97348522.jpg

kiedyś... :)zanim ich ktoś nie porwał:)

Piękne fajnie ze sa dwa sa odzielne czy razem i szkielet w piasku?

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oddzielne.Obok jest jeszcze białe malenstwo,ktore zostawilam sobie-ale nie zalapalo sie na zdjecie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disiaj przyjechal i moj okaz :) zdjecia nie wstawie jeszcze troche potrwa zanim sie otworzy :) niestety dojechal troche zziebiony ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowiec nie jest aż taki trudny,na pewno nie może mu wiać bardzo mocno bo będą pękały te bąbelki które wypuszcza,najlepiej w małej cyrkulacji je trzymać no i dbać o w miare stabilne parametry wody :) tak jak poprzednicy bałbym się ją kupić do tak młodego akwarium,sam mam 8-miesięczne i jeszcze jej nie kupiłem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Koralowiec nie jest aż taki trudny,na pewno nie może mu wiać bardzo mocno bo będą pękały te bąbelki które wypuszcza,najlepiej w małej cyrkulacji je trzymać no i dbać o w miare stabilne parametry wody :) tak jak poprzednicy bałbym się ją kupić do tak młodego akwarium,sam mam 8-miesięczne i jeszcze jej nie kupiłem :p

I cale szczęscie,że jej nie kupiłeś skoro zdychała Ci ostatnio cynarina,a wcześniej euphyllia.

Tylko czemu mówisz,że nie jest aż taki trudny?

Nie mam pojęcia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem ,ale chyba nie mieliście tego korala dłużej skoro mówicie że to taki łatwy koral .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latwy nie łatwy sprobowac moge po tygodniu powoli dochodzi do siebie :)1425637_593810690671967_208518417_n_zpsc9b8c8f0.jpg

codziennie obserwuje jak otwiera sie coraz bardziej zdecydowanie bable nie sa okragle :D

podoba sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie chce Cię smucić ale Twój koral zdycha.

W miejscu gdzie powinien mieć otwór gębowy można zobaczyć szkielet.

A szkoda bo koral jest piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no to super pewnie wina moja .. chociaz obstawiam przemarzniecie w transporcie eh bede walczyl z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem czyja wina - to naprawdę trudny koral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze odzyje zobaczymy jak to bedzie wygladac za tydzien :) zdam sprawozdanie jezeli padnie nigdy wiecej takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego "nigdy więcej takiego"?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jezeli to z mojej winy znaczy ze niezapewnilem odpowiedniej opieki :( jest mozliwosc ze odzyje ? z dnia na dzien ladniej sie otwiera eh

. juz wiecej napewno niebede kupowal zima z dostawa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za koleś...wymarzony klient! Może jednak jakąś lekcję z tego wyciągniesz...


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jesteś jeszcze niedoświadczony, a wybrałeś sobie akurat korala dość trudnego na dłuższą metę w hodowli. Bez paniki, nabierzesz doświadczenia i jeszcze go kiedyś będziesz sobie hodował. Zimy też nie ma się co specjalnie bać, bo to jeszcze żadna zima, wysyłamy czasami korale do Finlandii czy Norwegii przy -20 stopniach i nic im się nie dzieje :) Po prostu ten ktoś kto Ci wysyłał, nie za bardzo chyba wie jak to się robi...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja mija 3 tydzien i koral juz wyglada ladnie chociaz nie wiem jak duze powinny byc te piekne bable :) zdecydowanie odmiana inna niz te co koledzy i kolezanki maja :) chetnie zobacze inne okazy tego korala chwalcie sie zdjeciami prosze !

1450189_596242843762085_1969059523_n_zpsdcd09677.jpg

Edytowane przez JayJay (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to inny okaz lecz inny gatunek to jest Physogyra lichtensteini


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to super chcialem kupic cos innego kupilem cos innego ale tez ladne :) dzieki !

jak kolega nadmienil jes to inny g atunek a wiec Physogyra lichtensteini wyglada juz naprawde dobrze nieco zarosla nie ladny szkielet czym chcialem sie pochwalic ze jednak udaje mi sie hodowla i uwazam ze calkiem ladny wzrost korala :)

1522157_599463390106697_864149101_n_zps05fd5071.jpg

wiem jeszcze duzo przed nim :)

Edytowane przez JayJay (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po dluzszym czasie koral wyzdrowial juz niewidac szkieletu :D ma sie dobrze ;)

bublecoral_zps2aaa9cb6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coraz lepiej z nim trzymaj tak dalej. Pozdro


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cale szczęscie,że jej nie kupiłeś skoro zdychała Ci ostatnio cynarina,a wcześniej euphyllia.

Tylko czemu mówisz,że nie jest aż taki trudny?

Nie mam pojęcia:)

Euphyllia za wcześnie wpuszczona do zbiornika - padła , cynarina przez zbyt szybko uaktywniony proces fotosyntezy(wymieniłem oświetlenie na nowe) - już jest z nią wszystko git.Obserwuje sinuose od dawna i jeżeli chodzi o cyrkulacje to wiem że nie jest to koralowiec aż taki delikatny.Nie nastawiaj się tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli tylko na podstawie cyrkulacji ustalasz czy jest trudny?;)

Ale jak uważasz,że nie jest aż tak delikatna to pewnie tak jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jestem w szoku, że ten koralowiec przeżył;) Masz dużo cierpliwości i wiary w siebie, bo ja już bym go pociachała, żeby chociaż połowę uratować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.