Skocz do zawartości
Luki

Pomoc przy doborze oświetlenia do kostki 40x40x40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dawno mnie tu nie było i wypadłem trochę z tematu morszczyzny ;)

Chcę założyć kjuba 40x40x40 i potrzebuję pomocy w doborze światła.

Myślałem o 2 x aquael decolight duo marine czyli 44w??

Na początek mają być 2 błazny z ukwiałem, potem może jakieś miękasy.

Jest to problem bo nie ma za wiele lamp o tych wymiarach.

Ma ktoś jakiś pomysł?

pozdrawiam

Edytowane przez Luki (wyświetl historię edycji)

300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te lampki to polsrodek. Jedynie ledy będą ok. Ja miałem taką kostkę z super ledowa lampą i byłem zadowolony.

pisane z telefonu


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w mojej kostce 12 diód po 3 W w zupełności dają radę , decolightów nie polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazłem lampy led diversa.

Są takie 10W zimne światło i mają długość 40cm

Ktoś coś ??


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy dobre ale gdzie niebieskie swiatlo ? Zrob sobie lampke led nie dosc ze bedziesz mial spokoj to dodatkowo bedziesz zadowolony.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie trzeba będzie dołożyć.

Niestety ale elektrykiem nie jestem i nie potrafię zrobić sobie lampy led ;)

No chyba, że jest tu jakiś inżynier na sali co pomoże.

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie trzeba będzie dołożyć.

Niestety ale elektrykiem nie jestem i nie potrafię zrobić sobie lampy led ;)

No chyba, że jest tu jakiś inżynier na sali co pomoże.

pozdrawiam

Dasz radę :) Jak chcesz to walnij do mnie pw to ci pomogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet przewidujesz na oświetlenie?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki budżet powinien na to przewidziec ?dolączam sie bo do identycznej kostki tez led chce zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaEL Duo Marine to strata pieniędzy. Kumpel odradzał, co chwilę przyjmował reklamacje od klientów.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki budżet powinien na to przewidziec ?dolączam sie bo do identycznej kostki tez led chce zrobic

Ja zrobiłem na power ledach 3w i kosztowała mnie ok 200-250zł : radiator, wentylatory, diody, klej, pasta i parę godzin wytrwałości ;)

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałem się przywitać , Cześć wszystkim ! . Właśnie organizuje sobie pierwsze morskie akwarium i mam problem z doborem oświetlenia do pokrywki o długości 40 cm . Czy świetlówka philipsa Actinic BL 8w ( 10 ) może być wykorzystana w akwarium morskim ? 350 - 400 nm , czyli górna granica jest dolną w "normalnych świetlówkach akwarystycznych " . Do tego uzupełnienie oświetlenie w temp 6500k lub 8500k . Kombinuję tak dlatego iż alternatywą są moduły aquaela lub ledy . Aquael jest stanowczo za drogi jak na pls'a ze stateczniczkiem wyciągniętym z jakiegoś kompakta marketowego . Natomiast t5 są dla mnie łatwo dostępne i tanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowalbym swietlowek ponizej 10000 K, a nawet ponizej 14 tys.

Te 6500 lub 8500 sa za "cieple", moga rosnac glony. Z kolei byloby mi szkoda miejsca w malej pokrywie, na swietlowke aktyniczna.

Poniewaz trudno o dobre swiatlo o dl. 40 cm, chyba jednak warto zainwestowac w LED-y.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , zdaje sobie sprawę z tego że aktyniczna jest tylko dla ludzi , ale mi właśnie o to chodzi . Podejrzewam że tutaj nie zajrzy dlatego mogę zdradzić iż fosforyzujące kolory koralowców mają przekonać moją ładniejszą połowę że warto zainwestować w coś o większej pojemności niż wiadro do podmian :D . Stąd moje pytanie o tego actinica philipsa , w sumie to są świetlówki z m in. pułapek na komary dopiero wieloletnia ekspozycja na ich światło powoduje zmiany w oczach i skórze ( zupełnie jak słońce ) . Zmartwiła mnie uwaga o glonach , fakt o którym nie pomyślałem . Ledy są fajne , ale porządne są drogie a tanie mają losowe parametry . Dzięki i pozdrawiam ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie światło Ci się podoba?...z ledami wprawdzie masz większą możliwość zmian...ale fajne światło daje HQI ...do takiej kosteczki wystarczy 70 W...np...20000k.

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.