Skocz do zawartości
adam1203

ryba a ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy ryba wpadająca w popłochu w ukwiał dywanowy (dosłownie na 5 sekund, widziałem to i udało mi się zareagować) ma szansę na przeżycie??

Edytowane przez adam1203 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś miał doświadczenie z takim zdarzeniem ?? Po jakim czasie od zdarzenia można stwierdzić że rybcia dostała drugie życie?? Boję się że ryba wejdzie w skały i tam padnie co spowoduję zmianę parametrów i problemy w całym zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedź, gdybym napisał że stawiam baniak 3000l to pewnie byłoby już 100 odpowiedzi co źle robię oraz "trzymam kciuki" a jak jest prawdziwy problem to "znawcy" cicho sza no chyba że chodzi o ospę lub ukwiał w pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Zapewne odpowiedz nie jest taka prosta. Pewno zalezy to od ryby w jakiej była kondycji wcześniej co to za gatunek itp. Gdzieś czytalem ,ze np: błazny łatwiej takie cos znoszą niż inne ryby. Napewno nie będzie to odległy czas. Jesli masz możliwośc to oddziel ją od reszty obserwuj kilka dni i jak bedzie normalnie aktywna, przyjmowałą pokarm itp to nie padnie - przynajmniej od tego zdarzenia. Co prawda w morskiej siedze krótko ale oparzenia od ukwiała zapwne podobne do kazdego innego rodzaju chemicznych oparzeń zywych zwierzat.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrwałeś rybkę ukwiałowi z pyska? co to za rybka jest? jak pływa normalnie to chyba z tego wyjdzie, u mnie jak kiedys rybka wpadła w ukwiał to tylko ją wygieło. od razu byla sztywna a po 5 secundach byla juz w srodku ukwiała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedys babka cinctus wpadła i się przykleiła do stichodactyla na szczęście udało mi się ją uratować na jakiś czas aż do następnego kontaktu z ukwiałem. Mój dywanowiec niestety pożarł już wiele rybek.także zastanów się czy go chcesz naprawdę. Poza tym ukwiał ma dwa wielkie plusy: niełazi po akwa i jest w symbiozie z dwoma błazenkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam1203.

Przedstawiles problem bardzo powierzchownie. Za wyjatkiem nazwy ukwialu nie napisales zadnych info. Jaka ryba?, jaka duza, jak sie teraz zachowuje. Ciekawostka do posta, moglbys dodac, jak sie tam znalazla...

Z mojego doswiadczenia (lecz chodzi o quadri), to hepatus wielkosci 3ech cm po wpuszczeniu do akwarium razem z dwoma blazenkami strasznie sie z nimi kumplowal. Kilka razy sie zapomnial, ze nie jest jednym z nich I wyladowal w ukwiale. Zyje do dzisiaj. Zaznaczam- bubble tip a nie dywanowy.

Ps. Rozmiar zbiornika nie ma nic do tego, czy ktos odpisze, czy nie...

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim zbiorniku zginęło mi kilka ryb ( największa 10 cm) i dopiero przypadkowo zauważyłem jak ukwiał\ dywanowy zwinął się na pokolcu ,właśnie tym 10 cm.Niestety nie udało mi się uratować rybki.Średnica ukwiału 35 cm i po tym zdarzeniu usunąłem do z akwa i ryby przestały ginąć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżek tu nie ma, sorry :p Mi apogon wpadł do ukwiału na sekundę, ale ryba była tak poparzona, że padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.