Skocz do zawartości
Fok

Podniecanie tubki....Tubastrea Faulkneri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałem zapytać czym podniecacie swoje tubki? Swoją tubkę kupiłem dwa tygodńie temu i karmię codziennie dwa razy krylem i planktonami ale jeszcze nigdy nie widziałem jej polipów. Może to być problem oświetlenia tzn mam na myśli ledy?


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie widziales jej polipow to znaczy nie pobiera pokarmu. Normalnie tuba jak wyczuje pokarm otwiera sie wciga nawet dosc duze kawalki mrozonki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w nocy rowniez nie polipuje jak juz to slabo. Nie zgadzam sie z twierdzeniem ze jak nie lolipuje to nie je bo karmie i widze ze je i pompuje potem brzuchy ale nie polipuje


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tydzien karmil w butelce, jak sie zacznie przyzwyczajac, to sie zacznie otwierac. Buc moze za mocna cyrkulacja w ktorej sie znajduje, sprobuj poszukac jej dobrego miejsca...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może coś jej nie pasuje...

jak moja jest schowana - wlewam kilka kropel pokarmu z AF - jak poczuje to po 15 minutach wszystkie mordy pootwierane.

Potem jak ja mam lenia wrzucam mrożonki do akwarium i coś sobie tam wyłapie.

Jak nie mam lenia - biorę strzykawkę z rurką i artemia+wrotka+plankton daje prosto do mordki.

to jest tak żarłoczna bestia - że nie ma siły.... jak jest pokarm w wodzie - to chce wyskoczyć po niego :)

spróbuj kupić reef peper Nyosa - i rozpylaj co 2 dzień trochę przy wyłączonym obiegu obok niej - jak to nie pomoże to posprawdzaj warunki w akwarium - Nyosem ja dokarmiam dendrophylię - choć i tak widzę, że to bardzo ciężko idzie i trudny koral :(

zobacz też, czy nie ma pasożytów na niej - to też może być przyczyną, że nie polipuje.

może być też tak, że jest w za mocnym świetle - choć mojej to wcale nie przeszkadzało

Może też gdzieś rośnie na niej aipitasia i ją parzy...

EDIT:

jeszcze teraz mi przyszło do łba.... tuba nie lubi skoków kh... jak również za niskiego - może tu leży problem

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry stabilne, zapewniam... Zmieniam miejsce i kończę z karmieniem z butelki. Szukam słabszej cyrkulacji i mniejszego światła. Karmię z pipety rozpylając w około( tak teraz zamierzam uczynić). Relacja na bieżąco....Aha no i podziękowania mam nadzieję że zobaczę jej piękne polipy :animier:


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Witam

Tubie światło nie przeszkadza, moja niedawno była przez parę dni pod żarnikiem hqi, pięknie się otwierała i przyjmowała pokarm. ;)

Przyczyną mogą być również krewetki, bądź w moim przypadku Zebrasoma która za wszelką cene chce wyskubać tubie jedzenie z polipów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tubie światło nie przeszkadza, moja niedawno była przez parę dni pod żarnikiem hqi, pięknie się otwierała i przyjmowała pokarm. ;)

To akurat zależy od osobnika,moje nie lubiła światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza tubka nawet się otwiera, ale dopiero gdy zaczyna się w akwarium ściemniać. Cały czas zastanawiamy się nad optymalnym dla niej miejscem. Ponadto staramy się ją pobudzać pokarmem o trochę wcześniejszej porze- oby poskutkowało.

Ponadto wydaje mi się, że obiło mi się o uszy takie stwierdzenie, że tubka jak jest wystawiona na większą ilość światła to mocniej wydziela jakieś toksyn. Spotkaliście się z taką teorią? ( no chyba, że ja coś "pokickałam" ).


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki, koral nie dla początkujących wymaga codziennego karmienia najlepiej pare razy dziennie albo w nocy .Jeżeli chcesz aby rósł,przez co łatwo sobie można szambo zrobić z wodą.Fajnie jak byś dał fotkę to można by było mniejwiecej ocenić w jakim stadium glowodym się znajduje.Można ocenić po wielkości polipow jak głęboko się schowały w szkielet ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda;

gallery_15335_2808_136275.jpg


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób kąpiel w coral rx,dobry środek .Kapiele w jakiś pokarmie najlepiej wyciągać z wody do miski tak aby nie wyciągać na zewnątrz na powietrze pokarm jakiś drobny i rób kąpiele w jakimś pojemniku najlepiej jak juz światło zgaśnie nie wlewaj wody z pokarmem do akwarium kąpiele najlepiej pare razy.Musi wkoncu załapać


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dzisiaj jest troche lepiej, polipuje nieśmiało ale zaczyna kumać.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam żarłok?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobrze dobrze, kąpiele pomagają...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziwiam za trzymanie niefoto.


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Późno.... jutro wrzuce


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dniach kąpieli postanowiłem jej dać szanse jeść z baniaka. Zdjęcie robione dziś, wrzuciłem kryl do zbiornika i pstryknąłem po 1 minucie i 45 sekundach reaguje już bosko więc wszystko na dobrej drodze...gallery_15335_2808_94925.jpg


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wrotki Ant daje plankton. Mówisz że jeszcze kąpać? Dobra jeszcze popływamy w misce... :wine:


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedzieli walczę z dwoma czarnymi, wyglądały bardzo nieciekawie a jednak :) Sukces jest bo powoli pojawiają się polipy w, wydawałoby się pustych szkieletach :)

yu9i.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak tłumaczyłem przez kom. :)

Szkoda, że to takie tajne...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.