Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Odklejanie jezowca od szkła.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Mam taki dziwny problem - 2 dni temu od naszego kolegi dostałem jeżowca w słoiku. Aklimatyzowałem go drogą kropelkową. Potem wstawiłem słoik poziomo do akwarium by sobie z niego wyszedł. Niestety przyssał się i już 2 dzień siedzi w słoiku tzn porusza się ale w nim. Jak mam go z niego eksmitować bez uszkadzania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbij słoik i z kawałkiem szkła którego się trzyma do akwarium


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

rozbij słoik i z kawałkiem szkła którego się trzyma do akwarium

Ok tyle ze to 1 litrowy wiec gruby słoik. Nie wiadomo jak pęknie i czy nie uszkodzi zwierzaka. A coś mniej brutalnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakąś pompę skierować w słoik i ruch wody go wygoni ale ja bym zostawił az sam wyjdzie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw słoik górą do dołu na skale. Powinien skierować się do jedzenia.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włóż słoik do akwarium ,tak żeby była cyrkulacja wewnątrz i zażyj węgiel ;)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jaki to jezowiec? Bo to ma znaczenie. Wiekszosc mozna normalnie chwycic palcami pomalu odchylajac kolce w inna strone by "skladaly" sie pod palcami. Tylko z jezowcami z naprawde dlugimi kolcami typu diadema jest problem jak kolce sa na 10 cm. Ale wtedy drewnianym czyms delkatnie podwazamy je i macki przestaja sie trzymac podloza. Jak nie widzi ci sie robienie tego palcami to wez cos z kuchni drewnianego i delikatnie naprawde pomalu podwazaj. Zobaczysz ze sam zacznie sie odrywac. Oczywiscie nic na chama, to sa zwierzeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ok słoik poszedł pod cyrkulator i po 2 min mogłem go manipulacyjnym kijem odkleić od szkła. Już szkarłupień sobie w baniaku pomyka. 0 kolców uszkodzonych. Dziękuję za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował wyciągania go z wody nawet na 2 sekundy choć są tacy co to robią , dobrze że Ci się udało !!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja bym nie ryzykował wyciągania go z wody nawet na 2 sekundy choć są tacy co to robią , dobrze że Ci się udało !!!

Ja także tego nie zrobiłem. Cała operacja odbywała się w pełnym zanurzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jaki to jezowiec? Bo to ma znaczenie. Wiekszosc mozna normalnie chwycic palcami pomalu odchylajac kolce w inna strone by "skladaly" sie pod palcami. Tylko z jezowcami z naprawde dlugimi kolcami typu diadema jest problem ...

No, ja bym tak śmiało nie chwytał nawet tych z krótkimi kolcami, bo wśród nich występują takie oto przyjemniaczki http://pl.reeflex.ne...es_pileolus.htm i jest ich więcej. Tak, że ja bym był ostrożny tutaj raczej i najpierw zasięgnął języka, co to za jeżozwierz.

Przypomniało mi się przy okazji, że muszę ten tekst przetłumaczyć kiedyś, ale chyba widać, o co chodzi :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez dlatego pytalem najpierw jaki to gatunek;) W polskim handlu najczesciej mozna spotkac 5-6 najpopularniejszych gatunkow ktore nie maja tak pieknego koloru i toxyny;) aczkolwiek podoba mi sie on strasznie.. to chyba jak z kobietami jesli chodzi o te kolory:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze, że się najpierw wypytałeś, chodziło mi jedynie o twoje stwierdzenie, że jak mają krótkie igły, to można bez obawy bawić się nimi.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.